Taiwan Katlanır Ayna Hakkında

@coskun023 hocam golf 7.5 aracım var üzerinde orjinal geri viteste park modülü var. Ben sizin linkte paylaştığınız aynayı alsam sıkıntı yaşarmıyım. Ayna altı ledleriniz yanıyormu sağ ayna geri viteste park ederken aşağıya inşp eski konumuna nizami bir şekilde kalkıyor mu. Kodlama yapıyorlar taktıktan sonra oldu diyorla eski konumu her zaman es geçiyor tekrar ayarlamak zorunda kalıyorsun. Ben takatıktan sonra kodlamayla yapmanın anlamı yok. Sizin nasıl oldu bilgi veririmisiniz biraz :)  

@tuncer_2632 hocam 

TRY 900.35  23% İndirim | VW Golf 7 MK7 VI ayna kapak oto katlanır elektrikli katlanır ayna anahtarı gözlük kapağı 5GG
https://a.aliexpress.com/_UaIqV 
bu ürünü sipariş verdim daha gelmedi, 1 hafta -on gün gibi gelir taktığımda gerekli açıklamayı yaparım, bu satıcı forum üyelerinin tanıdığı Patric denen adam, aynaların Çin VAG OEM olduğunu sorun yaşamayacağımı söylüyor, UPS ile gönderiyor 10 gün civarı ulaşmış oluyor. 
Bekleyin ben deneyeyim, siz ona göre alın.

serviste sadece katlanır gövde 1150 TL, ayna anahtarı 269TL, yani toplamda 2500 TL, ben komple iki ayna takımını 1288 TL ye alıyorum, 100 TL civarı vergi olsa 1150 TL daha uyguna geliyor, var sayalım sağ ayna kafaya göre takıldı randıman vermedi, orjinali takarım maliyet yine aynı yerde olur :))

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=5983]tuncer_2632[/mention] hocam 
TRY 900.35  23% İndirim | VW Golf 7 MK7 VI ayna kapak oto katlanır elektrikli katlanır ayna anahtarı gözlük kapağı 5GG
https://a.aliexpress.com/_UaIqV 
bu ürünü sipariş verdim daha gelmedi, 1 hafta -on gün gibi gelir taktığımda gerekli açıklamayı yaparım, bu satıcı forum üyelerinin tanıdığı Patric denen adam, aynaların Çin VAG OEM olduğunu sorun yaşamayacağımı söylüyor, UPS ile gönderiyor 10 gün civarı ulaşmış oluyor. 
Bekleyin ben deneyeyim, siz ona göre alın.
serviste sadece katlanır gövde 1150 TL, ayna anahtarı 269TL, yani toplamda 2500 TL, ben komple iki ayna takımını 1288 TL ye alıyorum, 100 TL civarı vergi olsa 1150 TL daha uyguna geliyor, var sayalım sağ ayna kafaya göre takıldı randıman vermedi, orjinali takarım maliyet yine aynı yerde olur
)

Hocam sağ aynanın ayarlama motorunu değişebiliyorlar. Orjinal motoru Apo usta katlanır aynaya montaj edebiliyorum dedi. Geri viteste fazla yukarı kalkan sağ ayna için gidebilirsiniz.

Ben aliexp den katlanir ayna almıştım, kalitesi bana gore iyi baya, Ender elektronikte takarken iyi ayna orjinal gibi duruyo demişti, isitma ve alt ışıklarida duzgun çalışıyo.

Geri vitesde inip kalkma bende orjinalde yoktu, sonradan kodlamistik ama donuste dediginiz gibi yukarda bi yere gidiyordu, cok kullanamamistim. Katlanir aynada motor var demisti eleman, bende onu takinca düzgün calisir belki dedim ama onda da düzgün çalışmadı. Sonra biraz arastirdim ve kodlamada genel olarak bi yerin yanlış bilindiğini buldum. Eksik kodlamayida yapinca düzgün calismaya başladı :)

Ben aliexp den katlanir ayna almıştım, kalitesi bana gore iyi baya, Ender elektronikte takarken iyi ayna orjinal gibi duruyo demişti, isitma ve alt ışıklarida duzgun çalışıyo.

Geri vitesde inip kalkma bende orjinalde yoktu, sonradan kodlamistik ama donuste dediginiz gibi yukarda bi yere gidiyordu, cok kullanamamistim. Katlanir aynada motor var demisti eleman, bende onu takinca düzgün calisir belki dedim ama onda da düzgün çalışmadı. Sonra biraz arastirdim ve kodlamada genel olarak bi yerin yanlış bilindiğini buldum. Eksik kodlamayida yapinca düzgün calismaya başladı :)
Eksik kodlama neydi Cem? Tarifler misin?

@yavuzbattal @mutlubey17 genelde şöyle gosteriliyo kodlama:

Geri biteste asagi inmesi icin Bit2 ve Bit3 isaretleyin diyo.

BC740C38-8B19-49BD-A606-D20AD70C3447.jpeg

Ama aşağıdaki gibi Bit1 i de isaretlemek gerekiyo. Bende Bit1 i de isaretledikten sonra düzgün calismaya başladı ayna.

BE8BFB5F-BBF0-49C2-AE70-AEADC5E0EB34.jpeg

Cem teşekkür ederim. Çalıştı, on numara oldu.

Bu kod forumdaki geri vitesde ayna inme kodlaması konusuna eklensin lütfen.. bilmeyenler için bilgi olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@tuncer_2632 aldığım yeri hatırlamıyorum. Geri vites ilk montajda çalışmadı benim orjinal sağ aynanin motor kismini alarak taiwan olan aynaya ek olarak 4 adet daha kablo çekilip öyle bağlandı ve sorunsuz oldu.

@yavuzbattal @mutlubey17 genelde şöyle gosteriliyo kodlama:

Geri biteste asagi inmesi icin Bit2 ve Bit3 isaretleyin diyo.

Ekli dosyayı görüntüle 28026

Ama aşağıdaki gibi Bit1 i de isaretlemek gerekiyo. Bende Bit1 i de isaretledikten sonra düzgün calismaya başladı ayna.

Ekli dosyayı görüntüle 28027
Hocam taiwan malı aynayı takip üstünde herhangi bir değişiklik yapmadan mi bu kodlama ile düzeldi yani eski aynadan parça modül sökme takma vs gibi

Hocam taiwan malı aynayı takip üstünde herhangi bir değişiklik yapmadan mi bu kodlama ile düzeldi yani eski aynadan parça modül sökme takma vs gibi
Benim aldığım katlanır ayna geri vited'te indirme motoru da olandı, olduğu gibi takıp kodladık sadece.

Geri
Üst Alt