Türkiye'de İlk :) Golf 7 Midline Plus Şerit Takip sistemi (Lane Assist) ve Orjinal Alarm Retrofit

Güzel çalışma tebrik ederim aracımın camı çatladığında bende niyetlenmiştim fakat zamanım olmadığından uğraşamamıştım [emoji4]
Keşke zamanın olduğunda uğraşsaydın hocam gerçekten çok kullanışlı ve yüksek seviye bir güvenlik..

Sent from my F8331 using Tapatalk

Fotolara bakinca basit gibi gorunen ama isin arkasinda cok ciddi bir emek yatiyor. Ellerinize saglik [emoji4] 
Çok basit gibi duran şeylerin arkasında çok uzun araştırma ve öğrenme süreci var aslında bunu çok iyi biliyorsun Mert hocam. Sende biliyorsun ki böyle büyük projelerde hep bir zorluk oluyor en önemlisi kendi içimizden çıkıyor, midline yada comfort değil mi bunu yapsan araba highline mi olacak algısı var hep insanlarda, ya da ne gerek var neden uğraşıyorsun bunu sat o özellikte bir şey al, bunu yapamazsın bu kesinlikle olmaz diyenlerde olacaktır ve oldu da.. Eminim seninde big turbo sürecinde yaşadıklarındır bunlar
ama ben hem aracıma uğraşıp emek vermeyip hemde araştırmayı seviyorum, para ile yaptırıp bu süreçten hiç yorulmadan da çıkabilirdim ama bu beni tatmin etmeyecekti.. Sonuçta bunu yapan kişiler doğuştan bir yetenekle yapmadı diyerek böyle bir yola girdik olumlu güzel yorucu bir zaman atlattık

Yorumun için teşekkürler, görüşmek dileğiyle

Murat hocam yine ellerinize sağlık. Gerçekten çok güzel bir iş çıkarmışsınız ortaya. Merak ettiğim bir husus var. Lane assist de direksiyon uyarı süresini değiştirebiliyor musunuz? Çok kısa sürede direksiyonu tutun uyarısı veriyor ve lane assist devreden çıkıyor. Bir de çok net hatırlamıyorum ama golf 7 lerde front assist ve acc varsa aracı kullanan kişi belirli bir sürenin üzerinde fren ve direksiyon tepkisi vermeyince aracı kenara çekiyor diye biliyorum. Bununla ilgili bir araştırma yaptınız mı? 
Muhtemelen biliyorsunuz ama Aklıma gelmişken yazayım. Lane assist varsa traffic sign asisti de açabilirsiniz. Sonrasında aracınıza trafik işaretlerine uygun bir şekilde acc kullanırken hız limitlerine uymasını isteyebilirsiniz.
Merhaba, sorularınızı tane tane cevaplayayım hocam

1. Olarak lane assist in direksiyonu üstlen uyarısının zaman aşımını asla ve asla değiştiremezsiniz. Bir güvenlik düzeyidir ve online olarak kodlama yapıldığı için böyle bir erişim düzeyiniz olmayacaktır asla.

2. Lane assist bildiğiniz üzere direksiyonu tutun uyarısı verdikten belli bir süre sonra eğer siz aracınızın direksiyonunu tutmaz ve pedallara müdahale etmezseniz, ani bir fren ve ses ile sizi uyarmaya devam eder, 3. Aşamada ise aracınızın hızını azaltmaya başlar ve bu süreçte size sesli ikaz devam eder, aracınızı acil durum ikaz ışıklarını devreye alarak durdurur.
Tabi bu özellik acc radar ile kameranın uyumuna bağlıdır. Parça numarası ve donanım sürümü önemlidir kısacası..

3. Olarak traffic sign assist yani trafik işaretlerini okuma evet açık, fakat aracınızın hızını acc devredeyken maksimum olarak okunan levhalara göre limitlendirmek isterseniz, yine acc radarınız ile kameranız parça kodu ve donanım sürümü olarak uyumlu olmalı ve bu ikisi Fazit server adı verilen vw nin sisteminde ortak kodlanmalıdır, aksi takdirde bu özellik çalışmayacaktır. Ve yine traffic sign olayına gelecek olursak, eğer mevcut bir harita içeren media sistemi (discover pro) kullanmıyorsanız trafik işaretlerini sadece hız levhaları şeklinde görebilirsiniz, sollama yasağı, yaya geçidi, viyadük, bölünmüş yol gibi bir çok trafik levhasını lane assist kamerası tek başına okuyamaz fakat discover pro sistemi haritası çalışıyorken bu levhaları da okuyup hem kadran hemde media ekranında görebilirsiniz.

Güzel çalışma tebrik ederim aracımın camı çatladığında bende niyetlenmiştim fakat zamanım olmadığından uğraşamamıştım :)
Benim camda ufak bi çatlak vardı değiştirsemmi tamir ettirsemmi karar veremedim sonra kaskomun 1 hafta kaldığını görünce hemen değiştirme kararı aldım yılda bi defa hakkımız olduğundan diğer poliçeyi etkilemesin dedim, @Vanery hocamla görüştüm sağolsun çok yardımcı oldu Kamera uyumlu cam olması halinde mevcut aynanın uymayacağını söyledi o ara baktım TR de uygun ayna bulamadım , Arabada lazım olacağı bir dönemdi aynasız kullanmakda istemedim, belki görmüşsünüzdür çift u led malzemelerinin hepsini kendim tedarik ettim bu işleri bildiğimden yok malzeme yanlış gelecek yok gümrük vs gözüm kesmedi kısacası  nasip değilmiş :)

Murat hocam alarm ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Montajı zor mudur?

arkadaşlar merhaba. aracım comfortline ve ben de bu lane assist ile ilgileniyorum. bildiğiniz gibi bizim camlar kamera desteklemiyor değişmesi gerekli. camımda da taş gelmesinden dolayı oluşmuş bi çatlak var.servise kasko ile lane assist destekli cam taktırabilir miyim yoksa illa fabrikadan çıktığı camdan mı takarlar

arkadaşlar merhaba. aracım comfortline ve ben de bu lane assist ile ilgileniyorum. bildiğiniz gibi bizim camlar kamera desteklemiyor değişmesi gerekli. camımda da taş gelmesinden dolayı oluşmuş bi çatlak var.servise kasko ile lane assist destekli cam taktırabilir miyim yoksa illa fabrikadan çıktığı camdan mı takarlar
Şase  uyumlu cam takılır hocam.

murat hocam selamlar araştırma içerisindeyim aracım 2015 fabrika çıkışlı kare acc mevcut şerit takip asistanı yapmak istiyorum wv mercedes hafif ticari araç tamircisiyim  elimde odis vcds mevcut kodlama ve kablolama konusunda yardim istiyorum birde bulunan radar ile uyumlu bi kamerayi nasil seçebilirim? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eline sağlık ancak maalesef dünyada ilk değil, 2016 da Leon'a yapmıştım ben. Teorik olarak tüm MQB araçlara uygulanabilir.

@yusufdincer Hocam zaten uygulama ilk değil, dediğiniz gibi yıllardır yapılıyor. Midline Plus üzerinde ilk demek amaçlı yazılmış.

Geri
Üst Alt