Önerilerinizi bekliyorum

mrvolkan

Üye
İsim
Volkan
değerli arkadaşlar bir süredir golf üm malum sitede ilanda bu aralar baya arayan var sanırım 61 bin gibi bi rakama satacagım

asıl derdim şimdi sedan bir araca geçiş yapmak istemem

daha önceki aracım corolla idi dolayısıyla bagaja o kadar alışmışızki golf bi bagaj konusunda 2 cocuklu bir aile icin yada bizim icin yetersiz.

şimdi sedan bir arac düsünüyorum haliyle fakat bütcem muhtemelen 70-72 aracı olacak.borclanmayı sevmiyorum o yüzden bütçeyi aşmayacagım.

düşündügüm araçlar şu şekilde

1-focus  titanyum 2.el km si 10 bin civarı dizel manuel

2-2014-2015 aracı octavia yine 2.el ve düsük kmlerde dizel manuel

3-passat 2011-2013 modeller dizel manuel

4-nissan qq 2014-2015 2.el düsük kmlerde..dizel manuel

5-2009-2010 c180 benzinli otomatik

opel ,jetta ve toyota düsünmüyorum.

aslında aklıma yadan en mantıklı arac focus o yüzden ilk sıraya yazdım.focusun benzlisinide alabilirim farketmiyor.

fakat focus un iç hacmi dar diyen arkadaslar var o yuzden hafta sonu incelemeye gidecegim muhtemelen benzinli focus titanyum pazarlıgıda yapabilirim:),

düsünceleriniz önemli cünkü buradaki arkadaslar ın çogu ne istedigini bilen arkadaşlar ve hepsi iyi niyetli

simdiden iyi forumlar

mrvolkan dedi:
değerli arkadaşlar bir süredir golf üm malum sitede ilanda bu aralar baya arayan var sanırım 61 bin gibi bi rakama satacagım

daha önceki aracım corolla idi dolayısıyla bagaja o kadar alışmışızki golf bi bagaj konusunda 2 cocuklu bir aile icin yada bizim icin yetersiz.

şimdi sedan bir arac düsünüyorum haliyle fakat bütcem muhtemelen 70-72 aracı olacak.borclanmayı sevmiyorum o yüzden bütçeyi aşmayacagım.

aslında aklıma yadan en mantıklı arac focus o yüzden ilk sıraya yazdım.focusun benzlisinide alabilirim farketmiyor.

fakat focus un iç hacmi dar diyen arkadaslar var o yuzden hafta sonu incelemeye gidecegim muhtemelen benzinli focus titanyum pazarlıgıda yapabilirim:),

düsünceleriniz önemli cünkü buradaki arkadaslar ın çogu ne istedigini bilen arkadaşlar ve hepsi iyi niyetli

simdiden iyi forumlar
Hocam madem amacınız geniş bir araç ve bunun için golf satıyorsunuz. Focus ile golf arasında bagaj olarak bir uçurum olmayacak.

Bu değişikliğin hakkını almak için sıfır octavia alın derim size.

1.2 Motor kullandınız sizi üzmeyeceğini düşünüyorsanız 1.2 TSI DSG Style donanım liste fiyatı 77.000 Biraz indirimle biraz da bütçeyi zorlayarak alın derim.

@yusuf hocam focus un bagajını gördum fena degil..octavia yı sırf bagajın camla beraber acılması hosuma gitmiyor bendede az cinslik yok yani:)

mrvolkan dedi:
@yusuf hocam focus un bagajını gördum fena degil..octavia yı sırf bagajın camla beraber acılması hosuma gitmiyor bendede az cinslik yok yani:)
Hocam o aslında güzel bir özellik. Hele de büyük cisimleri bagaja koyarken kıymetini anlarsınız. Octavia özellikle style seviyesindeki donanımları ve 1.2 gibi güzel bir motoruyla ve DSG ile de birleşince gayet iyi bence.

hocam focus dan sonra passat ve işyerinde arkadaşımda c180 var  2009 model satmayı dusunuyor ama bakımları gercekden masraflı servisleri pahalı..birde lpg siz yakıtı üzer

mrvolkan dedi:
hocam focus dan sonra passat ve işyerinde arkadaşımda c180 var  2009 model satmayı dusunuyor ama bakımları gercekden masraflı servisleri pahalı..birde lpg siz yakıtı üzer
Hocam mercedes benim her zaman hayallerimi süsler. Ama bakımları gerçekten müthiş para. Bakım parasına araba alınıyor o derece :)

Mercedes tabiki aralarında en iyi seçenek olabilir. Yalnız modelinin düşük olması, benzinli olması ve bakımlarının pahalı olması gerçekten düşündürücü. Seçenekler arasındaki ilk tercihim kalitesi, yalıtımı, bagajı vb. seçeneklerden ötürü passat olurdu kesinlikle  :'(

yusuf dedi:
Hocam mercedes benim her zaman hayallerimi süsler. Ama bakımları gerçekten müthiş para. Bakım parasına araba alınıyor o derece :)
araba avantgarde modeli yani comfortline diyebiliriz:)

evet sadece servisde yag bakımı 950 tl..ne yağı koyuyorlar anlamadım bunun garanti bittikden sonraki yedek parca fiyatlarını eklersek araba yine hayallerimizde kalacak gibi görunuyor.

hafta sonu bir kac bayi gezecegim.yakında skoda bayi yok  o yüzden çok acele etmeden hali hazırdaki bayilere bi bakacagım

mrvolkan dedi:

simdiden iyi forumlar
Hocam bazen şakasına bazende gerçek olarak focus fanatikliği yapıyorum(Göktuğ Abi sağolsun iyi takılıyor :D ) ama bunu yazarken tüm samimiyetimle yazcam

Öncelikle Yusuf Abi Golfle Focus arasında pek fark olmaz bagajda demiş, iki hafta önce bizim aracın bakımı için gittğmde inceledim yeni  Focusu, içi dar değil, benim boyum 1.85, şöfor koltuğunu kendime göre ayarladım sonra arka koltuğa geçtim gayet yeterli baş ve diz mesafesi vardı arkada, ön yolcu tarafı aslında insanlara dar dedirten nokta, sebebi de size doğru uzatılmış ön göğüs, malzeme kalitesi bana Golften bi tık yumuşak geldi(ön göğüs bölgesi için konuşuyorum)

Bagajı F2 kasaya göre küçük(bizimki 527L, F3,5da 400lü litrelerdeydi sanırım), ancak Golften kullanışlı olduğunu söyleyebilirim, market alışverişinde bile yetmediği olabiliyor bazen

Octavianın bagajı ayrı bi dünya, Göktuğ Abiyle buluştuğumuzda bagajı açmıştı içimden Aman Tanrım dedim :D liftback bagaj kapağı en sevdiğim noktası zaten arka silecekle beraber

Bagaj konusunda yeterli derseniz ben Focus derim, yetmez derseniz Octavia, Octavianın iç dizaynı da çok hoştu hatırladığım kadarıyla, iç kapı açma kolları çok hoşuma gitmişti,

Yaşınız kaç bilmiyorum ama Passat bana hep 40-45den sonra alınacak araç izlemini verdi şimdiye kadar

Qq de güzel araç, yerden yüksekliği vs iyi ama aynı zamanda dezavantaj olarakta geri dönüyor

Mercedes bakım fiyatlarını bilmiyordum ama okuduğum kadarıyla 1.5-2 yıllık bakım ücretiyle benim aracı alabiliyosunuz sanırım

Karar sizin, inceleyin test edin içinize sinende karar verin

Hakkınızda hayırlısı olsun :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@fcsrn

Hocam focusun bagajına küçük demedim :) Tek demek istediğim bagaj için araba değiştiriliyorsa golf'ten focus'a geçmek çok anlamlı olmaz yönündeydi ;) İçeride zaten fark olduğunu sanmıyorum pek. En fazla birkaç santim:)

@mrvolkan

hocam naçizane fikrim ben bunlar arasından Octavia seçerdim. Hatta dsg değil manuel ile donanım seviyesini bi üste çıkardım. liftback olayını ben şahsen çok seviyorum, insanın bagaja atlayası geliyor. :D

380 litre bagaj için araç değiştirilmek zorundaysa

500+ litrelere geçmek lazım,

evet focusla golf arasında 40 lt fark var..bu arada bagajı en genis araclar olan 508-latidüd ve c5 i de bagaj olarak inceledim ama genis olsalarda bana hitap etmiyor.

ben en azından bagajı genis olacak diye sevmedigim bir aracı da almak istemiyorum @magic

octavia iyi güzel hoş bakalım zaten en cok focus ile octavia arasındayım @maniax

@fcsrn  kardeş bilgiler cok faydalı oldu.saolasın zaten kendimde ilk fırsatta bayiye gidip inceleyecegim bu sefer ailemle gidip deneyecem :) çoluk çocuk yani..en azından iyi kotu orada bi fikir verir diye düsünüyorum

arkadaslar tercihimizi qashqai den yana kullandık

1.5 dci manuel 110 hp tekna donanım inci beyazı

daha teslim alamadım :)

sanırım ocagın 2.haftası teslim alıcam

Geri
Üst Alt