GOLF Maceram - Carstomized

@frknyldrmhocam iyi günlerde güle güle oturman dileklerimle. valla beni de ayarttın bende giriştim sayende bu işe. siparişleri verdik bakalım ne olacak  :D
Sayende diyorsan senin de yanmaya niyetin varmış demek ki hocam, ben belki kıvılcım olmuşumdur. :D  

Ne olacak? Güzel olacak, sıcak olacak bence. (y)

@frknyldrm hocam hayırlı olsun :)  güle güle oturun :D  çok beğendim maşallah çok güzel oldu aracınız :)  hiçbir yerine taş değmesin inşallah :)  
Teşekkürler hocam, tüm araçlarımıza maşallah diyelim.  (y)

Allah kazadan, beladan, cezadan, arızadan korusun hepimizi. :)

Dost meclisi toplanmış; ne güzel. Bilgilendirme de on numara; elinize sağlık.

Soğuk bir kış sabahında keyifle sıcak koltuklarınıza oturduğunuzda bir defa bu şarkıyı dinlemeniz adettendir :)  

Güle güle kullanın sayın hocam.

2 saat önce, SCC yazdı:

Dost meclisi toplanmış; ne güzel. Bilgilendirme de on numara; elinize sağlık.

Soğuk bir kış sabahında keyifle sıcak koltuklarınıza oturduğunuzda bir defa bu şarkıyı dinlemeniz adettendir :)  

Güle güle kullanın sayın hocam.

Teşekkürler hocam. :)

Golf tutkusuyla yanıyoruz.  :sofor:

Bugün kötü başlayıp güzel devam eden bir gün oldu.

Koltuk ısıtma için yapılan adaptasyon işlemi sonrası -sanırım yapan kişinin tecrübe eksikliğinden kaynaklı- aracın anahtarları denenmemişti. Ben de bu işi sürekli yapan/yaptıran biri olmadığım için nereden aklıma gelecek anahtarları tanıtmak gerektiği? :)

Geçen pazar akşamı eve geldim, arabayı kilitleyeceğim ama arabada tık yok. İki anahtar da arabayı kilitlemedi.

Anahtarların tanıtılması gerekiyormuş.

Aracı manuel olarak kilitledim ve öylece eve gittim, bugüne kadar da kendi arabama hırsız gibi bindim; anahtarı kilit kapağının altına sok, kapağı çıkart, anahtarı sok ve kapıyı aç. Kontak açana kadar korna ile alarm çalsın vs. gergin anlar...

Her neyse...

Bu benden kaynaklı bir problem olmadığı için tabii ki ceremesini benim çekmem gerekiyordu ve onlarca kilometre yolu tekrar yapmak üzere sabah saatlerinde yola çıktım. Alıştık artık böyle işlere...

Neyse, problem çözüldü. Lakin dükkanın önüne araç sokmak adeta bir gymkhana olduğu için ve dalgınlığın da etkisiyle direkle nahoş bir temasım oldu. Manzarayı görünce içim cız etti ama yapacak bir şey yok, nazar çıkmıştır inşallah. Boyasız göçük giderme ile çözülür umarım.

P_20200926_111638.jpg

@frknyldrm Geçmiş olsun Furkan hocam. İnsanın görünce içinin cız etmemesi imkansız ama ayrıca göçük düzeltme ile geçirilebilecek birşey olduğu da aşikar. Kapı altı aydınlatma, katlanır ayna yoksa aracında hazır kapı panelleri sökülüyorken düşün derim :)

Günün kötü kısmı ile güzel kısmını aynı iletide yazmak istemedim.

@seferhasdemirhocam dedi ki; "-O kadar yol yapacaksın, buraya da gel de şu yarım kalan işi bitirelim. Yaptığın yola değsin." :)  
(Vites çevresindeki tuşların tesisatını çekmiştik bundan aylar önce. Esp On/Off ve Lastik Basınç Kurulumu işlemlerini tuşlar üzerinden yapabilmek için abs beynine kablo çekmemiz gerekiyordu.)

Hocamın bu ince düşünceli davetine icabet ettim ve bugün bu işlemler tamamlandı. 

P_20200118_201334_1.jpg

Malumunuz yeşil ile işaretli olan tuş; bir defa basınca Esc Spor, basılı tutunca da Esc Off oluyor şu an.

Lastiklerimize hava bastıktan sonra da Set tuşuna basılı tutarak basınçları hafızaya alıyoruz. Bu işlemler multimedya ekranı üzerinden de yapılabiliyor ama tuş olması hem daha pratik hem de görsel olarak daha hoş tabii ki. :)

Allah bin kere razı olsun @seferhasdemir hocam; işimi hallettin, karnımı doyurdun ve uğurladın beni. Hep kendin gibi temiz kalpli ve yardımsever insanlarla karşılaşırsın umarım.

Başkasına parası ile adam gibi iş yaptıramadığımız şu devirde böyle insanların sayısı bir elin parmağını geçmez, o yüzden bu adamların iyiliğini yüzüne de söylemek lazım. Takdir etmek lazım.

Bu arada Sefer hocam çok paylaşım yapmıyor ama ciddi retrofit çalışmaları var.

Kendi aracına Şerit Takip Sistemi, Adaptif Hız Sabitleyici, PLA gibi bir çok işlem yapmış.

Sırada koltuk ısıtma var; malzemeleri yolda, geldiğinde onu da aradan çıkartmış olacak inşallah.

Bundan sonra da manuelden Dsg'ye geçiş yapıp Türkiye'de retrofitte bir ilke imza atacak. Lakin bir sponsor lazımmış, duyurulur... :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm Geçmiş olsun Furkan hocam. İnsanın görünce içinin cız etmemesi imkansız ama ayrıca göçük düzeltme ile geçirilebilecek birşey olduğu da aşikar. Kapı altı aydınlatma, katlanır ayna yoksa aracında hazır kapı panelleri sökülüyorken düşün derim :)
Teşekkür ederim @Aliiii hocam.  (y)

Lakin sana eksi puan yazıyorum. Bu başlık altında kapı altı aydınlatma ve katlanır ayna işlemlerine dair paylaşımlar var. :D  

Onları aradan çıkartmıştık epey önce.

@frknyldrm  Boyasız göçük düzeltme ile sıfırdan farksız olur hocam. Allah beterinden korusun. Olur öyle arada.
İnşallah @AhmetCakmak hocam, amin teşekkür ederim.

@frknyldrm 

İstikamet dogru RECAİ USTA

https://www.instagram.com/gocukuzmani/?hl=tr

Ama cepheden bi foto alırsak ? Boya façası var sanki
Fotoğraf hasar tespiti yapmak için hiç iyi değil farkındayım ama daha iyi bir fotoğraf çekmedim. Fırsat bulunca çekeyim.  (y)

Emin olmamakla birlikte boyada hasar yok gibi gördüm. Direkteki plastik, boyaya güçlü bir şekilde yapışmış gibi. Ufak bir kısmını tırnağımla kazıdım, devamı da öyle gibi ama 10cm lik bir çizgi halinde derin bir ezik var. Umarım tertemiz çıkar.

Bu manzarayı görünce hemen sizin paylaşımınız geldi aklımda, ustayı hatırlayamamıştım. Paylaşım için teşekkürler @Savatage(y)

Geri
Üst Alt