Küçük bir kaza

@yavuzbattal sigortacım ile görüştüm hasarsızlık klozu diye  bir şey olmadığını söyledi tek taraflı olduğu için sigorta karşılamıyormuş mecbur kaskodan yaptırcam 3500 lira delinsin kasko yapacak bişey yok ! Kaskoyu ona delinmesin buna delinmesin yaptırma amacımız ne ki zaten arkadaşlar fotoğraflayıp satarken açıklamasını yaparsın yani benim düşüncem bu !!!
Kasko delinmesi demek, hasarsızlık indiriminizin düşmesi demektir. Araç değerinin %10 unu geçmeyen hasarlarda indiriminizi etkilemez. Servislerde yapılan işlemlerde sadece söküp takmak 1000 liraları geçtiğinden bu şekilde fiyatlar çıkabilir. Bildiğim kadarıyla servisler tampon kırıklarında auto king gibi firmalara yaptırıp kendileri montajlarlar. Benim düşüncem serviste yaptırmanız. Ama ufak tefek hasar diyip auto king rs gibi firmalar ile görüşüp mini hasar olarak da işlem yaptırabilirsiniz ancak siyah parçaların durumuna göre onarım ya da değişim olabilir. Tercih sizin. Geçmiş olsun.

@Kemalkapaklı bu sene 1500 olan kasko seneye sürpirimli olarak 3000 olduğunda da umarım kaskoyu deldirdiginiz için bu kadar rahat olursunuz, çıkacak kaydı saymıyorum bile, bence hiç yaptırmayıp bu şekilde binin.
Kesinlikle hocama katılıyorum Japon vs tutturun o şekilde binin sonuçta Polimer bazlı malzeme sıkıntı yaratmaz @Kemalkapaklı 

Geçmiş olsun demekle yetineceğim.

Kaskodan yaptırmanız durumunda primin tahminen ne kadar artacağını sigortacınıza hesaplattırın. sonra da içinize sinene karar verin. 

japonla nasıl yapıştırılacak? Alt ızgara paramparça 

@ogzogz sıfır tampon aldığım zaman siyah parçalar üzerinde gelmiyor mu hocam ön ızgara kırılmış durumda sol taraf kopmuş nasıl japonla yapışcak ben titiz birisiyim gözüm o şekilde görecegine yaptırırım servis 3500 tl hesaplama yaptı sıfır tampon için bana ben tamirle falan yapılcak vaziyette degil bi tarafı kopuk

65E76229-6C97-405F-959C-9860119655F6.jpeg

@bf417 hocam köpek ben oradayken ölmemişti ama muhtemelen ölür sahibi falan geldi aldı birden önüne atlayınca yapacak bişey yoktu.

@ogzogz sıfır tampon aldığım zaman siyah parçalar üzerinde gelmiyor mu hocam ön ızgara kırılmış durumda sol taraf kopmuş nasıl japonla yapışcak ben titiz birisiyim gözüm o şekilde görecegine yaptırırım servis 3500 tl hesaplama yaptı sıfır tampon için bana ben tamirle falan yapılcak vaziyette degil bi tarafı kopuk

Ekli dosyayı görüntüle 27558
Ben seçenek sundum. Tabiki ayrıntıya girince yapılacaklar değişebilir. Japon fikri benden gelmedi. Onu ben de tavsiye etmem. Bence de servise yaptırın. Hasarsızlık etkilemez. Benim gözümde tampondaki kopuk beyaz parça yapılabilir. Siyah parçalar alınabilir. Tabi tırnak kısımları ne alemde onu bilemem. Serviste tampon değişimi yaparsanız da diğer parçalar sonradan takılır. Yani tampon astarlı gelir, araç rengine boyanır. Siyah parçalar sonradan takılır. Diğer taraftaki sağlam parçaları da kullanıp kullanmadıklarını sorabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ekli dosyayı görüntüle 27558
Servis tampon fiyatı işçilik hariç 7bin seviyelerinde 

sadece alt ızgara falan fiyat vermişler sanırım 

Servis tampon fiyatı işçilik hariç 7bin seviyelerinde 

sadece alt ızgara falan fiyat vermişler sanırım 
Hatta paylaşayım fiyatları +1450 TL işçilik .  Komple tampon değişecek ise replika tampon alabilirsin hem kaskın delinmez. Ben yeni aldım 3500 seviyelerinde 

DF1B3E5B-7327-4CB9-AD02-61BD9DD98481.png

@Kemalkapaklı  gönül ister hiç birşey olmasın araçlarımıza. Allah beterinden saklasın. Aşağıdaki video fikir oluşturabilir. Bunu görünce sizin tamponda bisey yok sayılır. Canınızı sıkmayın.

Japonla yapistir nedir ya :D

Yok zimbalasin tel zimbayla.. Daha ucuz olur hem :D

Bembeyaz prenses gibi cift J ledli 7 ye soylenicek sey mi bu...

Dunku Tarcanlar videosunda basinc sensorunu boruya japonpa yapistirmislardi. Ordan aklina geldi heralde..

Geri
Üst Alt