Jump to content

Orj filtre seti ve satıcı önerisi

Recommended Posts

@calik Örneğin Mahle polen filtresi., Google araması falan değil., Doğuş a yağ almaya gittiğimde getirin bakayım dedim getirdiler., Mann olsaydı alcaktım Mahle denk geldi., Mahle (hava-yağ-yakıt filtresinde) favori markamdır., Bmw’de sürekli Mahle kullanırım., ama ürettikleri polen filtresini beğenmiyorum hiç bi zaman beğenmedim.,

Bakın Mahle polem filtresi bunlar filtre malzemesine özen göstereceklerine baskı kalitesine daha çok önem göstermişler., Özetle o eski yazımda yazdıklarımda polen filtresi için tamamını kıstas almayınız; 

Romanya üretimi 5 katmanlı diye geçen Mahle (firmanın 5 katmanlı diye iddaa etmesine aldırış etmeyin tamamen ticari satış stratejisi);

7DDECE1F-1128-4E90-A335-027E58393009.jpeg

tarihinde forzaGilles tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 147
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

@HONEY Güzel anılar yerine filtre seti biriktirdim 🤭🤣 Dolar sayesinde fiyatlar günlük artıyor 😠 Aldım koydum eve kafam uzun vadede rahat ☺️

@thelordof @bf417 @Savatage Teşekkürler yorum için @forzaGilles. Evet montaj kağıtları çıktı 2 adet Bu sabah filtreyi de taktım. Bence de orijinal. Ancak elinize aldığınızda Valeo daha ağır ve k

@agacmalzeme Doğrudur ... Evet kesinlikle ömürlük değil. Yağ sıcaklığının tapaya/contaya etkisinin zamana bağlı aşınımı olarak toparlayabiliriz o zaman  Ben 7-8 bakımda bir olayını

Konudaki görseller

2 dakika önce, Savatage yazdı:

@forzaGilles

8 bin liralık ipon' la çekmek lazım !

Bin liralık dandik huwaei ile bu kadar hocam...

Daha neti olmuyor

Fotoya gerek yok @forzaGilles e bir parça sünger kısmından falçata ile kesit alıp delil poşetine koyup gönderin biyopsi yapsın sonuçları göndersin, bazen çok şüpheleniyorum içimizdeki avek ajanı diye 😬

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

IMG_3420.thumb.JPG.ae10ed90dc6b574006d63b68b322eebd.JPG

IMG_3424.thumb.JPG.5db6f127b364ca93faa31e0ce273f22e.JPG

Servis filtresindeki gibi  naylonun üzerinde yazı yok. Bunda boş bir naylon var sadece.IMG_3423.thumb.JPG.2201ce6aa33cfe7ae42b1d34fe035643.JPGIMG_3422.thumb.JPG.ac847927f38aadbf20a853df7ad87276.JPGIMG_3421.thumb.JPG.8e970b39a4ba5569d45edc38b6eb8719.JPG

tarihinde calik tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, bf417 yazdı:

Fotoya gerek yok @forzaGilles e bir parça sünger kısmından falçata ile kesit alıp delil poşetine koyup gönderin biyopsi yapsın sonuçları göndersin, bazen çok şüpheleniyorum içimizdeki avek ajanı diye 😬

Ahahahaa :D keşke öyle olsaydım daha fazla yardımım dokunurdu..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, calik yazdı:

IMG_3420.thumb.JPG.ae10ed90dc6b574006d63b68b322eebd.JPG

IMG_3424.thumb.JPG.5db6f127b364ca93faa31e0ce273f22e.JPG

Servis filtresindeki gibi  naylonun üzerinde yazı yok. Bunda boş bir naylon var sadece.IMG_3423.thumb.JPG.2201ce6aa33cfe7ae42b1d34fe035643.JPGIMG_3422.thumb.JPG.ac847927f38aadbf20a853df7ad87276.JPGIMG_3421.thumb.JPG.8e970b39a4ba5569d45edc38b6eb8719.JPG

Resimlerden gördüğüm kadarıyla orjinal hocam., herşey yerli yerinde içinden montaj kağıdı çıktı mı?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@calik Bilgiler için bende tşk ederim hocam. Bu aralar bakım malzemesi için bende araştırma halindeydim. Filtre Pazarı   Kaymazlar adlı firmaya ait, Mann ın sitesinde Kaymazlar firmasının adı var ve birçok firma var ama hepsi bireysele satmıyor gibi.

Megaparçayı merak ediyordum. Orjinal ve güvenilir satıcıysa sevindim. Alternatif olur. :)

Ben bir de n11 de  https://www.n11.com/magaza/uzmanparca  burayı gördüm. Burası da güvenli his uyandırdı bende ama alışveriş yapmadım henüz. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, forzaGilles yazdı:

FP26009 olan filtre lüks kaçtığı için pek taleb görmüyor., ondan dolayı satıcılar çok getirmek istemiyor., 

Satıcının sayfasına parça kodunu yazarak bakarsanız bulamazsınız., çünkü parçaların ilan başlığına parça kodu yazmamış., ilan detaylarına ürünün parça kodunu yazdığı için arama motoru bunu algılayamıyor., 

Hava filtresi (C 30 005) https://m.n11.com/vw-golf-7-16-tdi-mann-hava-filtresi-P378730718 

Yağ filtresi (HU7020z) https://m.n11.com/vw-golf-7-16-tdi-mann-yag-filtresi-P378734901 

@calik servisin Hummel dediği aslında Mann hocam :) firmanın tam adı aslında Mann-Hummel olarak geçer

Filtre Pazarı(kaymazlar) set olarak satmıyor mu filtreleri, öyle daha hesaplı olur gibi düşündüm de. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, thelordof yazdı:

Filtre Pazarı(kaymazlar) set olarak satmıyor mu filtreleri, öyle daha hesaplı olur gibi düşündüm de. 

Set olarak satan diğer satıcılar ile fiyat karşılaştırması yaparak anlayabilirsiniz., fakat ben ihtimal vermiyorum çünkü defalarca bakmışımdır öyle olsaydı gözümden kaçmazdı.. yine de bakmaktan bişey zarar gelmez., Benim anladığım adamlar zaten perakende den pek bişey kazanmıyor., firma genelde toptan satış üzerine hedefleri.. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Savatage yazdı:

@bf417

Nereden sipariş verilirse verilsin 

Mann pu8021 yakıt filtresi kimsenin elinde kalmadı diye biliyorum.

Bunun yerine kafalarına göre yada telefonla ön bilgilendirme yaparak 

Ufi yada mahle göndermeleri muhtemel..

Bunu hatırlatayım.

Eğer herhangi bir firma pu8008/1 göndericez derse ? Bence mahle / ufi tercih edin!

Çünkü tedarik sorunundan böyle bir çözüm hikayesi dolaşıyor piyasada.

Ben pu8008/1 takmam aracıma...mann web sitesinde bu koda ait golf7 uyumluluguna rastlayamadım

Mann ın sitesinde araç ile uyumlu filtre kodlarında 8021 göremedim, ben mi yanlış seçenek seçtim. Kafam karıştı. :) Meraktan bir bakayım dedim. Pu8014 ve Pu8028 kimler için?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, forzaGilles yazdı:

Set olarak satan diğer satıcılar ile fiyat karşılaştırması yaparak anlayabilirsiniz., fakat ben ihtimal vermiyorum çünkü defalarca bakmışımdır öyle olsaydı gözümden kaçmazdı.. yine de bakmaktan bişey zarar gelmez., Benim anladığım adamlar zaten perakende den pek bişey kazanmıyor., firma genelde toptan satış üzerine hedefleri.. 

Ben de öyle anlıyorum. Bu megaparça sitesinden ngk buji, ferodo,ate vs balatalar alınır mı sıkıntı olmadan sizce? Bilginiz var mı hocam? Bir arkadaşın mk5 tsi'yına bakıyorumda.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, calik yazdı:

@forzaGilles @bf417 Şimdi şöyle:

Golf ün üzerinde yetkili serviste takılan orijinal filtre var, MANN

filtrepazarından 1 tane yedek almıştım MANN duruyor.

megaparçadan bugün 1 tane daha yedek sipariş ettim MANN gelecek.

Böylece 3 hava filtresini de karşılaştıracağım.

Anti Alerjik Polen filtresini de yine aracın üzerindeki orijinal serviste takılan ile karşılaştıracağım. Serviste takılalı daha 1 ay oldu ama onu çıkarıp anti alerjeni takacağım bu hafta.

Vaktim olur da resim çekebilirsem eklerim. Şu anda hala ümitliyim aldıklarımız orijinal diye :) 

Yalnız bu filtreler için çok yazılıp çizilmiş burada bunları keşke bir tek başlığa toplasaydık. Okuyanlara faydalı olurdu.

Valla aynen böyle bir konu çok gerekli. 

Sonucunu merak ediyorum ama orjinaldir diye umuyorum. :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Savatage yazdı:

Uzmanparça (n11) den aldığım

Hava filtresi 

Yazının  punto/ filigran/açıklık /koyuluk

Otopsi yapabilecek var mı?

IMG_20191102_181448.jpg

Uzmanparçadan alışveriş henüz yapmadım ama orjinaldir diye güven uyandırıyor, sipariş geçtikten sonra arayıp doğru model mi diye teyit ettiler mi, aradıkları hakkında yazı görmüştüm de.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, thelordof yazdı:

Mann ın sitesinde araç ile uyumlu filtre kodlarında 8021 göremedim, ben mi yanlış seçenek seçtim. Kafam karıştı. :) Meraktan bir bakayım dedim. Pu8014 ve Pu8028 kimler için?

8021 üretimden kalktı ondan dolayı 8028 olarak görüyorsunuz (olay çok yeni daha)., Ama 8028 denilen yeni seri ürünün üretime girmesi daha 3-4 ay oldu-olmadı., bu sebebten tedarikte sıkıntı var., 8021 stokları zaten satıcılar kendi stoklarını bitirmişlerdir., 8028 ise belli bir süre sonra stoklar gelecektir., Olay çok karışık aslında o yeni çıkan parçanın kodu 8028 olmayacak (bana göre/yaptığım araştırmalar bu yönde).,  fakat dediğim gibi işler çok karışık anlatıyım derken kafanız daha çok karışır., açıkçası söylediğiniz diğer satıcılardan daha önce alış-verişim olmadı bu sebebten orjinallik konusunda bişey diyemem., kaymazlar (n11 filtrepazarı) bana göre şuan en güvenilir 1-2 yerden birisi..

Bu seferlik Mazot filtresini Mahle alın., Mann ne kadar kaliteliyse., Mahle aynı şekilde çok iyi., Mercedes/BMW gibi düşünün..

-Mahle KX386 veya Knecht KX386 (her ikisi de aynı markadır) 

Veya araçtaki mazot filtre haznesi  üreticisini biliyorsanız (haznenin üzerinde yazar)., 

Filtre haznesi üreticisi Mann-Hummel ise; uygun olan: Hengst E483KP  

Filtre haznesi üreticisi UFi ise uygun olan; Hengst E439KP

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bf417 yazdı:

Yakıt filtresini servisten alıyım o zaman biraz da onlar siftah yapsın bu sıralar satışlar karaborsa nedeniyle sıkıntıda 😂

Alın yalnız serviste mazot filtresi 230 lira cık küçük bir mebla rakamı var., kutunun içinden çıkanda UFi marka üretim yeri de: Made in Tunisia 

Defalarca farklı bayilere araç bakmaya gittiğimde yedek parçaya uğrayıp baktım., hepsi aynı çıkıyor., sırf tunus malı olması bile can sıkıyor.. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, forzaGilles yazdı:

8021 üretimden kalktı ondan dolayı 8028 olarak görüyorsunuz (olay çok yeni daha)., Ama 8028 denilen yeni seri ürünün üretime girmesi daha 3-4 ay oldu-olmadı., bu sebebten tedarikte sıkıntı var., 8021 stokları zaten satıcılar kendi stoklarını bitirmişlerdir., 8028 ise belli bir süre sonra stoklar gelecektir., Olay çok karışık aslında o yeni çıkan parçanın kodu 8028 olmayacak (bana göre/yaptığım araştırmalar bu yönde).,  fakat dediğim gibi işler çok karışık anlatıyım derken kafanız daha çok karışır., açıkçası söylediğiniz diğer satıcılardan daha önce alış-verişim olmadı bu sebebten orjinallik konusunda bişey diyemem., kaymazlar (n11 filtrepazarı) bana göre şuan en güvenilir 1-2 yerden birisi..

Bu seferlik Mazot filtresini Mahle alın., Mann ne kadar kaliteliyse., Mahle aynı şekilde çok iyi., Mercedes/BMW gibi düşünün..

-Mahle KX386 veya Knecht KX386 (her ikisi de aynı markadır) 

Veya araçtaki mazot filtre haznesi  üreticisini biliyorsanız (haznenin üzerinde yazar)., 

Filtre haznesi üreticisi Mann-Hummel ise; uygun olan: Hengst E483KP  

Filtre haznesi üreticisi UFi ise uygun olan; Hengst E439KP

https://urun.n11.com/filtre-setleri/vw-golf-7-16-tdi-dizel-mann-filtre-bakim-seti-2013-2019-P368091601 burda pu8021 var fotoda uzmanparça da. Doğruluğu nedir sormak lazım. Bende de  arkadaşta da tsi var hocam. Meraktan sordum dizel yakıt filtresini. Fazla bilginin zararı olmaz. :)

Arkadaşın araç mk5 tsi golf. Kağıt yağ filtresi var onda. Onun kabında hengst yazıyor. Mann yağ filtresi alsa olur yani di mi? 2008 model aracı, vw sonraki yılda metal alüminyum filtreye geçmiş.  Konuyu biraz değiştirdim ama ? :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, forzaGilles yazdı:

Alın yalnız serviste mazot filtresi 230 lira cık küçük bir mebla rakamı var., kutunun içinden çıkanda UFi marka üretim yeri de: Made in Tunisia 

Defalarca farklı bayilere araç bakmaya gittiğimde yedek parçaya uğrayıp baktım., hepsi aynı çıkıyor., sırf tunus malı olması bile can sıkıyor.. 

Hiç gerek yok o zaman dışarıdan almak daha mantıklı

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, bf417 yazdı:

Hengst bilgilendirmesi için teşekkür ederim ama polen olarak mann fp26009 almıştım geçen sene çok memnun kaldım yine bu 3 katmanlı filtreyi almayı düşünüyorum şu an megaparça diye bir sitede 82 tl, sizün bahsettiğiniz filtre pazarını daha önceden not almıştım fakat aradığım kodlardaki filtreler çıkmıyor n11 sitesinden kaynaklı da olabilir bu firma istda kaymazlar motor firması sanırım fakat istanbula yakın zamanda gitmeyeceğim için n11 harici alma imkanım da yok işin ilginç yanı tedarikçi olmasına rağmen antialerjik polen filtresi de yok bu nasıl tedarikçi diye soru geliyor akla.

@forzaGilles@bf417 Birkaç saattir internette araştırma halindeyken Filtre pazarı(kaymazlar motor) un kendi sitesini buldum. Sanırım siteyi Aralık ayı gibi açtılar. Sitelerin de FP26009 MANN polen filtresi mevut. 74,47 fiyatı. Sitede genel olarak fiyatlar iyi geldi bana. N11 de komisyon vs olduğundan orda biraz daha yüksek diğer filtreler vs anladığım kadarıyla.

https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-81kw-110hp-polen-kabin-filtresi-fp26009-mann

https://www.instagram.com/filtremarketim.com_/?igshid=nac48r6e87ry

Fiyatlar ve kalite hep böyle devam ederse sürekli güvenle alınabilecek bir site, satıcı olurlar.

Hayırlı geceler..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, thelordof yazdı:

https://urun.n11.com/filtre-setleri/vw-golf-7-16-tdi-dizel-mann-filtre-bakim-seti-2013-2019-P368091601 burda pu8021 var fotoda uzmanparça da. Doğruluğu nedir sormak lazım. Bende de  arkadaşta da tsi var hocam. Meraktan sordum dizel yakıt filtresini. Fazla bilginin zararı olmaz. :)

Arkadaşın araç mk5 tsi golf. Kağıt yağ filtresi var onda. Onun kabında hengst yazıyor. Mann yağ filtresi alsa olur yani di mi? 2008 model aracı, vw sonraki yılda metal alüminyum filtreye geçmiş.  Konuyu biraz değiştirdim ama ? :)

Tam olarak model/motor tipi/ps gücü/motor kodu/üretim yılı vs bilmek lazım., Mann HU712/6x olabilir., o motorlar için başka kağıt filtre gözükmüyor ama yine de doğru teşhis için söylediğim bilgileri bilmeden söylemek doğru olmaz.!! 

Üzerinde Hengst vs. yazması illa ki o marka almanızı gerektirmez., Aynı filtreyi Mahle ‘de üretir, Mann ‘da üretir.. 

Not: aslında metal filtre diye bişey yoktur., o metal filtreyi kesip içini açsanız içinde kağıt olduğunu görürsünüz., motorun teknik ile alakalı mühendislik farkı.. ama mantık aynı..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, thelordof yazdı:

@forzaGilles@bf417 Birkaç saattir internette araştırma halindeyken Filtre pazarı(kaymazlar motor) un kendi sitesini buldum. Sanırım siteyi Aralık ayı gibi açtılar. Sitelerin de FP26009 MANN polen filtresi mevut. 74,47 fiyatı. Sitede genel olarak fiyatlar iyi geldi bana. N11 de komisyon vs olduğundan orda biraz daha yüksek diğer filtreler vs anladığım kadarıyla.

https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-81kw-110hp-polen-kabin-filtresi-fp26009-mann

https://www.instagram.com/filtremarketim.com_/?igshid=nac48r6e87ry

Fiyatlar ve kalite hep böyle devam ederse sürekli güvenle alınabilecek bir site, satıcı olurlar.

Hayırlı geceler..

Güzel paylaşımınız için teşekür ederim., 

PU8021 arayan @Savatage hocama haber verelim; n11’deki (FiltrePazarı) adlı satıcı kendi satış sitelerini açmışlar., Fiyatlar komisyon olmadığından n11’deki fiyatlarına göre daha uygun., Aslında firmanın esas adı kaymazlar motor neden bizim ülkede şirketler farklı satış platformlarında farklı isim/isimler kullanır hiç anlamamışımdır.,

Yılların tanınırlığın varken., sektörde o kadar isim yap ama şaçma sapan farklı isimler kullanmanın anlamı yok., bu aralar çok rastlıyorum böyle şeylere., 

Mann PU8021 https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-81kw-110hp-yakit-mazot-filtresi-pu8021-mann

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
8 saat önce, forzaGilles yazdı:

Resimlerden gördüğüm kadarıyla orjinal hocam., herşey yerli yerinde içinden montaj kağıdı çıktı mı?

@thelordof @bf417 @Savatage Teşekkürler yorum için @forzaGilles. Evet montaj kağıtları çıktı 2 adet :)

Bu sabah filtreyi de taktım. Bence de orijinal. Ancak elinize aldığınızda Valeo daha ağır ve kallavi duruyor ve her iki tarafı da Aktif Carbon kaplama iken, MANN ın bir yüzü beyaz diğer yüzü Aktif Karbon + Anti Al erjik ve daha hafif.  Faydası olur diye karşılaştırmalı fotoğraflar altta görebilirsiniz.

IMG_3427.JPG

IMG_3428.JPG

IMG_3426.JPG

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...