Orj filtre seti ve satıcı önerisi

Hengst bilgilendirmesi için teşekkür ederim ama polen olarak mann fp26009 almıştım geçen sene çok memnun kaldım yine bu 3 katmanlı filtreyi almayı düşünüyorum şu an megaparça diye bir sitede 82 tl, sizün bahsettiğiniz filtre pazarını daha önceden not almıştım fakat aradığım kodlardaki filtreler çıkmıyor n11 sitesinden kaynaklı da olabilir bu firma istda kaymazlar motor firması sanırım fakat istanbula yakın zamanda gitmeyeceğim için n11 harici alma imkanım da yok işin ilginç yanı tedarikçi olmasına rağmen antialerjik polen filtresi de yok bu nasıl tedarikçi diye soru geliyor akla.
@forzaGilles@bf417 Birkaç saattir internette araştırma halindeyken Filtre pazarı(kaymazlar motor) un kendi sitesini buldum. Sanırım siteyi Aralık ayı gibi açtılar. Sitelerin de FP26009 MANN polen filtresi mevut. 74,47 fiyatı. Sitede genel olarak fiyatlar iyi geldi bana. N11 de komisyon vs olduğundan orda biraz daha yüksek diğer filtreler vs anladığım kadarıyla.

https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-81kw-110hp-polen-kabin-filtresi-fp26009-mann

https://www.instagram.com/filtremarketim.com_/?igshid=nac48r6e87ry

Fiyatlar ve kalite hep böyle devam ederse sürekli güvenle alınabilecek bir site, satıcı olurlar.

Hayırlı geceler..

https://urun.n11.com/filtre-setleri/vw-golf-7-16-tdi-dizel-mann-filtre-bakim-seti-2013-2019-P368091601 burda pu8021 var fotoda uzmanparça da. Doğruluğu nedir sormak lazım. Bende de  arkadaşta da tsi var hocam. Meraktan sordum dizel yakıt filtresini. Fazla bilginin zararı olmaz. :)

Arkadaşın araç mk5 tsi golf. Kağıt yağ filtresi var onda. Onun kabında hengst yazıyor. Mann yağ filtresi alsa olur yani di mi? 2008 model aracı, vw sonraki yılda metal alüminyum filtreye geçmiş.  Konuyu biraz değiştirdim ama ? :)
Tam olarak model/motor tipi/ps gücü/motor kodu/üretim yılı vs bilmek lazım., Mann HU712/6x olabilir., o motorlar için başka kağıt filtre gözükmüyor ama yine de doğru teşhis için söylediğim bilgileri bilmeden söylemek doğru olmaz.!! 

Üzerinde Hengst vs. yazması illa ki o marka almanızı gerektirmez., Aynı filtreyi Mahle ‘de üretir, Mann ‘da üretir.. 

Not: aslında metal filtre diye bişey yoktur., o metal filtreyi kesip içini açsanız içinde kağıt olduğunu görürsünüz., motorun teknik ile alakalı mühendislik farkı.. ama mantık aynı..

@forzaGilles@bf417 Birkaç saattir internette araştırma halindeyken Filtre pazarı(kaymazlar motor) un kendi sitesini buldum. Sanırım siteyi Aralık ayı gibi açtılar. Sitelerin de FP26009 MANN polen filtresi mevut. 74,47 fiyatı. Sitede genel olarak fiyatlar iyi geldi bana. N11 de komisyon vs olduğundan orda biraz daha yüksek diğer filtreler vs anladığım kadarıyla.

https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-81kw-110hp-polen-kabin-filtresi-fp26009-mann

https://www.instagram.com/filtremarketim.com_/?igshid=nac48r6e87ry

Fiyatlar ve kalite hep böyle devam ederse sürekli güvenle alınabilecek bir site, satıcı olurlar.

Hayırlı geceler..
Güzel paylaşımınız için teşekür ederim., 

PU8021 arayan @Savatage hocama haber verelim; n11’deki (FiltrePazarı) adlı satıcı kendi satış sitelerini açmışlar., Fiyatlar komisyon olmadığından n11’deki fiyatlarına göre daha uygun., Aslında firmanın esas adı kaymazlar motor neden bizim ülkede şirketler farklı satış platformlarında farklı isim/isimler kullanır hiç anlamamışımdır.,

Yılların tanınırlığın varken., sektörde o kadar isim yap ama şaçma sapan farklı isimler kullanmanın anlamı yok., bu aralar çok rastlıyorum böyle şeylere., 

Mann PU8021 https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-81kw-110hp-yakit-mazot-filtresi-pu8021-mann

Moderatör tarafında düzenlendi:
Resimlerden gördüğüm kadarıyla orjinal hocam., herşey yerli yerinde içinden montaj kağıdı çıktı mı?
@thelordof @bf417 @Savatage Teşekkürler yorum için @forzaGilles. Evet montaj kağıtları çıktı 2 adet :)

Bu sabah filtreyi de taktım. Bence de orijinal. Ancak elinize aldığınızda Valeo daha ağır ve kallavi duruyor ve her iki tarafı da Aktif Carbon kaplama iken, MANN ın bir yüzü beyaz diğer yüzü Aktif Karbon + Anti Al erjik ve daha hafif.  Faydası olur diye karşılaştırmalı fotoğraflar altta görebilirsiniz.

IMG_3427.JPG

IMG_3428.JPG

IMG_3426.JPG

@forzaGilles

Çok iyi

228 liraya 

4 lü set fiyatı TDI için

Hava/karbonlu polen/yağ/yakıt filtresi

Doğuş faturasında sadece yakıt filtresi 220 lira....

Güzel paylaşımınız için teşekür ederim., 

PU8021 arayan @Savatage hocama haber verelim; n11’deki (FiltrePazarı) adlı satıcı kendi satış sitelerini açmışlar., Fiyatlar komisyon olmadığından n11’deki fiyatlarına göre daha uygun., Aslında firmanın esas adı kaymazlar motor neden bizim ülkede şirketler farklı satış platformlarında farklı isim/isimler kullanır hiç anlamamışımdır.,

Yılların tanınırlığın varken., sektörde o kadar isim yap ama şaçma sapan farklı isimler kullanmanın anlamı yok., bu aralar çok rastlıyorum böyle şeylere., 

Mann PU8021 https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-81kw-110hp-yakit-mazot-filtresi-pu8021-mann
Rica ederim. Aynen kendi isimlerini kullansalar hem daha kolay bulunurlar hem isim karmaşıklığı olmaz.

Uzmanparçadan alışveriş henüz yapmadım ama orjinaldir diye güven uyandırıyor, sipariş geçtikten sonra arayıp doğru model mi diye teyit ettiler mi, aradıkları hakkında yazı görmüştüm de.
Uzman parçada güvenilir 2 kere filtre seti aldım ordan ...evet arıyorlar

@forzaGilles in bugün link paylaştığı yerden -50 liraya halletmek daha mantıklı 

Uzman parça TDI 4 lü set 283 lira

Filtremarketim TDI 4 lü set 228 lira

Tam olarak model/motor tipi/ps gücü/motor kodu/üretim yılı vs bilmek lazım., Mann HU712/6x olabilir., o motorlar için başka kağıt filtre gözükmüyor ama yine de doğru teşhis için söylediğim bilgileri bilmeden söylemek doğru olmaz.!! 

Üzerinde Hengst vs. yazması illa ki o marka almanızı gerektirmez., Aynı filtreyi Mahle ‘de üretir, Mann ‘da üretir.. 

Not: aslında metal filtre diye bişey yoktur., o metal filtreyi kesip içini açsanız içinde kağıt olduğunu görürsünüz., motorun teknik ile alakalı mühendislik farkı.. ama mantık aynı..
Cax motor 1.4tsi 122 aracı.  Evet, hu712/6x gözüküyordu mann sitesinde. 

@thelordof @bf417 @Savatage Teşekkürler yorum için @forzaGilles. Evet montaj kağıtları çıktı 2 adet :)

Bu sabah filtreyi de taktım. Bence de orijinal. Ancak elinize aldığınızda Valeo daha ağır ve kallavi duruyor ve her iki tarafı da Aktif Carbon kaplama iken, MANN ın bir yüzü beyaz diğer yüzü Aktif Karbon + Anti Al erjik ve daha hafif.  Faydası olur diye karşılaştırmalı fotoğraflar altta görebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 26981

Ekli dosyayı görüntüle 26982

Ekli dosyayı görüntüle 26983
Teşekkürler hocam. Aktif karbon anti alerjik olan yani en pahalı olan polen filtresi  karbonlu filtrelere göre katman sayısı daha fazla oluyordu di mi?

@forzaGilles

Çok iyi

228 liraya 

4 lü set fiyatı TDI için

Hava/karbonlu polen/yağ/yakıt filtresi

Doğuş faturasında sadece yakıt filtresi 220 lira....
Filtremarketim de di mi o fiyat hocam? Sipariş geçerseniz gelince bilgilendirirseniz sevinirim hocam. İnşallah fiyatları hep böyle iyi kalır.

Uzman parçada güvenilir 2 kere filtre seti aldım ordan ...evet arıyorlar

@forzaGilles in bugün link paylaştığı yerden -50 liraya halletmek daha mantıklı 

Uzman parça TDI 4 lü set 283 lira

Filtremarketim TDI 4 lü set 228 lira
Evet, filtremarketim de fiyatlar çok iyi. Kaymazlar ile mesajlaştım daha sonra bu sitelerini verdiler. Çok iyi oldu.

49 bindeyim 60 bin deki 4 lü sete ihtiyaç için sürem var aslında.. 

Ama alıp yastık altında tutmak da iyi olurdu

@bf417 Filtron için konuşursak Mann Filtre’nin bir alt segmentte konumlandırdığı ucuz filtre markalarına rakip olarak çıkardığı kendi markası., 

Fakat nedense sitede Mann ‘dan daha pahalı fiyatları var.! Normalde 30-40 tl. daha ucuza satılması lazım., Kısa tip PU8021 tüm filtre hazneleriyle uyumludur o konuda çekinceniz olmasın.!! Mann premium segment markası ise Filtron’u alt katagori olarak düşünün.,

Filtron için 101 lira 

Mann için 87 lira yazmışlar., 

Filtron 40-50 lira falan olması lazımdı., 

Mann ile Filtron’un adları kalite anlamında yan yana bile gelemez.! 

Sanırım site çok yeni ondan dolayı bazı hatalar var zamanla hallederler., 

Benim tavsiyem kesinlikle Mann PU8021 olurdu.,

Aracın ilk defa mazot filtresini değiştirdiğimde fabrikanın taktığı kısa tip Mann markaydı., 

@Savatage diğer (hava-yağ-polen) bir şekilde bulunur fakat mazot filtresini alıp bir kenara koymakta yarar var., zaten biliyorsunuz şuan Mann marka mazot filtresi bulmak sıkıntı., 

Olay “hint kumaşı” mevzusuna dönmeden 1 tane alıp kenara koymak lazım diye düşünüyorum..

Zaten sizin anlattıklarınıza göre Mann mazot filtresi şuan için tedarik sorunları yüzünden vs.. çeyrek altın muamelesi yapılırsa hiç şaşırmam..

Geri
Üst Alt