VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

@Terms  öyle hocam gerçekten mutlu oldum  :D

sıradaki planlarım 

1.far yağmur sensörü alıp ch lh yapmak

2. Açılışta gti logosu 

:) hep birlikte başaracağız :D

@Redgti Yaptığınız kodlamaları(isim) not ediniz sorun çıkarsa gerekli olabilir. Sonra ne yapmıştım demekten kurtulursunuz.

Benimki nacizane öneridir.

@Redgti Hocam nacizhane önerim, yedekleme dışında, PC ye bi not defteri açın, ve uyguladığınız kodlamaları "kodlamala adımları ile birlikte" eski değer- yeni değer şeklinde yazın. Sonradan kapatmak isterseniz "ben hangi kodlamaları yapmıştım ya" diye düşünmezsiniz.  Şayet ben öyle yaptım söz uçar yazı kalır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Terms  hocam açılışı gti yapmak ıstiyorum fakat bit değerleri böyle görünüyor nasıl yapabiliriz

20210509_121328.jpg

@Redgti 

20210509_121328.jpg.3c5f25d9af6e5c8514aebc3fce409f27.jpg

İlgili kodlamanın 1. sayfasında Byte 18 deki değeri yapmak iistediğiniz ile değiştirin diyor.

İşaretlediğim yeri 03 yapın.

Byt 18  değerini 03 yapınca Bit0 ve Bit1 gelirse onları da etkinleştirin.

@Terms  hocamın katkılarıyla açılış gti logosu da yapıldı  teşeklürler (y)

@Recep Gül   her kanala girdiğimde orjinal kodu metin belgesi olarak kaydettim hocam yapılabilecek kodlamalar yapıldı şimdilik daha fazla müdahele etmeyi düşünmüyorum teşekkürler yorumlariniz için :)

@Recep Gül   her kanala girdiğimde orjinal kodu metin belgesi olarak kaydettim hocam yapılabilecek kodlamalar yapıldı şimdilik daha fazla müdahele etmeyi düşünmüyorum teşekkürler yorumlariniz için :)

Şu kodlamayı da öneririm hocam güzel bir şey bence (hayalet ekran olmasa da oluyor diye biliyorum ekranın renkli olması yeterli)  :)  

[mention=61]Terms[/mention] hocam bu replika çift j farların kayar sinyal hızını ayarlayabiliyor muyuz acaba yoksa standartı mı böyle.
Sanirim yok

Benimki de acelem var dönecem gibi kayıyor

@HONEY  

:D  sen öyle istediğin için öyle yanıyordur abi bence yoksa sen istesen modül bağlarsın istediğin gibi yaparsın  :D

Arkadaşlar arabaya yağmur sensörü eklemeden hiç bcm den kablo çekmeden kodlama olmadan direk şu parçayla araca otomatik far özelliği kazandırabiliyormuş. Ben bu parçayı alıp taksam acaba ch lvh özelliğini kullanabilir miyim ? 

images.jpeg

@Redgti hayir kullanamazsin, çünkü araba isik olcumlerinden haberdar olmaz ve ona gore davranamaz. Bu sadece anahtarda cozuyor işi. Yapmışken orjinal yap nie böyle seylere kaçıyosunki?

@CemK teşekkürler geri dönüş için.

Hocam bcm yi sökmek sıkıntı olduğu için kaş yapıyım derken göz çıkartmak istemiyorum.

Geri
Üst Alt