Atarlı otomatik otopark kapısı :)

silvershadow dedi:
@theGenius

Değerli Hocam,

Geçmiş olsun dememe kalmadan geçmiş gerçekten de.

Ben de yağlı çekiç denen bu yöntemi öneririm daima.

Müthiş bir sonuç.

Kaça mal oldu ve nerde yaptırdığınızı öğrenebilir miyiz sakıncası yoksa?

Kapıdan da kaçınmalı... olmadı  deyip  rövanş isteyebilir Alimallah. .
Hocam internetten arastrip buldum kendisini. Antalya akdeniz sanayinde kendisi. Mekan da bu. 100 TL maliyeti. Yalniz sadece bu gocuk degil, benim farketmedigim bi gocuk daha vardi arka camurlukta. Onu da ayni yontemle duzeltti ve cizikleri harika bir pasta isciligi ile yoketti. Yontemin adi yagli cekic midir bilmem ama kaporta araligindan bir cubuk sokuyor ve gocugu ittiriyor. Sonra kucuk bir cubukla vurarak duzeltiyor disardan. Sonra ince bir zimpara ve arkasindan pasta ile finish atiyor. İscilik harika. Otopark kapisinin sensorleri icin siparis verdirdim yoneticiye. Benden iki ay aidat almayacak bu durumdan dolayi :)

90b85e99ae6e97d5766417ad8343bb61.jpg

Bu arada logoları bizim site logomuza çok benziyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geçmiş olsun.. Usta iyi iş çıkarmış. Dunlop lastikler sessiz olmalı s=pişt

@caparzoni Hocam istanbul için kendisiyle görüşeceğim. Çünkü dolu hasarları durumlarında istanbul'a gittiklerini söylemişti. Sorarım ve size bilgi veririm.

@KabileReisi Çok teşekkür ederim Mehmet kardeşim :) Özellikle 9H Ceramic Pro kaplamadan sonra araba boyut atladı. Nasıl anlatayım, bmw'nin metalik beyazları gibi oldu araba. Öyle bir parlıyor ki sanım çok göz çekiyor. Sabah mevzu yaşandı, saat 15:00 itibariyle onarım tamamlanmıştı :)

@Hk80 @Rust  @MSE @silvershadow

Sevgili hocalarım, öncelikle kaporta boşluğundan çelik çubuklar sokuluyor ve göçüğün kabası dışarı ittiriliyor. Sonra daha ince çubuklarla arkadan ittirme işlemi devam ediyor. En son küçük bir plastik çubukla dıştan düzeltme için minik vuruşlar yapılıyor kaportaya. Az bişey ince zımpara ve kaliteli bir pastayla finish atılıyor. Sonuç bu şekilde. 100 TL ödedim.

@yusuf

Yusuf hocam teşekkür ederim. Allah beterinden saklasın hepimizin Golf'lerini :)

@feyyur_53

teşekkürler hocam. Usta cidden iyiydi. Dunlop sport maxx rt'ler çok sessiz, tasarruflu ve kuru yol tutuşı inanılmaz. Ayrıca asimetrik sırt deseni gerçekten çok tatlı duruyor :)

@theGenius Teşekkürler hocam. Konya'da Auto King'e yaptırayım dedim sonra forumumuzdaki konuyu gördüm fikrim değişti :) tampon tamiri de yapılacak. Bakalım hayırlısı :) Size de geçmiş olsun. Yöneticinin jesti de pek güzel olmuş :)

@MSE

Aidat 60 TL olduğunu düşünürsek 20 TL'de kardayım hocam  8D

@theGenius Hocam şu tamircilere güvensizlik çok kötü. Konya'da yalnızca VW servisinden yana yüzüm güldü. Onun dışında nereye gittiysem ne işlem yaptırdıysam pişman oldum. Annemin arabasının ön ve arka tamponu  Ford yetkili servisinde boyandı şimdi cilası dökülüyor. Benimde arka tamponun boyanması lazım ne yapsam diye kara kara düşünüyorum. Bir manyak hız yapıp yanındakilere hava atıyor sıkıntısını biz çekiyoruz. Hatırlayıp hatırlayıp dertleniyorum kendi kendime

MSE dedi:
@theGenius Hocam şu tamircilere güvensizlik çok kötü. Konya'da yalnızca VW servisinden yana yüzüm güldü. Onun dışında nereye gittiysem ne işlem yaptırdıysam pişman oldum. Annemin arabasının ön ve arka tamponu  Ford yetkili servisinde boyandı şimdi cilası dökülüyor. Benimde arka tamponun boyanması lazım ne yapsam diye kara kara düşünüyorum. Bir manyak hız yapıp yanındakilere hava atıyor sıkıntısını biz çekiyoruz. Hatırlayıp hatırlayıp dertleniyorum kendi kendime

@thegenius ilgi alaka icin tesekkurler, umarim daha buyuk seylerle karsilasmayiz.

theGenius dedi:
@theGenius Hocam şu tamircilere güvensizlik çok kötü. Konya'da yalnızca VW servisinden yana yüzüm güldü. Onun dışında nereye gittiysem ne işlem yaptırdıysam pişman oldum. Annemin arabasının ön ve arka tamponu  Ford yetkili servisinde boyandı şimdi cilası dökülüyor. Benimde arka tamponun boyanması lazım ne yapsam diye kara kara düşünüyorum. Bir manyak hız yapıp yanındakilere hava atıyor sıkıntısını biz çekiyoruz. Hatırlayıp hatırlayıp dertleniyorum kendi kendime [emoji4]
Muhammed hocam.

Arabalarımıza oldukça bağlı ve forumuz. Minicik şeyler bile bazen mide bulandırıcı olabiliyor. Konya konusuna gelirsek, metal enjeksiyon, hacim kalıpçılığı ve etli ekmek dışında konyada iyi yapılan bir şeyle ben de karşılaşmadım henüz. nerde boyatırsanız boyatın, fabrikasyon boya gibi olmuyor ne yazıkki. Sonradan boyanan yüzey, basınçlı su geldikçe zayıflıyor. Sebebi, fabrikasyon boyada, arabalar potansiyel elektrik ile yükleniyor, boya da tam tersi elektrik ile yükleniyor + ve - kutuplar gibi. Tabi ölümüne yapışıyor boya sonuç olarak :) Allah beterinden saklasın hocam. Tampon sıkıtılı bir yer değil en azından.
Hüseyin hocam forumumuzun üyeleri araçları konusunda çok bilgili ve titiz insanlar.

Boya orijinali gibi olmaz tabi ama yaptıkları işin hakkını verseler yeterli benim için.

Bagaj kapağında ufak bir sorunum var. Golf yazısının sağında beyaz bir iz var. Arkadan çarpma sonucu o kısım da darbe almış, zannediyorum ki sizin gittiğiniz yer burayı eski haline getirir. Konya Auto King boyanması lazım dedi o an soğudum kendilerinden [emoji4] Beğenmiyorsan alma/yaptırma kardeşim mantığında çalışan yerlere bir daha uğramıyorum. Gidecek başka yer kalmadı. Sizin memnun kaldığınız yer Antalya'daysa gider orada yaptırırım. Gezmek için de bahanem olur [emoji6]

e3adac366bf55aeff944e8052ff23861.jpg

MSE dedi:
@theGenius Hocam şu tamircilere güvensizlik çok kötü. Konya'da yalnızca VW servisinden yana yüzüm güldü. Onun dışında nereye gittiysem ne işlem yaptırdıysam pişman oldum. Annemin arabasının ön ve arka tamponu  Ford yetkili servisinde boyandı şimdi cilası dökülüyor. Benimde arka tamponun boyanması lazım ne yapsam diye kara kara düşünüyorum. Bir manyak hız yapıp yanındakilere hava atıyor sıkıntısını biz çekiyoruz. Hatırlayıp hatırlayıp dertleniyorum kendi kendime [emoji4]
Muhammed hocam.

Arabalarımıza oldukça bağlı ve forumuz. Minicik şeyler bile bazen mide bulandırıcı olabiliyor. Konya konusuna gelirsek, metal enjeksiyon, hacim kalıpçılığı ve etli ekmek dışında konyada iyi yapılan bir şeyle ben de karşılaşmadım henüz. nerde boyatırsanız boyatın, fabrikasyon boya gibi olmuyor ne yazıkki. Sonradan boyanan yüzey, basınçlı su geldikçe zayıflıyor. Sebebi, fabrikasyon boyada, arabalar potansiyel elektrik ile yükleniyor, boya da tam tersi elektrik ile yükleniyor + ve - kutuplar gibi. Tabi ölümüne yapışıyor boya sonuç olarak :) Allah beterinden saklasın hocam. Tampon sıkıtılı bir yer değil en azından.
Hüseyin hocam forumumuzun üyeleri araçları konusunda çok bilgili ve titiz insanlar.

Boya orijinali gibi olmaz tabi ama yaptıkları işin hakkını verseler yeterli benim için.

Bagaj kapağında ufak bir sorunum var. Golf yazısının sağında beyaz bir iz var. Arkadan çarpma sonucu o kısım da darbe almış, zannediyorum ki sizin gittiğiniz yer burayı eski haline getirir. Konya Auto King boyanması lazım dedi o an soğudum kendilerinden [emoji4] Beğenmiyorsan alma/yaptırma kardeşim mantığında çalışan yerlere bir daha uğramıyorum. Gidecek başka yer kalmadı. Sizin memnun kaldığınız yer Antalya'daysa gider orada yaptırırım. Gezmek için de bahanem olur [emoji6]

e3adac366bf55aeff944e8052ff23861.jpg

Hocam cogu ulkede musteri sayisi arttikca hizmet kalitesi yukseltilirken bizim ulkemizde musteri arttikca esnafimiz toklasiyor. Esnaf gibi esnafi tenzih ederek soyluyorum tabiki bunu. Umarim istediginiz gibi boyatmadan yaptirabilirsiniz :)

@theGenius  Çok haklısınız hocam sonuna kadar katılıyorum size.

Cesaret edip aracımı bir ustaya teslim edebilirsem bende bir konu açacağım

@theGenius

Ustayı tebrik ediyorum,işin sonundaki rahatlama ve mutluluk keşke benzer hikayelere de son olsa...(yazdığım cümle saçmamı oldu acaba diye defalarca tekrar ettim,düşündüm karar veremedim,yazdım artık silmeycem,saçma da olsa silmeycem, uykum gelmiş olabilir... :D

Umut dedi:
@theGenius

Ustayı tebrik ediyorum,işin sonundaki rahatlama ve mutluluk keşke benzer hikayelere de son olsa...(yazdığım cümle saçmamı oldu acaba diye defalarca tekrar ettim,düşündüm karar veremedim,yazdım artık silmeycem,saçma da olsa silmeycem, uykum gelmiş olabilir... :D
Çok güzel yazdınız hocam. Keşke böyle sonlansa hepsi ;)

Umut dedi:
@theGenius

Hocam şiir gibi yazmissiniz daha ne olsun :)

Geri
Üst Alt