Marşa basınca teyp gidip geliyor..

iltan

Üye
İsim
iltan
Daha yeni olan bir olay başınıza geldi mi gelmedi mi çok merak ediyorum. Kontağı açıyorum teyp'in ışıkları yanıyor saatli ekran geliyor ardından marşa basınca teyp'in saatli ekranı gidip geliyor. Aracı kapatıp teyp'i açıp radyo açıkken tekrar marş varince yine gidip geliyor ekran ama hoparlörlerden patlama sesi geliyor baya şiddetli. Aşağıya videonun linkini koyacağım. Başına gelen varsa önerisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

akü durumunu kontrol edin %50 altı ise sıkıntı ondandır..kontağı açıp kapayın araç çalışmıyorken anahtar da araç üstünde iken saat sıfırlama tusuna 7-8 sn basın akü yazısı gelince çekin orada akü yüzdesi çıkar..dediğim gibi az ise ondandır..değilse elk sisteminde bir sıkıntı var..çok fazla kontak yapmadan çözmeniz lazım..

Upvote 0
@Akdnz akü durumu %80 şimdi teyp hiç gelmemeye başladı. Büyük ihtimal teypden kaynaklı. Seyir esnasında gidip geliyor habire akülük bir durum olacağını sanmıyorum. Ya kablo sorunu var yada içinden karttan bir problem var bakacağız artık sanayide yarın :)

Upvote 0
@Akdnz akü durumu %80 şimdi teyp hiç gelmemeye başladı. Büyük ihtimal teypden kaynaklı. Seyir esnasında gidip geliyor habire akülük bir durum olacağını sanmıyorum. Ya kablo sorunu var yada içinden karttan bir problem var bakacağız artık sanayide yarın :)
O göstergedeki %80 'e güvenmeyiniz., fikir vermesi açısından temsilen yapılmış bişey., doğruluk payı pek yok..

Upvote 0
Bu işlerden anlayan birine gösterdim daha once de cok karşılaşmış içindeki entegrelerden problem oluyormus bi bakacaklar elektrik tesisatında bir problem yok. Akuye bir baktiracagim

Upvote 0
Sorunu şöyle çözdüm. Aküden kaynaklı değil. değerleri iyi cıktı. Içindeki entegreler bozulmuş yetkili servise verseydim komple değişecekti yenisi takılacaktı. Atatürk maslak oto sanayide bir ustaya verdim çıkma parçalardan entegreler bulup taktı içinde baya bir parça değişti şuan çalışıyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt