Cruise control eklemek

Tesekkurler :)

Benim aracta Mid Gateway mi vardir?

ACC 30Km uzeri icin aktivasyon yapilirsa tam olarak ne çalışır anlamadim ustad, Stop&Go değil heralde çalışan değil mi?

City Emergency Breaking ve Stop&Go onemli benim için, sanirim Stop&Go icin Abs Beyni yada Pompa mi değişmesi gerekiyor, maliyetli sanirim?
Opsiyon olarak bi-xenon far almadıysanız Mid Gw vardır hocam. 

Stop&Go denilen dur kalk özelliğidir. Ben 2014 model araçta yeni nesil H10 radarla çalıştıramadım. ABS yazılım versiyonunu yükselttim ama yine de olmadı malesef. Kendi aracımda ACC hiç çalışmamıştı, ABS'yi değiştirdim şimdi manevra frenleme de var kör nokta da var ACC'de var :) aracı kullanacaksanız en temizi ABS'yi değiştirmek. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu ülkede trafikte seyreden sürücülerin bir çoğu dengesiz. Oto yolda dengesiz trafik sürücüleriyle yol alırken öndeki aracı acc özelliği kullanıp takipe alsanız aracı bir yavaşlatıp bir hızlandırmaktan başla bir işe yaramaz diye düşünüyorum. Hız sabitleyiciyi bile oto yollarda çok sıkışık olduğunda kullanamıyoruz. Bence bu ülkede acc özelliği boşa verilen para gibi görüyorum. Bence hız sabitleme daha yeterli.
Hocam bu durum yaşadığınız yere göre değişkenlik gösterebiliyor.

Ben Konya'da yaşıyorum. İşyerim ile evim arası 16 km çevre yolu denilebilecek güzel bir yol. Dikkatimi yoldan ayırmamak kaydıyla kontrolü ACC ve Şerit Takip sistemine devrediyorum ve gayet güzel götürüp getiriyor beni :)  

ABS değişse bile Stop&Go çalışmıyorsa sadece uzun yol icin ACC isine girmek benim icin çok mantikli degil, cok seyrek kullanilir benim icin. Uzun yol icinde normal cruise yeterli olur bana:)

ABS de ne degisiyor bilmiyorum ama maliyetlidir sanirim.

ABS değişse bile Stop&Go çalışmıyorsa sadece uzun yol icin ACC isine girmek benim icin çok mantikli degil, cok seyrek kullanilir benim icin. Uzun yol icinde normal cruise yeterli olur bana:)

ABS de ne degisiyor bilmiyorum ama maliyetlidir sanirim.
Doğru ABS ile değişince herşey çalışıyor hocam. Benim aracım 2013 model, o kısmı söylemek istedim aslında ama :)  

Ben yurtdışından aldım ABS'yi. Pompa ile beyin birleşik zaten. Değiştirmesiyle birlikte bana 700 TL'ye maloldu. Değişimden sonra içim rahat etsin diye serviste hidrolikleri de değiştirdim 120 TL'de ona verdim.

Parça numarası : 3Q0907379AA 

Abs versiyonunu yükselttim ama yine de olmadı diyince abs'yi değiştirmek de Stop&Go için işe yaramadı gibi anlamıştım  :)

Tüm bilgiler için teşekkürler.

Abs versiyonunu yükselttim ama yine de olmadı diyince abs'yi değiştirmek de Stop&Go için işe yaramadı gibi anlamıştım  :)

Tüm bilgiler için teşekkürler.
Pardon hocam orayı düzelteyim. Yazılım versiyonunu yükselttim. 

Bu ülkede trafikte seyreden sürücülerin bir çoğu dengesiz. Oto yolda dengesiz trafik sürücüleriyle yol alırken öndeki aracı acc özelliği kullanıp takipe alsanız aracı bir yavaşlatıp bir hızlandırmaktan başla bir işe yaramaz diye düşünüyorum. Hız sabitleyiciyi bile oto yollarda çok sıkışık olduğunda kullanamıyoruz. Bence bu ülkede acc özelliği boşa verilen para gibi görüyorum. Bence hız sabitleme daha yeterli.
Yumurta radar nasıldı bilmiyorum ama kullandığım yeni nesil h10 radar mükemmel çalışıyor trafikteki dengesiz sürücülerlede gayet iyi başa çıkıyor, accli araç kullanırsanız bu söylediklerinizin tam tersini düşüneceksiniz bu konuda garanti veriyorum

@murat644 

KArdeşim selamlar;

2014 1.2 tsti comfortline araca hız sabitleme nasıl yapabiliriz?

@murat644 merhaba murat bey bende 2015 midline plus golf var direksiyonda tuş yokdu çerçevesiyle beraber hız kontrollü tuş takımı aldım bunları nasıl aktive edebilirim ne almam gerek gateway değişmesi dışında.montajı kendim yapabilirmiyim tuş takımını boş olarak takdım direksiyona

Arkadaşlar maalesef şu anda VW 'in aldığı güvenlik tedbirleri nedeniyle, servisten temin edilen parçalar haricinde, dışarıdan parçalarla hız sabitleyici aktive olmuyor diye biliyorum. Mutlaka servisten aldığımız parçanın içinden çıkan servis kodunun girilmesi gerekliymiş. 

Arkadaşlar maalesef şu anda VW 'in aldığı güvenlik tedbirleri nedeniyle, servisten temin edilen parçalar haricinde, dışarıdan parçalarla hız sabitleyici aktive olmuyor diye biliyorum. Mutlaka servisten aldığımız parçanın içinden çıkan servis kodunun girilmesi gerekliymiş. 
Bu durum sadece Radar icin mi gecerli yoksa normal Cruise vs icin de durum ayni mi acaba?

@CemK Ustalardan aldığım bilgi bu yönde, artık uygun fiyatlı olan retrofitçilerin yaptığı aktivasyon işlemi  mümkün değilmiş, hız sabitleyici için. Ya servise kollu yaptıracağız,  ya da servisten fonksiyonel direksiyon takımlarını alıp dışarda montajını yaptıracağız. Tabi direkt Ender Elektroniğe falan da yaptırabiliriz, ancak onlarda parçaları servisten aldığı için 2500 civarına hallediyorlar.

Ben Bursa Doğuş'la konuştum, direksiyon kollu montajıyla birlikte 1750 TL fiyat verdi(%10 iskontolu), eğer fonksiyonel direksiyon isterseniz biz yapamayız alıp dışarda yaptırmanız gerekir ve fiyatı iskontolu 1940 TL olur dedi, Apo usta 2200 TL, ender ise 2400 TL istiyor.

Bence bu işi yaptırmak isteyen 3-5 kişi olursak, toplu halde Apo Usta'yla anlaşıp forum fiyatı olarak 2000 TL gibi bir rakama hallettirebiliriz. Daha önce amblem kamerada da foruma özel 1500 TL fiyat vermiş

Geri
Üst Alt