Araç oluşturucu

gokberks dedi:
Hocam merhabalar, ben oncelikle site ile ilgili eksikliklerden bahsetmek istiyorum. Smf modasi gecmis ve cagimizda populerligini yitirmis bir forum yazilimi. Bunun yerine xenforo, ipb, en kotu ihtimalle vbulletin veya mybb kurulursa daha profesyonel bir imaji olabilir sitenin. Su andaki sistem tapatalkla bile tam entegre degil, alintilar karma karisik sekilde cikiyor. Ayrica anasayfaya girdigimde karsima cikan ekranda hicbir icerik yok, ana ekranin sitenin en onemli ve en cok gozuken yeri neredeyse bos.  Asil bahsetmek istedigim ise 7 ayda 557 uye boyle kaliteli bir site icin oldukca dusuk bir rakam, sitenin tanitiminin ve seosunun daha iyi yapilmasiyla hak ettigi yerlere kavusacaktir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Xenforo konusunda haklısınız hocam. Geçiş düşünmüyor değilim.

557 üye ve seo konusunda biraz ağır konuştunuz hocam. Çoğu kelime için google aramalarında ilk sıralardayız. Diğer forumların aktifliği bizden daha düşük. Biz üye olmaya zorlamadağımız için üye sayımız düşük. Günde 1200 kişi giriyor foruma. Üye olmaya zorlama niyetinde değilim kimseyi.

1200 kişi giriyor ve ortalama 7 dakika forumda duruyor giren. Bunun yanında ortalama 8 sayfa geziyor. Başarısız demeyelim lütfen.

Sistem değişikliğini düşünüyorum.
sitenin üye olmaya zorlamamasını gözden kaçırmışım ve kimseyi zorlamadığınız için tebrik etmek isterim. maalesef insanımız zorunda olmadıkça bir şeyler yapmıyor o yüzden üye sayısı düşük. ben emeklerinizin karşılığını, sitenin hak ettiği değerin bundan fazla olmasını istediğim için yazdım. bu kadar kaliteli içerikli bir sitenin kesinlikle daha iyi istatistiklere sahip olması gerekiyor.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim hocam. Bir de şöyle bir durum var bizim gelir kaynağımız yok denecek kadar az.

Diğer sistemlerin çoğu masraflı bildiğim kadarıyla. Düzgün bir sistem bulursam az masraflı zaten geçiş düşünüyorum.

Forumu kurarken sistemler hakkında hiçbir fikrim yoktu zaten. Kurduktan sonra öğrenmeye başladım :)

gokberks dedi:
Hocam merhabalar, ben oncelikle site ile ilgili eksikliklerden bahsetmek istiyorum. Smf modasi gecmis ve cagimizda populerligini yitirmis bir forum yazilimi. Bunun yerine xenforo, ipb, en kotu ihtimalle vbulletin veya mybb kurulursa daha profesyonel bir imaji olabilir sitenin. Su andaki sistem tapatalkla bile tam entegre degil, alintilar karma karisik sekilde cikiyor. Ayrica anasayfaya girdigimde karsima cikan ekranda hicbir icerik yok, ana ekranin sitenin en onemli ve en cok gozuken yeri neredeyse bos.  Asil bahsetmek istedigim ise 7 ayda 557 uye boyle kaliteli bir site icin oldukca dusuk bir rakam, sitenin tanitiminin ve seosunun daha iyi yapilmasiyla hak ettigi yerlere kavusacaktir.

Değerli Hocam;

Öneri için teşekkürler.

Sitemizin herhangi bir geliri maalesef bulunmuyor.

Yusuf Hocam stickerların dağıtımı ve mevcut sitenin server'ini kiralamak için kendi imkanlarıyla karşıladı.

Ben de bir kez imkanlarım ölçüsünde küçük bir katkı yaptım.

Kâr amaçlı site olmadığımız için açıkçası maliyeti en düşük olandan başladık. Ama baktık ki mentionlar vb. sorunlar ortaya çıkıyor. bazı eklentiler satın aldı Yusuf Hocam.

Dilerim imkanlar elverir de sizin bahsini ettiğiniz olasılıkları değerlendiririz.

Söz gelimi ipb güzel ve kullanışlı bir arayüze sahip ama ilk ay 175 dolar, daha sonra olan kirası 50 dolar yıllık masrafını;

Yok yardım, yok bağış diyerek rahatsızlık vermeden nasıl karşılarız ?

Buna da öneri getirirseniz sevinirim.

silvershadow dedi:

Değerli Hocam;

Öneri için teşekkürler.

Sitemizin herhangi bir geliri maalesef bulunmuyor.

Yusuf Hocam stickerların dağıtımı ve mevcut sitenin server'ini kiralamak için kendi imkanlarıyla karşıladı.

Ben de bir kez imkanlarım ölçüsünde küçük bir katkı yaptım.

Kâr amaçlı site olmadığımız için açıkçası maliyeti en düşük olandan başladık. Ama baktık ki mentionlar vb. sorunlar ortaya çıkıyor. bazı eklentiler satın aldı Yusuf Hocam.

Dilerim imkanlar elverir de sizin bahsini ettiğiniz olasılıkları değerlendiririz.

Söz gelimi ipb güzel ve kullanışlı bir arayüze sahip ama ilk ay 175 dolar, daha sonra olan kirası 50 dolar yıllık masrafını;

Yok yardım, yok bağış diyerek rahatsızlık vermeden nasıl karşılarız ?

Buna da öneri getirirseniz sevinirim.
Murat bey eski bir forum sitesi sahibi olarak gozume carpan eksiklikleri soyluyorum. Kendi sitemi kurdugumda ben de kar amacli olarak bu ise baslamamistim ancak bir hobi olarak gonul verdigim siteme yatirim yapmaktan geri kalmadim. Ne kadar ekmek o kadar kofte misali. Site yoneticileri olarak siteye ayiracaginiz butce sizin insiyatifinizde. Cok asiri ve abarti olmadigi surece sayfa icerisinde 1-2 reklama kimsenin hayir diyecegini sanmiyorum. Siteye destek olmak isteyenler icin ozel bir uye grubu olusturulup (ornegin, golf tutkusu destekcisi), ayricaliklar taninarak belli ve makul bir ucret karsiligi bu uyelik verilebilir. Tabiki buna alternatifler cogaltilabilir.

Forum yazilimi konusunda su an bana gore en iyisi xenforo. 140 dolara omur boyu lisans alabiliyorsunuz ve bagimsiz gelistiricilerin ucretsiz sundugu eklentiler de cabasi.

@gokberks

xenforo güzel lakin şu anki sistemden oraya geçiş biraz zahmetli gibi duruyor. İPB daha çok hoşuma gitti açıkçası. Uygun bir zamanda ona geçiş yapmayı düşünüyorum. Arada para vereceğiz ama bu para destek ve devamlılık olarak geri dönecek düşüncesindeyim.

@gokberks

İtiraf edeyim; beklemediğim kadar güzel bir yanıt aldım.

Gönülden teşekkürler.

Yusuf Hocam işe girsin.. Ben de para biriktirmeye başlayayım şimdiden  :) bir zaman sonra geçiş yapmalıyız anladığım bu.

Bu sistemin kabiliyetler, sınırlı ve katılımı arttırmak ve kolay erişilebilirliği sağlamak ilk amaç olduğuna göre daha iyisi varsa buna katlanacağız Yusuf Hocamla..

Diğer yöneticilerimiz zaten gönüllü olarak görev aldılar emek ve mesai harcıyorlar zaten.

Bizim onlara bu emeklerinin karşılığını vermemiz gerekirken veremiyoruz sitenin geliri olmadığı için.

Dolayısıyla onlar kendi üstlerine düşeni fazlasıyla yerine getirmekteler sağolsunlar...

Sponsorluk başvurumuz kabul edilmedi Doğuş tarafından..

Bir kaç ay sonra tekrar deneriz.

Sizden de forum yapısı, teknik desteği konusunda destek alabiliriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orhan Hoca dedi:
araç oluşturucunun en başına hüseyin hocamın aracının fotosu mükemmel yakışmış.  onun çektiği fotolara ayrı bir hayranlığım var zaten. :'(

@yusuf
Murat hocamın özel isteği ;)

yusuf dedi:
araç oluşturucunun en başına hüseyin hocamın aracının fotosu mükemmel yakışmış.  onun çektiği fotolara ayrı bir hayranlığım var zaten. :'(

@yusuf
Murat hocamın özel isteği ;)
Bizim en güzel temsil edecek fotoğraflardan biridir.

Fotoğraf konusunda sıradışı yeteneği keşfetmek de ayrı bir keyif veriyor insana.

Hüseyin Hocam ellerinize sağlık.

Harikasınız. @theGenius

nasıl bir konfigürasyon yaptıysam 125BİN TL fiyat çıktı. Ama 20 sene rahat bineceğim bir araç oldu. Bakalım yılbaşı gecesi piyango bileti almadığım halde bana çıkarsa bu golfü alırım s=s17

Şu anda ulaşılmıyor araç oluşturucuya ,404 not found yazdı sayfada

zambor007 dedi:
Şu anda ulaşılmıyor araç oluşturucuya ,404 not found yazdı sayfada
Değerli Hocam;

Yusuf Hocam ya da ben ince ayar çekiyoruz demektir tam o sırada.. 8D

Yöneticiler ayarları değiştirmeleri esnasında  kullanıcı erişimine kapatılıyor site.

theGenius dedi:
@Orhan Hoca @silvershadow @yusuf

Değerli hocalarım. Benim çekmiş olduğum bir kareyi kullandığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim :)
Değerli Hüseyin Hocam;

Bu kadar güzel karelerle;

gözlerimize  bayram ettiren,

güzelliğe susamış ruhumuza

güzelliğin bir sel olup aktığı detaylarla dolu karelerle

adeta kana kana içme imkanı verdiğiniz için asıl biz müteşekkiriz.

Her yerde bu ruh bulunmuyor.

Reklam çekimleri photoshop ile sentetik bir hal almış

güzelliğin adeta estetikle robotsulaşmış detaylara kurban edildiği

doğallığın yittiği bu sektörde

sizin fotoğraflarınız; çocukken tarlaya dalıp ellerimizle ikiye böldüğümüzde kırağılanan, ağzımızın iki yanından ve yanaklarımızdan, çenemizden aka aka yediğimiz domatesler kadar hakiki ve hakikaten mutlu etti beni.

içim kıpır kıpır oldu.

Sanırım sadece seven biri böyle fotoğraflar çekebilir;  s=aşk

çünkü sadece seven birinin gözlerinden görülebilecek detaylar odaklanmış olabilir.

En azından kendim için söyleyeyim.

Telefonum ve bilgisayarım binlerce fotoğrafla  doluydu..

Ama pek azı dönüp dönüp bakacak ve masa üstüne atayacak kadar güzeldi.

Eh... artık Dahasını da isteriz tadını aldık nasılsa...... s=us

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf hocam, konfigüratör konusunda sabırsızlanmalar başladı. ne durumdayız? s=s18

@yusuf hocam, konfigüratör konusunda sabırsızlanmalar başladı. ne durumdayız?
Hocam tüm linkleri değiştirmem lazım orada. Vakit bulduğum ilk zaman halledeceğim.

Geri
Üst Alt