Basic Bi-Xenon ampül önerisi?

gurkank07

Yeni Üye
İsim
Gürkan
Merhabalar; 

Aracım 2014 Golf 7 Highline. Farları Basic Bi-xenon'lu ancak bana rengi çok sarı geliyor. Hem görünüş açısından hem de aydınlatma açısından yetersiz buluyorum. Ampülü değiştirme kararı aldım ancak çok kararsız kaldım. Photon D3S 6000k önerdiler. Sizce nasıl? Kullanan var mı? Ya da hangi ampülü önerirsiniz?

Arkadaşlar bu ampülleri değiştirmek için, tamponun sökülmesi şart mı? Kendim yapabilirmiyim bilgisi olan yardımcı olabilir mi 😌

Upvote 0
Selamlar ampul değiştirmek için çamurluk vadalarini yandan söküyorsunuz 3 tane falan.Ondan sonra tampon yan tirnaklarinin çekip çıkabiliyor.Fakat önce on panjuru sokmelisiniz.Usten  tos iki vidasi var onlari sokup dort tane delikten ince uclu tornavida ile kertiklerden  sirayla bastirip öne çekmelisiniz.Panjurun arkasin da da tampon la radyotore 3 vida var onlari sokmelisiniz.Farin üstünde de demir panel var onlari sokmelisiniz iki tane.Tamponun panjuru aldiktan sonra tirnaklarini kurtarip one dosru acmalisiniz yanlardan da acmalisiz yanlara bez koyun çizilmesin bu kadar yani tampon aralanıyor komple sokulmuyor.Fari da camurlugun altindan vidasi var camurluğu aralayip sokuyoruz.Takarkende ilk once o vidayi takmalisiniz sonra farin ön ayarini yapip diger vidalari sikarsiniz.Ben sirf fazla uğraşmamak için photon Milestone aldim j led comf.aracima muayenede sorun cikmasin diye.İki kişi yaparsaniz rahat olur...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@forzaGilles hocam sizin bilginiz varmı, Tampon sökmek şart mı acaba.
Kendiniz yapmanız biraz zor., tamponu ve panjuru sökmek gerekiyor., gerekli alet edevat ve biraz tecrübe gerekiyor., 

Şu video da güzel şekilde anlatıyor; 

Upvote 0
Merhaba Arkadaşlar,2014 model golf 7 midline arac sahibiyim sıfır almıştım.Ben de uzun süredir kısa ve uzun halojen ampullerin aydınlatmasından pek memnun kalmadım.Farları çift U led olarak değiştirmeyi bile düşündüm ama çok maliyetli olduğu için vazgeçtim.Ben de sizler gibi ucuza nasıl çözbeilirim bu sorunu diye araştırma içersine girdim ve forumdaki bir arkadaşın tavsiyesi üzreine stark led firmasına ulaştım.Firmanın elinde 2 tür ürün var biri stark led ampul diğeri de stark led gun serisi.iksi de beyaz ışık veriyormuş.İlki uzun ve kısalarla birlikte 750 tl.diğeri de uzun ve kısa 540 tl fiyatı var.Gun serisi halojenden daha iyi aydınlatır dedi firma yetkilisi.Ama alabilirseniz led ampul alın dedi bunlar çizgizel odaklaması olanlardanmış.Doğrusu kararsız kaldım sizlerden bu konuda fikir ve düşünceleriinizi beklyiorum.videsu da bu.

Upvote 0
@Unclaimed Merhaba Arkadaşlar,2014 model golf 7 midline arac sahibiyim sıfır almıştım.Ben de uzun süredir kısa ve uzun halojen ampullerin aydınlatmasından pek memnun kalmadım.Farları çift U led olarak değiştirmeyi bile düşündüm ama çok maliyetli olduğu için vazgeçtim.Ben de sizler gibi ucuza nasıl çözbeilirim bu sorunu diye araştırma içersine girdim ve forumdaki bir arkadaşın tavsiyesi üzreine stark led firmasına ulaştım.Firmanın elinde 2 tür ürün var biri stark led ampul diğeri de stark led gun serisi.iksi de beyaz ışık veriyormuş.İlki uzun ve kısalarla birlikte 750 tl.diğeri de uzun ve kısa 540 tl fiyatı var.Gun serisi halojenden daha iyi aydınlatır dedi firma yetkilisi.Ama alabilirseniz led ampul alın dedi bunlar çizgizel odaklaması olanlardanmış.Doğrusu kararsız kaldım sizlerden bu konuda fikir ve düşünceleriinizi beklyiorum.videosu da bu.

yorumlarınıızı bekliyoorum ..saygılar..

Upvote 0
2 saat önce, cengiz74 yazdı:

@Unclaimed Merhaba Arkadaşlar,2014 model golf 7 midline arac sahibiyim sıfır almıştım.Ben de uzun süredir kısa ve uzun halojen ampullerin aydınlatmasından pek memnun kalmadım.Farları çift U led olarak değiştirmeyi bile düşündüm ama çok maliyetli olduğu için vazgeçtim.Ben de sizler gibi ucuza nasıl çözbeilirim bu sorunu diye araştırma içersine girdim ve forumdaki bir arkadaşın tavsiyesi üzreine stark led firmasına ulaştım.Firmanın elinde 2 tür ürün var biri stark led ampul diğeri de stark led gun serisi.iksi de beyaz ışık veriyormuş.İlki uzun ve kısalarla birlikte 750 tl.diğeri de uzun ve kısa 540 tl fiyatı var.Gun serisi halojenden daha iyi aydınlatır dedi firma yetkilisi.Ama alabilirseniz led ampul alın dedi bunlar çizgizel odaklaması olanlardanmış.Doğrusu kararsız kaldım sizlerden bu konuda fikir ve düşünceleriinizi beklyiorum.videosu da bu.

hocam bence halojen fara led takılmamalı çünkü aydınlatma %90 iyi olmaz iyi olsa bile bu sefer karşıdan gelenlerden selektör yiyip kulağınız çınlayabilir. bence halojende kalıp philips extreme vision alın normal halojenden daha iyi aydınlatma alıp karşıdakilerin gözünü de almazsınız ve yağmurda vs. görüşünüz kaybolmaz

@forzaGilles hocam daha detaylı bilgi verebilir

Upvote 0

@Unclaimed dediklerinizi de ben de düşündüm ama satıcı firma ürününmüz kalitelteidir dedi.Ayrıca philips markasının da çakmaları mevcut osram kendi sitesinde ürünlerinin orjinal kontolrolünü yapma olanağı sunuyor Acaba hangisi daha mantıklı?Artık kesin bi karar verip almak istiyorum..Bir de stark apx led light gun serisi ampulleri varr.var oğlu varrr??

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt