1.2 TSİ ANORMAL SES

@umutgolf7 ben de gaza basınca artmiyor . Aracınız servis bakımlı ise zaten servis değiştirmiş olmalı tabi sorunlu ise.

Bu ses yanlış duymuyorsam vakumlama sesi gibimi doğrumu anlıyorum. Eğer öyle bir kaç şey söylemek isterim. Zira çok yakın çekim olduğu için sesler birbirine giriyor. 

@YASOGRC aracim yetkili servis bakimli hocam 2 ay sonra bakimi geliyor kayitlardan kontrol edeyim tesekkur ederim .. 

@umutgolf7 hocam bu işi takip edelim. Bu ses bir pompa sesi de olabilir, itici sesi de olabilir.  Ama sıkıntı yaratacak bir sorun gibi değil, motor sicakken gelmiyor ses.

@YASOGRC @YASOGRCses vakumlama sesi gibi geldi bana. Dediğim gibi sesler birbirine giriyor ama ses kanister kutusundan veya hava filtre kutusundan geliyor. Ara ara gelip giden ses kanister kutusu zira depodaki yoğunlaşan benzini devirdaim yapıyor. Hava filtresi kutusu turbo içinden ses geldiği için yapıyor. Hava filtresi kutusunun vidaları yalama olmuşsa ses çoğalır. Bu arada mesaj gelmediği için ancak siteye girince görüyorum. Gecikme için kusura bakmayın

@Golfmk7 galiba hava filtresi kutusundan ses geliyor. Orayada bakarmısınız. 

On 28.02.2020 at 9:50 PM, Golfmk7 yazdı:

Arkadaşlar video geldi devamı da var uğraşıyorum. Bu sorun neyin nesi çok canımı sıktı. Az önce yağa baktım seviye uygun. Fikirlerinizi bekliyorum.

Herkese merhaba. Bende de leon 1.2tsi da bu ses geliyor. Normal değil değil mi? Eğer öyleyse var mı bir çözüm bulan?

@lymph kamerayı çok yakın anladığım kadarı ile hava filtresi yakınında değilmi

Merhaba sesler benziyor, ısınınca da geliyor mu ses? Bu arada bu videoyu siz mi yüklediniz?

25km yol üzerine gelen ses hocam. Videoyu ben yükledim. 

Geri
Üst Alt