VIN ya da şase kodundan özelliklerine bakma

Araçta aktivasyon koduyla kullanılabilen donanım illegal açıldıysa gider. Şerit takip ve kör nokta sıkıntısız kullanılır. Acc ,media üniteleri, Hız sabitleme, şürüş profil seçimi gibi. 

ekteki resimde kırmızı ile işaretlediğim alanlar aracınızın fabrikasyon donanımlarını içerir. 

http://prsearch.planetvag.com/

şu sitede gerekli yerlere 3 haneli kodları yazdığınızda aracınızın mevcut donanımlarından olan veya olmayan gözükür. 

mesela hız sabitleme sistemi olmayan 

veya

hız sabitleme sistemi olan

gibi. 

site ingilizce. translate kullanabilirsiniz

WhatsApp Image 2020-03-03 at 15.59.48.jpeg

@İlker34 anladığım kadarıyla opelde radyoyu kullanmak için ya eski araçtan boşandırılması gerekirdi ya da güvenlik kodunun bilinmesi gerekliydi golf'tede böyle mi olacak yani biz discover pro mib 2 almadan önce neye dikkat etmemiz gerekir?

@sakroda Hayır kod vs yok hocam . Bileşen koruma var. Daha sonra o media içinde sadece o senin yukarıda yazdığın kodlarla belirtilmiş donanımları açabilirsin. Sesle kontrol app connect Bluetooth navigasyon vs . Aslında onları da açamazsın. Cihaz senin aracına takılınca cp isteyecek . Onu kaldırınca tüm içeriği silinecek. Sonra donanımı geri çağırman gerekecek. Çağırırken  de bu parça numaralı cihaz araç kimliği ile eşleşmedi diyecek. Ve senin taktığın cihaz radyo ve mp3 çalardan öteye geçmeyecek. Bu sistemi aşmak için crack yapılan cihazlar var. Tak çalıştır. O da sadece Discovery pro cihazlarda bulunuyor. Ortalama fiyatı da 8 bin bandında .

@sakroda Hayır kod vs yok hocam . Bileşen koruma var. Daha sonra o media içinde sadece o senin yukarıda yazdığın kodlarla belirtilmiş donanımları açabilirsin. Sesle kontrol app connect Bluetooth navigasyon vs . Aslında onları da açamazsın. Cihaz senin aracına takılınca cp isteyecek . Onu kaldırınca tüm içeriği silinecek. Sonra donanımı geri çağırman gerekecek. Çağırırken  de bu parça numaralı cihaz araç kimliği ile eşleşmedi diyecek. Ve senin taktığın cihaz radyo ve mp3 çalardan öteye geçmeyecek. Bu sistemi aşmak için crack yapılan cihazlar var. Tak çalıştır. O da sadece Discovery pro cihazlarda bulunuyor. Ortalama fiyatı da 8 bin bandında .
cok guzel anlatmissin ama ben hicbir sey anlamadim:))

http://etka.easypart.ru şu siteden indirilen text dosyası ETKA’nın ilgili klasörüne atarak program üzerinden her türlü bilgiye ulaşılabilir. Fakat bazı şase noları bu sitede bulunmayabiliyor.

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim ancak anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi çok zahmetli mi sonradan yapan arkadaşımız var mı forumda acaba? aliexpress'ten kablo demetleri var seti bile var ama çok kablo işi var gibi ne düşünüyorsunuz bu konuda

Bu arada farımın resmini çektim hangi tip olduğu hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. xenon? bi-xenon U tip J tip :))

FullSizeRender.jpg

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim ancak anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi çok zahmetli mi sonradan yapan arkadaşımız var mı forumda acaba? aliexpress'ten kablo demetleri var seti bile var ama çok kablo işi var gibi ne düşünüyorsunuz bu konuda

Bu arada farımın resmini çektim hangi tip olduğu hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. xenon? bi-xenon U tip J tip :))

Ekli dosyayı görüntüle 28743
Farınızın modeli PXB opsiyon kodlu: Adaptif Bi-Xenon Plus farlar + U LED Gündüz Sürüş Farları (opsiyonel donanımdır ekstra ücret karşılığı alınabilir)

İlaveten opsiyonel olarak DLA (Dynamic Light Assist/Dinamik Uzun Far Asistanı) olabilir veya olmayabilir.!!

Ekli dosyayı görüntüle 14398

Moderatör tarafında düzenlendi:
Farınızın modeli PXB opsiyon kodlu: Adaptif Bi-Xenon Plus farlar + U LED Gündüz Sürüş Farları (opsiyonel donanımdır ekstra ücret karşılığı alınabilir)

İlaveten opsiyonel olarak DLA (Dynamic Light Assist/Dinamik Uzun Far Asistanı) olabilir veya olmayabilir.!!

Ekli dosyayı görüntüle 14398
tsk ederim bilgi için peki bu mevcut paketle DLA retrofit yapmam mümkün mü?

Bugün aracımın kitapçığında kodları buldum:) Ancak tek farların ne tip olduğunu göremedim. Tüm opsiyon kodlarını da girdim ancak serviste sorgulattığımda xenon farın olduğunu söylemişti ilginç:) Bir yerde dynaudio ses sistemini gösteriyor burada göstermedi mesela iki yerde yaptım zannedersem bunlar sağlıklı değil servisten gidip alacam..

PRCode: 0AD = Front stabilizer
PRCode: 0BA = Without rear stabilizer
PRCode: 0Y2 = Tropical zones
PRCode: 0YE = Weight range 5 installation control only no requirement forecast
PRCode: 1AT = Electronic stabilization program (ESP)
PRCode: 1G9 = Space-saving spare wheel for temporary use radial tire (5-hole)
PRCode: 1JP = Rear shock absorption
PRCode: 1KE = Disc brakes rear
PRCode: 1NL = Covers for alloy wheels
PRCode: 1ZA = Disc brakes front
PRCode: 2G5 = Filler neck module 1 without insert
PRCode: 2JD = Sports bumpers
PRCode: 2ZH = Leather multi-function steering wheel
PRCode: 3FB = Spoiler roof
PRCode: 3S0 = Without roof rails/roof load rack
PRCode: 3U1 = Foldable trunk cover
PRCode: 4K3 = Radio remote controlled central locking operated from inside and safe securing
PRCode: 4R4 = Power windows with comfort operation andcircuit breaker
PRCode: 4UP = Driver's and front passenger air bag with knee air bag and front passenger air bag deactivation
PRCode: 4X3 = Side air bag front with curtain air bag
PRCode: 5MJ = Decorative inserts
PRCode: 5RQ = Right exterior mirror: convex
PRCode: 7MJ = Emission standard EU5 plus
PRCode: 8GU = Alternator 140 A
PRCode: 8ZH = Antenna for AM/FM reception diversity
PRCode: 9VH = Speaker (active) LOW
PRCode: B3D = Component parts set complying with vehicle type for Turkey various parts
PRCode: C7Q = Alloy wheels 7J x 17
PRCode: D38 = 4-cyl. turbo dies. eng. 1.6 l/77 kW (4V)TDI common rail Base engine is TF3/TN1/TJ1
PRCode: E0A = No special edition
PRCode: G03 = Front shock absorption
PRCode: G0C = 5-speed manual transmission
PRCode: H6L = Tires 225/45 R17 91W
PRCode: I8D = Radio Standard (Japan)
PRCode: J2D = Battery 380 A (68 Ah)
PRCode: L05 = Suspension range 05 installation control only no requirement forecast
PRCode: N5L = Leather/fabric seat coverings
PRCode: Q4H = Comfort sports seats front
PRCode: QI6 = Without service indicator
PRCode: TJ1 = 4-cylinder diesel engine 1.6 l unit 04L.1

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt