Golf 7'den Nissan Qashqai'ye geçiş, karşılaştırma ve yorumlar

Ahmet Bey ne tercih ettiniz , ben de bakınıyorum , 2018 Qashqai / 2018 Kuga / 2018 Ateca / T-roc arasında kararsızım , Golf ü de sattığıma pişman oldum dımdızlak kaldım ortada 

Ahmet Bey ne tercih ettiniz , ben de bakınıyorum , 2018 Qashqai / 2018 Kuga / 2018 Ateca / T-roc arasında kararsızım , Golf ü de sattığıma pişman oldum dımdızlak kaldım ortada 
Hocam Ateca tercih edilebilir. Troc hiç bakmayın derim, Polo’nun yükseltilmiş hali ve aynı platforma sahip zaten. Qashqai önceden fiyat/performans olarak iyiydi ama fiyatları çok arttı. Bakımları da konuda yazdığım gibi 10 bin km’de bir.

Bütçeniz ne kadar ve yakıt tercihiniz nedir bilmiyorum.

@AhmetCakmak  Hocam bütçem aslında 150-160 larda ikinci el bakındım ama hep 180lerde ikinci eller , çok geliyor bana 180bin lira ikinci el araç almak . suv alayım diyorum ama bir türlü adım atamadım tam emin de olamadım . 5 Yıl iki ayrı Golf kullandım hep sıfır aldım . Şimdi ikinci ele cesaret edemedim . Öyle bakınıyorum

Benzinli araç düşünüyorum , yılda 10bin km yapıyorum 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak  Hocam bütçem aslında 150-160 larda ikinci el bakındım ama hep 180lerde ikinci eller , çok geliyor bana 180bin lira ikinci el araç almak . suv alayım diyorum ama bir türlü adım atamadım tam emin de olamadım . 5 Yıl iki ayrı Golf kullandım hep sıfır aldım . Şimdi ikinci ele cesaret edemedim . Öyle bakınıyorum , 
Fiyatlar hiç normal değil malesef. Geçen sene bu zamanlarda onbinlerce araç stok fazlası verip bayiler satamayınca bu sene sonu riske girmedikleri için stoklar erken bitti ve bu da ikinci el fiyatlarını uçurdu son 1-2 ayda. Geçen ay 170 yazılan araçlara şuan 200 yazılıyor. :)  Ben de Qq satıp Golf bakayım dedim ama aracımı 175 civarına satsam desem güzel ekstra opsiyonlu 2018-2019 dizel Highline araç bulamıyorum. Opsiyonsuz Comfortline’lara bile 170 yazılıyor şaka gibi. Serbest piyasanın ipinin ucu kaçtı. Hurda indirimi bitişiyle birlikte daha da uçar kaçar hale gelecek gibi gözüküyor. Yakında Golf 7’lere 200 yazmaya başlarlar... 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konuyu açalı 2 seneyi geçmiş. Qashqai'yi ilana koydum. Araç henüz 2.5 yaşında olmasına rağmen saçma sapan yerlerden gelen trim sesleri iyice sinir etmeye başladı. 2019 başında sattığımız 2013 Golf 7 Midline Plus'da neredeyse hiç ses yoktu. :)  Qashqai'nin piyasası ve diğer Fransız/Koreli araçlar gibi bol opsiyonlu olması dışında avantajı yok. Evet alınabilir bir araç ama uzun süreli binilecek bir araç değil diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt