R sahibi oldum. Hayalden Öteydi...

Teşekkürler hocam. Son olarak apo usta montajını kaça yaptı? Aracı alalı 4 sene olacak ufaktan değişiklik yapmaya başlayacağım. Umarım sıkıntısız olur.
Hocam sıkıntısız olacaktır. Fiyat için arayıp teklif alınız. Ben birçok işlemi aynı anda yaptırdım fiyat vermem doğru olmaz o yüzden.

Retrofit tam gaz devam ediyor. Sırada dynaudio ve çevre görüş sistemi var. Parçalar geldi pazartesi Apo usta da işlemlere başlanacak. Ses sistemi takılırken yalıtım da yapılacak ufaktan. 

5790F514-AB96-49EE-B453-8CE9C223DC1F.jpeg2D0BEE46-71C7-4395-98DE-4965C27DF750.jpeg

Çevre görüş için ayna orjinal bulmakta zorlandım. Çünkü böyle bir donanım golf için yok. En Son 2 ayna buldum. Anladığım kadarı ile fabrikada test için kullanılan 2 ayna buldum. Aynalarda katlama ve aydınlatma yok ama kamera var. Bunlar ile benim aynaları birleştirip ortaya yeni Katlanır kameralı ayna çıkacak. 

Detayları paylaşmaya devam edeceğim.

Maşallah , tam gaz devam yusuf hocam . Bu tarz arabaların bilinçli ellerde olması sevindirici .Taktığınız donanımlardan sonra eksik donanım kaldı mı ? 

Maşallah , tam gaz devam yusuf hocam . Bu tarz arabaların bilinçli ellerde olması sevindirici .Taktığınız donanımlardan sonra eksik donanım kaldı mı ? 
Devamında yapmayı planladığım şeyler var.

Hafızalı elektrikli masajlı koltuk takma düşüncem var. Bunun için çıkma passat koltuğu arıyorum. Passat koltuğunun altı benimkinin üstü kullanılarak orjinal şekilde montaj yapılacak. 

Lastik basınç sensörü takmayı düşünüyorum malum 19 jant var. 

Audi r8 direksiyonundaki tuşları temin etmeyi ve takmayı düşünüyorum. Race moda tek tuşla geçmek güzel olacaktır :)

FE451CC8-A738-4D55-AB96-918EAE48A9B1.jpeg

Bu arada yazmayı unuttum mib 2.5 discover pro taktırdım. Bunu hayalet ekran ile süsleyebilirim.

CF0E43F7-2A4B-4616-93A4-A0D745C5B71C.jpeg

Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)  

Hayırlısı ile 1-2 hafta içinde arkaya 2. Çoçuk koltuğu eklenecek. Bunu da opsiyon sayabiliriz  😂

Devamında yapmayı planladığım şeyler var.

Hafızalı elektrikli masajlı koltuk takma düşüncem var. Bunun için çıkma passat koltuğu arıyorum. Passat koltuğunun altı benimkinin üstü kullanılarak orjinal şekilde montaj yapılacak. 

Lastik basınç sensörü takmayı düşünüyorum malum 19 jant var. 

Audi r8 direksiyonundaki tuşları temin etmeyi ve takmayı düşünüyorum. Race moda tek tuşla geçmek güzel olacaktır :)

Ekli dosyayı görüntüle 20905

Bu arada yazmayı unuttum mib 2.5 discover pro taktırdım. Bunu hayalet ekran ile süsleyebilirim.

Ekli dosyayı görüntüle 20906

Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)  

Hayırlısı ile 1-2 hafta içinde arkaya 2. Çoçuk koltuğu eklenecek. Bunu da opsiyon sayabiliriz  😂
Hocam keyless yoksa kesinlikle onu listeye  ekleyin derim . Bence mavi kadran hayaletden daha güzel . Koltuk olarakta yabancı forumlarda birçok kişinin yaptığı gibi recaro koltuk takabilirsiniz . İç mekanı çok değiştiriyor normal r koltukları çok sıradan geliyor bana . 

2. Çocuk içinde maşallah 🧿 belki ses yalıtımı yapılabilir daha komforlu ve sessiz bir yolculuk için .

Hocam keyless yoksa kesinlikle onu listeye  ekleyin derim . Bence mavi kadran hayaletden daha güzel . Koltuk olarakta yabancı forumlarda birçok kişinin yaptığı gibi recaro koltuk takabilirsiniz . İç mekanı çok değiştiriyor normal r koltukları çok sıradan geliyor bana . 

2. Çocuk içinde maşallah 🧿 belki ses yalıtımı yapılabilir daha komforlu ve sessiz bir yolculuk için .
Hocam gösterişten ziyade konfor odaklı olmam gerekiyor :)  hafıza ve elektrik ihtiyaç bir nevi. Aracı eşimde kullanacak. Mavi kadranı ben de beğeniyorum. O yüzden hayalet en sona kalıyor. Ses yalıtımı dynaudio takılırken yapılacak. 

Şimdiden Tebrik ederim Yusuf Allah tamamına erdirsin. Yine bir ramazandı senin desteğinle sis farıyla başlamıştım retrofit vs. işlerine epey bir şeyde yaptırdık. Ha İstanbulda olsam daha da yaptırırdık.

Koltuk projen çok güzel benimde eksikliğini hissettiğim bir mevzu eşli kullanımlarda koltuk ayar sıkıntı..Olsa  güzel olur diye düşünüyorum. 

Koltuk ve direksiyon soğutmalı soğutmalı modellerde var biliyorsundur.

Lastik sensör sana çerez...

Ayna projesi de güzel ben de hatırlarsan katlanıra geçmiştim. Kör nokta yaptırdın diye hatılıyorum.. Audiler için kararan yan aynalar var böyle birşey de olabiliyorsa daha da harika olur.

Kadranı elletme bence yinede sen bilirsin...

Direksiyon getirdiler diye biliyorum ama taktıran görmedim galiba..

Retrofit işlemleri kaldığı yerden devam ediyor. 

Çıkma passat highline koltuğu sayesinde ön iki koltuk elektrikli hale geldi. Sürücü tarafı masajlı ve hafızalı. İşlemler Apo usta da yapıldı.

72175B1B-B5DB-49B5-9D4D-95381B0B7430.jpeg

E0996FE5-2D23-4CB1-813D-3BBD0234E42C.jpegAB268535-2C91-48B9-9161-BD8520566995.jpeg

Çevre görüş için ön kamera da takıldı. Şu An ön ve arka aktif. Ön kamera acc radarının hemen altında duruyor.

1DFBE003-5CC3-43C6-B296-D886E689F72B.jpeg

Retrofit işlemleri kaldığı yerden devam ediyor. 

Çıkma passat highline koltuğu sayesinde ön iki koltuk elektrikli hale geldi. Sürücü tarafı masajlı ve hafızalı. İşlemler Apo usta da yapıldı.

Ekli dosyayı görüntüle 21466

Ekli dosyayı görüntüle 21467Ekli dosyayı görüntüle 21469

Çevre görüş için ön kamera da takıldı. Şu An ön ve arka aktif. Ön kamera acc radarının hemen altında duruyor.

Ekli dosyayı görüntüle 21468
Maşallah TR'de tek olmuştu çoktan, şimdi de dünyada nadir olmaya çok yakın bir Golf R  :)  

Koltuğun yan kısımlarındaki alcantara kaplamalar da çok hoş durmuş Yusuf abi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Masallah çok güzel olmuş hocam. Koltuğun tek eksiği soğutması galiba :)  Benim yazın en çok ihtiyaç duyduğum bir özellik,araçtan inince sırtım çok ıslak oluyor. Şimdilik soğutuculu masaj minderi kullanıyorum idare ediyor.

7BF1E5B7-945F-4B0E-AB12-4A9B87F25A03.png

Geri
Üst Alt