Geri Viteste sağ aynanın aşağı inmemesi

hey

Yeni Üye
İsim
erdem
Merhabalar Arkadaşlar,

Aranızda yeni sayılırım; aracım 2016 golf highline dsg dizel,

Aracın gizli özelliklerini açtırmadan önce geri vitese taktığımda sağ ayna aşağı bakacak şekilde iniyordu ancak şuan inmiyor, ayarlardan kontrol ettim, aç kapa yaptım bir işe yaramadı.

Bu durum gizli özellik açtırmaktan kaynaklanıyor olabilir mi ve ya neden kaynaklanır?

Teşekkürler.

Düzelmiyor hocam hepsini denedim onların r ye aldım ayarladım boşa alıp sıfıra aldım r ye alıp tekrar ayarladım hafızaya alması için her şeyi yaptım yani sıfırladım ayarları kutup başını söküp tüm ayarları sıfırladım yine de sorun devam ediyor sabah biraz daha uğraşacağım olmazsa orjinal katlanmayan aynaya dönüş yapacağım
İllaki çözülür gizli ozellik isinde tecrubeli bir arkdas çözer tabiki kodlamayla ilgiliyse durum,belkide asagi hareketi veren motor arizalandi

Upvote 0
Bit 1 i açınca bu sefer vites r konumunda iken sağ ayna aşağıya hiç inmiyor hocam
Ayna hafızası sağlıklı çalışmıyor olabilir. Adaptasyon kodlaması haricindeki 52 Modül kodlaması aşağıdaki resimlerdeki gibi olması gerekiyor.

Araca bağlandıktan sonra 52 modülden Canlı veriye girin ve "Mirror memory" satırını seçip tamam deyin, çıkan ekranı kontrol edin örnek 1.resimdeki gibi olması gerekir. Kodlaması da 2. resimdeki gibi olması gerekiyor.

Ekli dosyalar

• mirror-memory.jpg
    mirror-memory.jpg
    50.1 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_20240301-090417_OBDeleven.jpg
    Screenshot_20240301-090417_OBDeleven.jpg
    72.7 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Upvote 0
Aracın mqb evo platformu. Golf 7’yle ne alakası var sorunun cevabı bu bende biliyorum hangi arabalara açıldığını
??
demek istediğimden ne anladın hiç bir fikrim yok, golf 7 ye örnek vermemdeki amaç koltuk hafıza olmamasına rağmen önceden bu kodlama yapılıyor du, şimdide(evolarda) yapılamıyor mu idi.

Son düzenleme:
Upvote 0
??
demek istediğimden ne anladın hiç bir fikrim yok, golf 7 ye örnek vermemdeki amaç koltuk hafıza olmamasına rağmen önceden bu kodlama yapılıyor du, şimdide(evolarda) yapılamıyor mu idi.
Cevabını bildiğin bir soruyu tekrar etmendeki amaç nedir tam olarak anlamadımda her neyse sen bilirsin işini belli iyi forumlar.

Upvote 0
Ayna hafızası sağlıklı çalışmıyor olabilir. Adaptasyon kodlaması haricindeki 52 Modül kodlaması aşağıdaki resimlerdeki gibi olması gerekiyor.

Araca bağlandıktan sonra 52 modülden Canlı veriye girin ve "Mirror memory" satırını seçip tamam deyin, çıkan ekranı kontrol edin örnek 1.resimdeki gibi olması gerekir. Kodlaması da 2. resimdeki gibi olması gerekiyor.
Deneyeceğim şimdi hocam bunu da

Upvote 0
Ayna hafızalı değilse ne yaparsanız yapın dügün çalışmaz.

Upvote 1
bende golf 8 aracıma katlanır ayna eklettim. R de iken ayna aşağı iniyor lakin ne yaparsam yapayım geri yukarı gelmiyor

Upvote 0
Ayna tuşunu tekrar ortaya alırsanız da yerine gelir.

Upvote 0
20 km geçtim ortaya aldım ayna konumunu aracı kapattım yine de aynı kodlamasını kontrol ettireceğim artık

Upvote 0
20 km geçtim ortaya aldım ayna konumunu aracı kapattım yine de aynı kodlamasını kontrol ettireceğim artık
Çözüleceğini sanmıyorum ama denemekten zarar gelmez. Multimedyayı resetleyip deneyin. Yine olmazsa bir de ayarlar menüsünden ayna ile ilgili kategoriyi fabrika ayarlarına çevirip sıfırlamış olun öyle deneyin.

Upvote 0

Geri
Üst Alt