Herkese Merhabalar - DSG garanti uzatımı

Merhaba Hocam

Son dönem dsg ler sorun çıkarmıyor denebilir artık yenileme çalışmaları ve yazılım geliştirmeleri bu açıdan yol katetmiş görünüyor. Ama kafam rahat etsin derseniz +1 yıl garanti uzatmasını önerebilirim +2 ye yüksek bedel ödemek biraz mantıksız bana göre. Kendi aracımıa +1 yıl ekletmiştim 4-5 ay oldu sanırım 1661 tl ye her sene zam ile yenileniyor fiyatlar.

Not: Aracınız yeni 1.5 motor dsg kombinasyonlu yani çok korktuğunuz yada duyumlarını aldığınız cinsten bir sorun yaşanmamıştır daha ayrıca yeni olduğu için sizin aracınızın kombinasyonu direk ilgilenilecektir servsiler tarafından. DSG şanzuman VW Türkiye de dahil  Almanya tarafından en az 5 yıl iyi niyet garantisi altındarı. 

DSG kötü diyen bozulur diyen garanti işlemez diyen Halk kahramanlarının sözlerine kulağınızı tıkayıp aracınızın keyfini sürmenizi dilerim.

Enterasan şimdi garanti uzatım poliçesine baktım 14.07.19 tarihli, rakamda tam olarak 3.198 tl.
@Unicorn55 Siz ötv indirimi döneminde mi aldınız aracınızı yoksa temmuz ayı içerisinde normal ötv oranları uygulanırken mi? Yani iki dönemde ayrı fiyat politikası mı uyguladılar diye düşünüyorum.

Eğer son 2 ayda araç fiyatlarını takip etmediyseniz fiyatı söyleyince şaşıracaksınız muhtemelen,170000tl. 
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Bende yeni aldım aracımı. 1.5 TSİ Comfortline DSG, bende Hız Sabitleyici ve Görüş paketi ekletilmişti. Sizde de bu paketler varmı hocam

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Bende yeni aldım aracımı. 1.5 TSİ Comfortline DSG, bende Hız Sabitleyici ve Görüş paketi ekletilmişti. Sizde de bu paketler varmı hocam
Sanırım 2019 yılında en azından son çeyrekte gelen bütün Comfortline 1.5Tsi'lerde ışık görüş ve konfor sürüş paketleri artı AppPlay özellikle 8" Composition Media sistemi bulunuyor. 

ben 6 ay önce sıfır alırken 2 yıl garanti uzatımı yaptırdım. 3700 dü fiyat. Bu poliçeyi istersem iptal edip parasını geri alabiliyorum. Satarken alıcı garanti uzatımı isterse 3700 e bu şekilde devrederim. İstemezse iptal eder parasını alırım.

@cembo Evet yeni üretimlerin hepsi bu şekilde geliyor. 170 e almış aracı da ben 174e aldım sanırım biraz kazıklanmışım :)

@tiesay  hocam size birşey sorayım benim aracımda ilk çalıştırmada motor 1100 - 1200 devirlerde çalışıyor motor sıcak olsada soğuk olsada böyle, ilk kalkıştan sonra 1000 in altına düşüyor hemen bu sizde de böyle mi acaba

@mysf merhaba hocam, 

İlgili donanımlar bende de var ve 2500tl metalik renk farkı var. 

Fiyat olarak kazıklanmış diye düşünmeyin çünkü ben 165000e alacakken gemi yetişmedi ocak ayının başına kalınca 5000tl hurda indiriminden oldum 170000 e geldi. Araç kupon gibi, bir de galeriler sağolsun piyasada araç bırakmadıkları için araç bulduğunuza şükredin. (

Sizin araç 2019 model mi? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mysf 

@tiesay  hocam size birşey sorayım benim aracımda ilk çalıştırmada motor 1100 - 1200 devirlerde çalışıyor motor sıcak olsada soğuk olsada böyle, ilk kalkıştan sonra 1000 in altına düşüyor hemen bu sizde de böyle mi acaba
Aynı şekilde benim de, bunun hakkında bir kaç yazı okudum normal bir durummuş. 

Tek çözemediğim seyir halinde iken gazı bırakınca D7 gibi viteste bırakıp 0lt gösteriyor, bazen de gazı bırakınca sadece D yazıyor(yani viteste değil sanırım) ve serbest mod yazıyor, bu esnada anlık yakıtı göstermiyor. (yani 0lt de demiyor) 

@mysf 

Aynı şekilde benim de, bunun hakkında bir kaç yazı okudum normal bir durummuş. 

Tek çözemediğim seyir halinde iken gazı bırakınca D7 gibi viteste bırakıp 0lt gösteriyor, bazen de gazı bırakınca sadece D yazıyor(yani viteste değil sanırım) ve serbest mod yazıyor, bu esnada anlık yakıtı göstermiyor. (yani 0lt de demiyor) 
Hocam ben sırf bu özellik varmı diye aracı almadan 1.5 tsi golf geziyordum. Bu çok iyi bir özellik. Araç gazı bıraktığınızda yokuş çıkmıyorsa eğer kendini vitesten çıkarıyor. Bildiğiniz boşa alıyor. Bu sırada tamamen rölantide gidiyorsunuz. Avantajı şu gazı bıraktığınızda viteste kalmayınca araç kendi hızında ivmelenerek rahatlıkla akıyor. Yani gaza dokunma gereği duymadan yol boşsa uzun süre gidebiliyorsunuz. Bu sırada gaza yada frene basarsanız en uygun vitese girip kendini devam ettiriyor. Bunun bir artısı da vitesi bıraktığı için dsg şanzımanın ısınmasını da düşürüyor. Ben bu özellik bu araçta varmıdır diye günlerce araştırmıştım. Neyse ki aldığımda bu özelliğin olduğunu gördüm çok sevindim. 

Hocam ben sırf bu özellik varmı diye aracı almadan 1.5 tsi golf geziyordum. Bu çok iyi bir özellik. Araç gazı bıraktığınızda yokuş çıkmıyorsa eğer kendini vitesten çıkarıyor. Bildiğiniz boşa alıyor. Bu sırada tamamen rölantide gidiyorsunuz. Avantajı şu gazı bıraktığınızda viteste kalmayınca araç kendi hızında ivmelenerek rahatlıkla akıyor. Yani gaza dokunma gereği duymadan yol boşsa uzun süre gidebiliyorsunuz. Bu sırada gaza yada frene basarsanız en uygun vitese girip kendini devam ettiriyor. Bunun bir artısı da vitesi bıraktığı için dsg şanzımanın ısınmasını da düşürüyor. Ben bu özellik bu araçta varmıdır diye günlerce araştırmıştım. Neyse ki aldığımda bu özelliğin olduğunu gördüm çok sevindim. 
Evet ben de araştırdım yelken modu diyorlar, güzel bir özellikmiş.

Viteste bırakıp 0lt yakıt yaptığında araç viteste olduğundan yavaşlıyor ama bu özellikle yine yakıtı sıfırlayıp viteste olmadığından süzülüyor araç bir nevi. 

Hocam o özelliği ben de passatta görmüştüm ilk olarak. Aracım 2016 olduğundan ötürü bende yok. Safi yazılımla alakalı ise serviste böyle bir şey yapabiliyor muyuz merak ettim?

Geri
Üst Alt