Golf'ün Bu Savrulması Beni Ürkütüyor !!!

silvershadow dedi:
@Çakay

Değerli Ahmet Hocam;

Sanki aynı lastikçiye gitmişiz ve aynı yanıtları almışız gibi bilmişim vallahi 8D

Comfortline'da jant ölçülerinde bir değişiklik yoksa fabrika verileri 29 psi hocam.

Ben de fabrika verilerini tavsiye ediyorum.

Ama hızlı kullanmayı seven veya şehir içi hız limitlerinin aşıldığı yollar kullanan kişiler için 31 psi.

Biliyorum çok inikmiş gibi gözükecek ....

Fakat doğrusu bu
Hain lastikçi  demek  seyyarda  çalışıyor Edirne  -  İzmir Arası    s=s17

@Çakay @silvershadow

Hocam inanın ilk yorumunuzdan sonra doğruluğuna katılmadan edemedim, başka bir konuda da yazmıştım 1 ay kadar önce lastiklerimi 33 e basmıştım şehre dönüş ve ekonomi amaçlı (aynı zamanda fabrika verileri), ancak geçen gün kontrol ettiğimde de 27ye inmişti, geçen bu 1 aylık sürede spor salonumdan dönerken aynı güzergahta rampa çıkışlı yılan bir virajım var ortalama 30-50 arası gidebildiğin, 35-40 arası girdiğim ilk iki kez (lastiği 33 yaptıktan sonra) aşırı derecede araba arkayı savurunca bir sonrakilerde yavaş ve gaza basmadan girmeyi uyguladım sorun olmadı tabi. Daha sonra geçenlerde gene denemek istedim ve 45 gibi bir rakamla girmeme rağmen çizgiyi hiç aşmadı, tabi bir kaç gün sonra lastik basıncını kontrol ettğimde de 27ye düşmüş olması sizin söylediğinizi de kanıtlar nitelikte.

ErsinEsk dedi:
@Çakay @silvershadow

Hocam inanın ilk yorumunuzdan sonra doğruluğuna katılmadan edemedim, başka bir konuda da yazmıştım 1 ay kadar önce lastiklerimi 33 e basmıştım şehre dönüş ve ekonomi amaçlı (aynı zamanda fabrika verileri), ancak geçen gün kontrol ettiğimde de 27ye inmişti, geçen bu 1 aylık sürede spor salonumdan dönerken aynı güzergahta rampa çıkışlı yılan bir virajım var ortalama 30-50 arası gidebildiğin, 35-40 arası girdiğim ilk iki kez (lastiği 33 yaptıktan sonra) aşırı derecede araba arkayı savurunca bir sonrakilerde yavaş ve gaza basmadan girmeyi uyguladım sorun olmadı tabi. Daha sonra geçenlerde gene denemek istedim ve 45 gibi bir rakamla girmeme rağmen çizgiyi hiç aşmadı, tabi bir kaç gün sonra lastik basıncını kontrol ettğimde de 27ye düşmüş olması sizin söylediğinizi de kanıtlar nitelikte.
Sorunumun  Lastiklerin  havalarının yüsek olmasından  kaynaklandığı  iyice netlik kazandı  .

Teşekkür ediyorum  Murat  kardeşim Ve  Ersin  kardeşim  .

bir sorun daha tarihe gömüldü

iyi ki tutkuya tutulmuşsunuz diyelim @Çakay hocam...  :)

@Çakay

Selamlar , öncelikle geçmiş olsun

Evet lastik basınçlarından dolayı kaynaklanıyor ,

lastik basınçlarını nerede ölçtürüyorsun ? Merkezde isen , marginin yanındaki benzin istansyonu doğru ölçüyor.

İstasyonun oradaki benzin istasyonu tam bir rezalet

@Çakay

hocam bu yaşadığınız olaya binaen geçen ben de benzer bir durum yaşadım;

lastiklerim 225/45/17 ve 31 basınçla dolaşıyorum. her zaman girdiğim çok tatlı 90 dereceye yakın sağa bi viraj var. her zaman 65 km hızla ve 4.vitese çekerek girerdim apekse doğru ve araca hayran kalırdım. ama geçen ufak tefek yağmur atıştırırken aynı hareketi yaptım ve....

araç bildiğiniz 45 derece açıyla arkasını bıraktı. ve ben sağ kaldırımdaki büfeci abiye bakarken, hayatım film şeridi gibi gözümden geçerken, esp nin müdahelesini duydum. ufak bi kontrayla yardımcı olup aracı çizgisine soktuk beraber. mesela ben de aynı olayı puntoyla yaşamazdım hiç. ama sonradan bu ufak psikopatlıktan zevk almaya başlayıp esp kardeşimle beraber o viraja giriş hızımı azcık artırdım. sonuç harika. :D

zemin ıslak olduğu zaman herhangi bir yazlık lastik malesef böyle şeyler yapabiliyor. ben dunloplarımdan çok memnunum onun dışında. ortalık ıslakken temkinli olmakta fayda var. araçlarımız ne olursa olsun...

@Çakay Abi geçmiş olsun ama sorunu da bulmuşsun anlaşılan.  s=s16

@KabileReisi

@maniax

@DrMobile

@magic

Arkadaşlar  lastiklerin  havalarını sevgili Murat hocamızın  belirttiği  Miktarda  ayarlattım  bu akşam  o  Gülyabani sapağını  korkusuzca  geçtim  :'(

Çakay dedi:
@KabileReisi

@maniax

@DrMobile

@magic

Arkadaşlar  lastiklerin  havalarını sevgili Murat hocamızın  belirttiği  Miktarda  ayarlattım  bu akşam  o  Gülyabani sapağını  korkusuzca  geçtim  :'(
Değerli Ahmet Hocam;

Çok memnun oldum formumuzun faydalı olmasına.

Her zaman lastik hava basıncının ne denli önemli olduğuna vurgu yaparım ve  bundan daha güzel sağlama zor bulunur.

Bilgide bu değerli geri dönüş için ayrıca teşekkür ederim. Başkalarının  benzer durumları yaşamaması adına son derece önemli bir paylaşım oldu.

silvershadow dedi:
@KabileReisi

@maniax

@DrMobile

@magic

Değerli Ahmet Hocam;

Çok memnun oldum formumuzun faydalı olmasına.

Her zaman lastik hava basıncının ne denli önemli olduğuna vurgu yaparım ve  bundan daha güzel sağlama zor bulunur.

Bilgide bu değerli geri dönüş için ayrıca teşekkür ederim. Başkalarının  benzer durumları yaşamaması adına son derece önemli bir paylaşım oldu.
Murat Hocam Allah siz ve  diğer  arkadaşlarımızı başımızdan  eksik etmesin inşallah ,  yemişim  Volkswagen'in  servislerini  ( Bütün Soruların Cevapları Golftutkusu.com'da  )

Belediyenin suyuna yağ kaçmıştır :)

kaygan zeminde hiçbir lastik tutunamaz da.

Ender dedi:

Abimizin döndüğü yer Olin'in orası sanırım , bence de suyuna ayçiçek yağı kaçmış olabilir  :D

DrMobile dedi:

Abimizin döndüğü yer Olin'in orası sanırım , bence de suyuna ayçiçek yağı kaçmış olabilir  :D
Aynen Olin yağ sanayinin  karşısı  demek  ondan  geldi başıma bu iş  hiç  düşünmemiştim  :mad:

Çakay dedi:

Aynen Olin yağ sanayinin  karşısı  demek  ondan  geldi başıma bu iş  hiç  düşünmemiştim  :mad:
Bir dahaki sefere bende bir savrulayım orada :)

Geri
Üst Alt