225 45 R17 yaz lastiği önerisi

66db ile 71db arasinda ses farkinin 3-4 kattan fazla oldugunu okuyorum, teknik bilgisi olan var mi ?

yazlık olarak michelin pharmacy 4 kullanıyorum  225 45 17 güneş vurunca parlak asfaltlar olur ya o şekil asfaltlarda araç boş iken sert viraj yaparsanız arka kayıyor. ama araç dolu ise arkada 2 kişi filan var ise virajlarda yol tutuşu harika. benim aracım 1.2 bağımlı süspansiyon var belki de ondan olabilir. sessiz ve yakıt tüketimi bakımından tasarruflu bir lastik.

66db ile 71db arasinda ses farkinin 3-4 kattan fazla oldugunu okuyorum, teknik bilgisi olan var mi ?
Valla açıkçası bu biraz da aracın yalıtımı ile ilgili., bende fabrikanın taktığı dunlop sport maxx rt var., etiket değeri 67db lastik sesi duymuyorum., Lastik bakarken ses seviyesine göre lastik bakmadım., Etiket değerleri benim için sadece bir fikir verir., benim için daha önemli kriterler var.. 

460-480 tl. fiyatlara Conti Premium Contact 6 bulunabiliyor..

@latissimusdorsi dB logaritmik skala üzerinden gider ve 3 dB fark sesin iki katına çıkmasına ya da yarıya düşmesine neden olur. Ancak bizim algımız bunu ses düzeyinde artış olarak niteler, kaç katına çıktığının pratikte bir değeri yoktur.

Bu şekil fikir verir: 

image.png

Lastik etiketlerindeki bir-iki desibellik fark pratiğe bence çok yansımaz. Kaldı ki zemine göre gürültü düzeyleri de modelden modele değişiklik gösterir. Yani çok dikkate almaya değeceğini ben de düşünmüyorum.

@latissimusdorsi Hocam savayla debica zaten birebir aynı lastikleri üretiyor. Sava Slovenya'da, debica da Polonya'da Goodyear adına üretim yapıyorlar. ben sava intensa uhp 2 alacağım. Baya araştırdım tyreview, thetirelab gibi sitelerde yorumları oldukça iyi. Yakıt C, ıslak fren A etiket değerleri. Fiyat olarak da oldukça uygun geldi bana açıkçası. 

Valla açıkçası bu biraz da aracın yalıtımı ile ilgili., bende fabrikanın taktığı dunlop sport maxx rt var., etiket değeri 67db lastik sesi duymuyorum., Lastik bakarken ses seviyesine göre lastik bakmadım., Etiket değerleri benim için sadece bir fikir verir., benim için daha önemli kriterler var.. 

460-480 tl. fiyatlara Conti Premium Contact 6 bulunabiliyor..
@forzaGilles
Lastik secimi ile ilgili baya yazinizi okudum forumda evet guvenlik yol tutus oncelikli olmali tabi.

Yalniz dunloplari degistireceginizi yazmistiniz diye hatirliyorum, cpc6 ya gecmek icin. Cpc6 lari aldiniz mi acaba ? (Benim dunloplar 4 yil bitti 42binde disler saglam ama lastik catliyor)

Cpc6 sanayide sordum 4lu takim 2500 (elinde yok getirecek) internette min 509tl bulabildim, bahsettiginiz cpc6 fiyati internet fiyati mi acaba nerde bulabilirim ?

sanayide cpc6 takim 2500tl olunca sava/debica beni baya kendine cekmeye basladi.

@latissimusdorsi Hocam savayla debica zaten birebir aynı lastikleri üretiyor. Sava Slovenya'da, debica da Polonya'da Goodyear adına üretim yapıyorlar. ben sava intensa uhp 2 alacağım. Baya araştırdım tyreview, thetirelab gibi sitelerde yorumları oldukça iyi. Yakıt C, ıslak fren A etiket değerleri. Fiyat olarak da oldukça uygun geldi bana açıkçası. 
@Holigan
Savadan (yada debica) cok memnun olanlar var hic memnun olmayanlar da, fiyat asiri cezbedici lastik etiketi dogruysa guzel ama daha tam ikna olamadim,

https://www.sikayetvar.com/sava-lastikleri/sava-lastikleri-saglam-degil-garantisi-yok
Ama bir de bu var:

biraz ekonomi yapalim derken lastik nedeniyle sikintiya da girmeyelim diyor insan 

@forzaGilles
Lastik secimi ile ilgili baya yazinizi okudum forumda evet guvenlik yol tutus oncelikli olmali tabi.

Yalniz dunloplari degistireceginizi yazmistiniz diye hatirliyorum, cpc6 ya gecmek icin. Cpc6 lari aldiniz mi acaba ? (Benim dunloplar 4 yil bitti 42binde disler saglam ama lastik catliyor)

Cpc6 sanayide sordum 4lu takim 2500 (elinde yok getirecek) internette min 509tl bulabildim, bahsettiginiz cpc6 fiyati internet fiyati mi acaba nerde bulabilirim ?

sanayide cpc6 takim 2500tl olunca sava/debica beni baya kendine cekmeye basladi.
Daha değiştirmedim kısmetse yazın değiştirmeyi düşünüyorum., ben çok yol yapmadığım lastikler daha yeni.,

O sanayideki yere bir daha gitmeyin., o esnafa kazıkçı demek az kalır., tanesi 625 lira çıldırmış olmalı .!!

Benim sorduğum yer; Continental Keskin Otomotiv Maslak tel: 0212 276 00 70

Belki kargoyu ücretsiz yapabilirler bir görüşün sonuçta 50 liralık bir ürün almıyoruz..

Geri
Üst Alt