1.5 TSI Comfortline vs 1.0 TSI Highline

@Levo42 

1.5 tsi dsg comfortline mi 1.0 tsi dsg highline mı.neden. Fiyatları hemen hemen aynı
Merhaba 1.0 TSI a karar verirseniz. 2019 1.0 Highline /camtavan /geri görüş kamera/ Atlantik mavi /  500 KM.de Sıfırından Farkı olmayan aracım satılık aklınızda olsun 😉.

Merhaba, 1.6tdi comfort araçtan 1.5tsi highline araca geçtim.

-Süspansiyon: Benim aracımdan mı kaynaklıydı bilmiyorum bağımsız süspansiyona geçince başka bir araca biniyormuş gibi hissettim.(Hergün site girişinde arnavut kaldırımlı bir yol mevcut aynı yolda torsyon ile takır tukur inerken bu aracımda gayet sakin iniyorum(etkisini çok bilmiyorum ama highline araçta hiç tıkırtı/trip sesi gelmiyor diğer araçta çok fazla geliyordu))

-Donanım: Highline cam tavan harici farlar çok kritik bence.

Şu 1.5 TSI motorun yakıt tüketimi paylaşan kimse olmadı ?

1 tane bile yok şu forumda?

150 beygiri koşturan saman / yem/ arpa/yulaf parasını önemsemiyor mu ?  

Çok yakıyor mu  demiyorum ? 

1.0 a 1.2 TSI Lara göre durum nedir?

@Savatage Sorun söyleyelim hocam :)

Araç halen rodajda, dikkate almanızı öneririm. 

Ort hız 15km dur kalk trafikte 10 lt
Ort hız 38 km akıcı trafikte 7.1 lt

Ani hızlanma yapmam, sadece arada bunalınca veya trafikten kaçmak için bazen asılırım.

Dün fantazisine hyper miling denedim, 2 silindir act ye düşürüp 80km/h hız ile 1km uzunluktaki mesafede 3.3lt gösterdi AMA! yolda hafif eğim olabilir, sadece göz yanılması yüzünden düz gelmiş olabilir bana (1% eğim bile büyük fark yaratır) 

Son olarak şunu 1aylık kullanımımda net gördüm ACT aktif olduğu an 3-3.5lt arası dolanıyor ama sürekli ACT gitmek fiziki olarak mümkün değil, en ufak pedala yüklenme veya hafif bir eğimde anında 4 silindire geçiyor motor. 

Genel görüşüm, yılda 15000km yapmayı planlayan birisi olarak benzin tercihinden inanılmaz memnunum. 

Birisi de bana 1.0 1.2 motorlar için yakıt bilgisi verebilir mi? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage Benim de henüz 100km olmadı.

Ev iş arası 10-15 km ve yokuşlu henüz 7.5 altına düştüğünü görmedim. Bayiden eve gelirken e5 üzerinde hafif trafikte 6.7 yakmıştı.

Ben de yol üzerinde trafikten kaçmak için nadir de olsa yüklendim 10 civarlarına çıkıyor.

Şöyle bir durum var @tiesay sizde de öyle mi acaba? İki silindir modu çalıştığı sürece yazı orda duruyor mu yoksa belli bir süre sonra kayboluyor mu? Yokuş aşağı gaza basmadığım durumlar oluyor bazen 2 silindir modu ya da eco yazısını göremiyorum.

@taakaa @ahmet306

2 silindir çalıştığı sürece "ECO işareti çıkıp" 2 Silindir modu" yazıyor. 

Arada yazının kaybolması sizi şaşırtmasın çünkü araç ayağınızı gazdan çektiğiniz an yakıtı sıfırlıyor ve D7 gibi viteste tutuyor, yani 4 silindire dönüyor ancak yakıt göndermiyor. 

Bazen de ayağı gazdan çekince ayrıca serbest sürüş diyor tam anlamadım, sanıyorum bunda da yakıtı sıfırlıyor çünkü vitesi D7 değilde sadece D olarak gösteriyor(belki boşa alıyor) 

Geri
Üst Alt