Vites kutusuna yakın bir yerden gıcırtı problemi. (Nazar detected)

aynı sorun bende de mevcut şu an usta nereyi düzeltti fotoğraf vs atabilir misiniz. Ayrıca illa ki servise gitmek gerekir mi kendim halledebilir miyim? @dtkorkmaz

Moderatör tarafında düzenlendi:

@dtkorkmaz hocam geçmiş olsun düzelmesine sevindim sizin araç manual mi DSG mi ?

@dtkorkmaz siz hangi ustaya yaptırmıştınız adres vs. verebilir misiniz.

Sivasta kendi servisinde halletti usta. Aşırı yalıtımdan dedi. Böyle alüminyum folyo gibi bir şey kaplamışlar o sürtüyormuş. 

@dtkorkmaz müsait olduğunuzda fotoğraf falan çekebilirseniz işlemin yapıldığı yerin çok sevinirim.

https://youtu.be/M39SRV540I0

herkese merhaba, aracım 1 aylık golf7 1.4 tsi dsg

@dtkorkmaz ın paylaştığı videodakine benzer bir ses geliyor aracımdan.

kalkışta (ileri veya geri), motor sıcakken, ve bazende hızlanma esnasında geliyor.(çok nadir de olsa boşta gaz verince de oluyor)

yetkili servise başvurdum,aracı incelediler sorun tespit edildi ama vaktim olmadığı için çözüme ulaşamadık.

daha detaylı inceleme için aracı müsait olduğum zaman bırakacağım.

internetteki araştırmalarıma göre benzer sorunu yaşayanların çözümleri şu şekilde;

1- dtkorkmaz hocamın aracında motor kısmı izolasyon malzemesinin bir yere sürtmesinden,

2- başka marka model bir araçta hava giriş hortumunun gevşemesinden,

3- diğer bir golf 7 kullanıcısında (egsoz tarafında ama çok benzer ses) egsoz susturucusundan kaynaklı

olduğunu gördüm.yakında servis randevum var ama sizlerinde görüşlerini almak için video yükledim.

saygılar.

https://youtu.be/M39SRV540I0

herkese merhaba, aracım 1 aylık golf7 1.4 tsi dsg

@dtkorkmaz ın paylaştığı videodakine benzer bir ses geliyor aracımdan.

kalkışta (ileri veya geri), motor sıcakken, ve bazende hızlanma esnasında geliyor.(çok nadir de olsa boşta gaz verince de oluyor)

yetkili servise başvurdum,aracı incelediler sorun tespit edildi ama vaktim olmadığı için çözüme ulaşamadık.

daha detaylı inceleme için aracı müsait olduğum zaman bırakacağım.

internetteki araştırmalarıma göre benzer sorunu yaşayanların çözümleri şu şekilde;

1- dtkorkmaz hocamın aracında motor kısmı izolasyon malzemesinin bir yere sürtmesinden,

2- başka marka model bir araçta hava giriş hortumunun gevşemesinden,

3- diğer bir golf 7 kullanıcısında (egsoz tarafında ama çok benzer ses) egsoz susturucusundan kaynaklı

olduğunu gördüm.yakında servis randevum var ama sizlerinde görüşlerini almak için video yükledim.

saygılar.
Sonuç olarak küçük bir sorun çıkacak gibi görünüyor. Ben çok kafaya takmıştım ama gereksizmiş. Umarım hallolur en kısa zamanda. 

Sonuç olarak küçük bir sorun çıkacak gibi görünüyor. Ben çok kafaya takmıştım ama gereksizmiş. Umarım hallolur en kısa zamanda. 
İnşallah,

sizin aracınızda hangi durumlarda geliyordu acaba ses,

yukarıda belirtiğim sıcak motor ,ilk kalkış ,düşük devir vs ?

geçmiş olsun hocam..ama çook net bir şekilde plastik sesi olduğu anlaşılıyor ;)  hemende dsg yi fişlemişiz :) :)

Geçmiş olsun hocam. Hallolur böyle sorunlar. ;)
Teşekürler @yusuf hocam, artık sağ taraftan(kapı mı kemer mi, birine kullandırıp bakamadığımdan bilemiyeceğim)  gelen sesi umursamaz oldum ama bu sesin kaynağını merak ettim.yarın gidiyorum servise bakalım ne çıkacak burdan diğer kullanıcılarında faydalanması için bilgilendirme yaparım.bora ,polo ve caddy den sonra golften beklentim fazla olduğundan olsa gerek kafama takıldı konu ama Allah beterinden saklasın herkesi.

ayrıca konuyu dağıtmak istemiyorum ama, özellikle soğuk motorda, kabin içine gaza bastıkça veya araç yavaşlerken vites düşürdüğünde (anlık tüketimin kısa süreliğine sıfırdan farklı olduğu anda) bir zırıltı ,elektrik motoru veya zincir dönme sesi gibi bir ses geliyor.servise bu konuda da danışacağım ve diğer 1.4 araçlarda test talebim olacak .ses yakıt hortumu sesine pek benzemiyor çünkü net bir şekilde motor bölümünden geliyor.arkadaşların 1.2 tsi ları ve başka bir araç (B8 1.4tsi passat ) ta daha az duyuluyor bu ses ama fazla karşılaştıramadım.belkide motorun sessizliği ve yalıtımın iyi olmasından bu sesler daha çok hissediliyor.

bakalım yarın inşallah sorulara cevap bulurum serviste.

geçmiş olsun hocam..ama çook net bir şekilde plastik sesi olduğu anlaşılıyor ;)  hemende dsg yi fişlemişiz :) :)
Sağolun hocam,ses dediğiniz gibi plastik sesi ve tahminimce vites ile eşya koyma gözünün bitişiminin tam altından geliyor.Eğer çok fazla parçanın sökülmesi gerekiyorsa

işlem yaptırmamayı düşünüyorum.DSG ile ilgili birşey yazmadım ama :) ekim ayında bir önceki kullandığım araç olan dsg caddy de iyi niyetten kavrama değiştiğinden beri gözümde fişli zaten :) ama yine de rahatlığı ,seriliği ve firmanın beş yaşındaki aracın arkasında durmasından (tabi en büyük etken kısmet) DSG tercih ettim.

Saygılar.

Merhaba arkadaşlar,

Sorunum çok şükür çözüldü.

Sebebini merak edenler için;

vites ile motor arası halat gibi malzemenin izolasyonu ile alüminyum yalıtım malzemenin motor kalkış anında birbirine sürtmesinden kaynalı olduğunu söylediler.Malzemenin yerlerinin değiştirilmesi ile ses kesilmiş oldu.

benzer sorunu yaşayan arkadaşlar kesinlikle yetkili servise başvursunlar.belki onların aracında daha farklı sorunlar olabilir.

Merhaba arkadaşlar,

Sorunum çok şükür çözüldü.

Sebebini merak edenler için;

vites ile motor arası halat gibi malzemenin izolasyonu ile alüminyum yalıtım malzemenin motor kalkış anında birbirine sürtmesinden kaynalı olduğunu söylediler.Malzemenin yerlerinin değiştirilmesi ile ses kesilmiş oldu.

benzer sorunu yaşayan arkadaşlar kesinlikle yetkili servise başvursunlar.belki onların aracında daha farklı sorunlar olabilir.
Merhaba Hocam Cevabınız İçin teşekkürler Acaba Müsait bir zamanda Sıkıntı Çıkaran kısmın Fotoğrafını Atma Şansınız Varmı Birçok kişiden aynı sorun Var Malum servise güvenemiyor İnsan Tüm ön konsolu sökmelerinden Korkuyorum

Merhaba Hocam Cevabınız İçin teşekkürler Acaba Müsait bir zamanda Sıkıntı Çıkaran kısmın Fotoğrafını Atma Şansınız Varmı Birçok kişiden aynı sorun Var Malum servise güvenemiyor İnsan Tüm ön konsolu sökmelerinden Korkuyorum

Videodaki 8:01 saniyedeki şanzıman ile vites kumanda kolu arasındaki halat? ın kaplı olduğu ,siyah izolasyon malzemesi sesi yapan şey.

degerli hocam basıt birşey olduguna sevındım gecmış olsun :'(

Geri
Üst Alt