Jump to content

Orj filtre seti ve satıcı önerisi

Recommended Posts

8 saat önce, forzaGilles yazdı:

Güzel paylaşımınız için teşekür ederim., 

PU8021 arayan @Savatage hocama haber verelim; n11’deki (FiltrePazarı) adlı satıcı kendi satış sitelerini açmışlar., Fiyatlar komisyon olmadığından n11’deki fiyatlarına göre daha uygun., Aslında firmanın esas adı kaymazlar motor neden bizim ülkede şirketler farklı satış platformlarında farklı isim/isimler kullanır hiç anlamamışımdır.,

Yılların tanınırlığın varken., sektörde o kadar isim yap ama şaçma sapan farklı isimler kullanmanın anlamı yok., bu aralar çok rastlıyorum böyle şeylere., 

Mann PU8021 https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-81kw-110hp-yakit-mazot-filtresi-pu8021-mann

Rica ederim. Aynen kendi isimlerini kullansalar hem daha kolay bulunurlar hem isim karmaşıklığı olmaz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 147
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

@HONEY Güzel anılar yerine filtre seti biriktirdim 🤭🤣 Dolar sayesinde fiyatlar günlük artıyor 😠 Aldım koydum eve kafam uzun vadede rahat ☺️

@thelordof @bf417 @Savatage Teşekkürler yorum için @forzaGilles. Evet montaj kağıtları çıktı 2 adet Bu sabah filtreyi de taktım. Bence de orijinal. Ancak elinize aldığınızda Valeo daha ağır ve k

@agacmalzeme Doğrudur ... Evet kesinlikle ömürlük değil. Yağ sıcaklığının tapaya/contaya etkisinin zamana bağlı aşınımı olarak toparlayabiliriz o zaman  Ben 7-8 bakımda bir olayını

Konudaki görseller

10 saat önce, thelordof yazdı:

Uzmanparçadan alışveriş henüz yapmadım ama orjinaldir diye güven uyandırıyor, sipariş geçtikten sonra arayıp doğru model mi diye teyit ettiler mi, aradıkları hakkında yazı görmüştüm de.

Uzman parçada güvenilir 2 kere filtre seti aldım ordan ...evet arıyorlar

@forzaGilles in bugün link paylaştığı yerden -50 liraya halletmek daha mantıklı 

Uzman parça TDI 4 lü set 283 lira

Filtremarketim TDI 4 lü set 228 lira

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, forzaGilles yazdı:

Tam olarak model/motor tipi/ps gücü/motor kodu/üretim yılı vs bilmek lazım., Mann HU712/6x olabilir., o motorlar için başka kağıt filtre gözükmüyor ama yine de doğru teşhis için söylediğim bilgileri bilmeden söylemek doğru olmaz.!! 

Üzerinde Hengst vs. yazması illa ki o marka almanızı gerektirmez., Aynı filtreyi Mahle ‘de üretir, Mann ‘da üretir.. 

Not: aslında metal filtre diye bişey yoktur., o metal filtreyi kesip içini açsanız içinde kağıt olduğunu görürsünüz., motorun teknik ile alakalı mühendislik farkı.. ama mantık aynı..

Cax motor 1.4tsi 122 aracı.  Evet, hu712/6x gözüküyordu mann sitesinde. 

tarihinde thelordof tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, calik yazdı:

@thelordof @bf417 @Savatage Teşekkürler yorum için @forzaGilles. Evet montaj kağıtları çıktı 2 adet :)

Bu sabah filtreyi de taktım. Bence de orijinal. Ancak elinize aldığınızda Valeo daha ağır ve kallavi duruyor ve her iki tarafı da Aktif Carbon kaplama iken, MANN ın bir yüzü beyaz diğer yüzü Aktif Karbon + Anti Al erjik ve daha hafif.  Faydası olur diye karşılaştırmalı fotoğraflar altta görebilirsiniz.

IMG_3427.JPG

IMG_3428.JPG

IMG_3426.JPG

Teşekkürler hocam. Aktif karbon anti alerjik olan yani en pahalı olan polen filtresi  karbonlu filtrelere göre katman sayısı daha fazla oluyordu di mi?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Savatage yazdı:

@forzaGilles

Çok iyi

228 liraya 

4 lü set fiyatı TDI için

Hava/karbonlu polen/yağ/yakıt filtresi

Doğuş faturasında sadece yakıt filtresi 220 lira....

Filtremarketim de di mi o fiyat hocam? Sipariş geçerseniz gelince bilgilendirirseniz sevinirim hocam. İnşallah fiyatları hep böyle iyi kalır.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, bf417 yazdı:

@forzaGilles filtron nasıl bir marka bilginiz var mı acaba ? Mann kısa tip yerine bunu alıyım diyorum, 

https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-77kw-105hp-yakit-mazot-filtresi-pe973-9-filtron

N11 üzerinden onlara soru sorduğum da şu cevabı vermişlerdi. " İkiside aynı firmadır. Filtron bir alt kuruluşudur. Kalite konusunda içiniz rahat olsun." dedi, Mann a göre kıyas sonucu söyledi yani.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Savatage yazdı:

Uzman parçada güvenilir 2 kere filtre seti aldım ordan ...evet arıyorlar

@forzaGilles in bugün link paylaştığı yerden -50 liraya halletmek daha mantıklı 

Uzman parça TDI 4 lü set 283 lira

Filtremarketim TDI 4 lü set 228 lira

Evet, filtremarketim de fiyatlar çok iyi. Kaymazlar ile mesajlaştım daha sonra bu sitelerini verdiler. Çok iyi oldu.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bf417 Filtron için konuşursak Mann Filtre’nin bir alt segmentte konumlandırdığı ucuz filtre markalarına rakip olarak çıkardığı kendi markası., 

Fakat nedense sitede Mann ‘dan daha pahalı fiyatları var.! Normalde 30-40 tl. daha ucuza satılması lazım., Kısa tip PU8021 tüm filtre hazneleriyle uyumludur o konuda çekinceniz olmasın.!! Mann premium segment markası ise Filtron’u alt katagori olarak düşünün.,

Filtron için 101 lira 

Mann için 87 lira yazmışlar., 

Filtron 40-50 lira falan olması lazımdı., 

Mann ile Filtron’un adları kalite anlamında yan yana bile gelemez.! 

Sanırım site çok yeni ondan dolayı bazı hatalar var zamanla hallederler., 

Benim tavsiyem kesinlikle Mann PU8021 olurdu.,

Aracın ilk defa mazot filtresini değiştirdiğimde fabrikanın taktığı kısa tip Mann markaydı., 

@Savatage diğer (hava-yağ-polen) bir şekilde bulunur fakat mazot filtresini alıp bir kenara koymakta yarar var., zaten biliyorsunuz şuan Mann marka mazot filtresi bulmak sıkıntı., 

Olay “hint kumaşı” mevzusuna dönmeden 1 tane alıp kenara koymak lazım diye düşünüyorum..

Zaten sizin anlattıklarınıza göre Mann mazot filtresi şuan için tedarik sorunları yüzünden vs.. çeyrek altın muamelesi yapılırsa hiç şaşırmam..

tarihinde forzaGilles tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@forzaGilles

Pu8008/1 den bahsediyorum ya arada bir

Bu filtre sharan Tiguan Mk1 kasa  filtresi aslında

Boyutları karşılaştırınca şu durum çıkıyor 

2. Resim pu8008/1

3. Resim golfe ait resmi referanslı pu8021

Sadece H (yükseklik ) farkı var?

Aynı uzun tip ufi ile kısa tip mann 8021 uzun kısa farkı gibi? 

Uzman parça diyorki tedarik sıkıntısı çözülene kadar pu8008/1 golf7  yakıt filtresi kullanılma ihtimali oluşabilir.

Neyse filtremarketi varken (,eğer orada pu8021 varsa oradan halledilir zaten)

IMG_20200115_162555.png

Screenshot_20200115-162602.png

Screenshot_20200115-162726.png

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, Savatage yazdı:

@forzaGilles

Pu8008/1 den bahsediyorum ya arada bir

Bu filtre sharan Tiguan Mk1 kasa  filtresi aslında

Boyutları karşılaştırınca şu durum çıkıyor 

2. Resim pu8008/1

3. Resim golfe ait resmi referanslı pu8021

Sadece H (yükseklik ) farkı var?

Aynı uzun tip ufi ile kısa tip mann 8021 uzun kısa farkı gibi? 

Uzman parça diyorki tedarik sıkıntısı çözülene kadar pu8008/1 golf7  yakıt filtresi kullanılma ihtimali oluşabilir.

Neyse filtremarketi varken (,eğer orada pu8021 varsa oradan halledilir zaten)

IMG_20200115_162555.png

Screenshot_20200115-162602.png

Screenshot_20200115-162726.png

Evet siz söyleyince ölçülerini ben de karşılaştırmıştım., yeni çıkacak olan filtrenin kodu daha önce bahsetmiştim; PU8028 diye bir filtre yok., O filtrenin kodu %99 ihtimalle yanlış.,

Benim düşüncem o filtrenin kodu PU8027 olucak.!! vakit bulamadım konu çok karışık, detayları anlatacaktım ama bu aralar müsait olamıyorum..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, Savatage yazdı:

@forzaGilles

1 adet TDI yakıt filtresi.

Pu8021 sipariş geçtik bakalım 87 TL 

filtremarketim.com dan..

Yastık altında dursun .

IMG_20200115_221009.png

Hayırlı olsun iyi yaptınız hocam., seneye kadar zaten tedarik çözülmüş olur., Sizin araç 2018 model olduğundan filtre kütüğünün markası sanırım UFi değil mi.?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Savatage Bu arada Mann mazot filtresinin diğer markalara göre bir avantajı var; filtrenin üzerinde tapa ile gelmesi,

Misal değişim yaparken;

Filtre haznesindeki eski mazotu şırınga ile çektik ve haznenin içini temizledik., kabın içine az miktar yeni mazot ilavesi yaptık.,

Sonra yeni filtreyi taktık.,

Bir miktar daha mazot ilavesi yaparken o tapa mazotun direkt olarak filtreleme yapılmadan filtrenin içine girmesini engelliyor.,

Son aşamada filtre mazotu emdikten sonra ve mazot seviyesi üst sınır çizgiye yakın seviyeye kadar dolunca tapayı çıkartıyoruz.. (üst sınır çizgiye kadar dolduruyoruz ki bu sayede sistemin içinde minimum hava kalmasını sağlamak için., ve yavaş yavaş dolduruyoruz çünkü filtre mazotu hemen emmiyor..)

O basit görünen tapa mazotun direkt olarak filtreleme yapılmadan filtrenin içine girmesini engelliyor.

O tapa olmasa mazot ilavesi yaparken ister istemez filtrelenmemiş mazot o boşluktan mutlaka filtrenin içine giriyor.!

Basit gibi görünen ama önemli bişey..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Savatage yazdı:

2017 model Ocak 2018 trafiğe çıkış

Yakıt filtre haznesi uzun tip Ufi aslında

Aslında bu uzun tip filtre haznesi külliyen yalan., benim araçtaki kısa tip Mann-Hummel üretimi ama UFi ile yan yana koysan boyutları aynı.. sonuçta uzun tip filtre ikisine de uyuyor.. kısa tip olan da ikisine uyuyor., vw'nin saçmalıkların biri işte..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanlız bu pu8021 i  iyi denecek fiyata aldık ama! 

Benim esas derdim tedarik sorunuydu !

Bulunsun.

Mk8 için mann dahil hiçbir marka (ufi-mahle-hengst)

Artık yakıt filtresi üretmeyeceği için 

Bu yakıt filtreleri artık eski kasa yakıt filtresi muamelesi görür..fiyatı daha da ucuzlar belki!

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu tapa olayını anladım (2 kere okuyarak anca,)

Amaç pet şişeden koyduğumuz mazotu bile filtre dış çeperinden emsin içindeki oluğa geçirsin olayı değilmi ?

Burada bile filtreliyor yani?

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Savatage yazdı:

Şu tapa olayını anladım (2 kere okuyarak anca,)

Amaç pet şişeden koyduğumuz mazotu bile filtre dış çeperinden emsin içindeki oluğa geçirsin olayı değilmi ?

Burada bile filtreliyor yani?

Aynen öyle..

Biraz kulağı tersten tutarak anlattım sanırım.. :) 

Sadece Mann 'da var., ufak ayrıntılar fark yaratır..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Savatage yazdı:

Yanlız bu pu8021 i  iyi denecek fiyata aldık ama! 

Benim esas derdim tedarik sorunuydu !

Bulunsun.

Mk8 için mann dahil hiçbir marka (ufi-mahle-hengst)

Artık yakıt filtresi üretmeyeceği için 

Bu yakıt filtreleri artık eski kasa yakıt filtresi muamelesi görür..fiyatı daha da ucuzlar belki!

Mk8 'de 2.0 TDI motor (EA288 evo) koduyla 115ps ve 150ps versiyonlarıyla halaa üretimde olacak.,

Mk7 'de 2.0 TDI motorun yakıt filtreleri bizimkiyle aynıdı., bizim ülkemize gelmeyen (2.0 TDI 110ps ve 150ps versiyonu) ve ayrıca Golf GTD için 184ps 'lik versiyonu vardı., bu motorlarda bizim 1.6 TDI motorun yakıt filtreleri kullanılıyordu.. (EA288 motor ailesi 1.6 TDI motor ve 2.0 TDI motoru) kapsıyor.,

Belki yakıt filtresinde veya filtre haznesinde tasarım değişikliğine giderlerse o zaman dediğiniz gibi eski kasa yakıt filtresi muamelesi görür ve fiyatı ucuzlar., Umarım öyle de olur..

Az da olsa bir ihtimal yakıt filtresi sadece "su sensörlü" tip olur., o zaman yine dediğiniz olur.,

Bakalım artık yakında anlarız.. :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...