Golf 7 Farlarının içten tozlanması

İsim
Serkan
Merhaba arkadaşlar bu Volkswagenlerin farları neden böyle, daha önce polo vardı o da böyle , eniştemde amarok var o da öyle. Farlar açık değilken kötü değilde fakat farlar açıkken kötü görünüyor. 

81251307_10157928304409516_2164343799818485760_n.jpg

thumbnail_IMG_9381.jpg

thumbnail_IMG_9382.jpg

Hocam bu toz değil, far camının yapısı bozulmuş malesef, kronik sorun bu, temizlenmesi düzeltilmesi imkansız, iki yolu var sadece ya far camı alıp değişeceksiniz yada yeni far alacaksınız. Ben yeni far aldım. Dediğim gibi düzelmesi imkansız hiç denemeyin.

Upvote 0

Böyle bir uygulama yaptıran, olumlu ya da olumsuz duyum alan var mıdır?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@ogzogz bu olay arkadaşın sorununa çözüm değil, bu dışarıdan matlaşan sararan farlar için bir çözüm. Arkadaşın farları yapısal olarak bozulmuş düzelmez artık. 

Upvote 0
@Golftdi Yeni far olarak ne aldınız, aynısından mı yoksa u led falan mı?
Orginal sıfır far aldım, ama servisten değil bir yerden denk geldi. Biraz uygundu hemen aldım. Zaten orginal olmayanlardan aydınlatma konusunda çok şikayet var almazdım onlardan öyle kullanmaya devam ederdim. 

Upvote 0
@DADASHAN Ön camını sökmek çok büyük iş içindeki lambaları söküp içine su verip boşaltmak  %100 sıfır gibi olmasada tertemiz olur bu arada kimyasal atmayın iç reflektör boyası atıyor.  kuruması için 2 gün güneşli havada kalması yeterli ..

Bu arada halojenlerde de devre varmı bilmiyorum..  bi-xenon merçekli modellerde küçük bir kart var riskli .( Bu farda yıkanabilir xenona bağlı yukarı aşağı yapan sağdaki motor (Şase eğimine göre konum ayarlıyor. AFL) poşetle sarılarak.) garajınız  varsa 2-3 gün güneşin güzel olduğu bir gün.. 

Devrelere su geldiğinde değil su varken kullanılması bozuyor iletken olduğunda  musluk suyu ile bilgisayar kartları yıkıyorum kaç yıldır sorun yaşamadım kuruttuğunuz sürece sorun olmaz. ( Devrelere şekerli gıda yada oksit yapacak kimyasal bulaşması sakıncalıdır.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Aynı sorun 2011 passat aracımda vardı, Atölye Semih'e led ampul taktırırken ona danışmıştım. Dıştan veya içten olan bir deformasyon değil dedi, malzemenin içerisinde olan bir bozulma olduğu için far camı değiştirmekten başka bir çözümü yok demişti.

Golf 7 için far camı satılıyor, alın değiştirin diyeceğim ama uğraştığınıza değmez, far açılacağı için çok sağlıklı olacağını da zannetmiyorum. Biraz daha fazla verip çıkma temiz far takımı alabilirsiniz veya ondan da biraz fazla verip sponsor kampanyasından çift J far alın. :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt