Golf 1.6 TDI Manuel Highline

@snoppy @newspeed ios a geçmeden önce fuelio kullanıyordum, çok memnundum ama ios ta olmayınca yakıt takip alışkanlığımı ötelemek zorunda kalmıştım. ios için bir program öneriniz var mıdır?

erkanz dedi:
@snoppy @newspeed ios a geçmeden önce fuelio kullanıyordum, çok memnundum ama ios ta olmayınca yakıt takip alışkanlığımı ötelemek zorunda kalmıştım. ios için bir program öneriniz var mıdır?
İos için yoksa yazsam mı acaba :)

newspeed dedi:
Bunlar nasıl değerler hocam kafam almadı. Şehir dışı veriler tamam kabul onu bende tutturuyorumda İstanbul içinde bu değerler nasıl çıkıyor anlamıyorum. Ortalama 8,0 - 9,0 arası daha aşağısını göremedim daha  s=s20
Bir enteresanlık var gibi geldi bana hocam, bir terslik olmasın?
Valla istanbul içi kullanım gidiş dönüş ortalama 20-30 km civarı. akşam dönüş 2 yerde sabah gidiş 1 yerde yokuş tırmanıyorum. malum istanbul trafiği dur kalk bol bol var. bundan önceki aracım 1.4 dizel fiesta idi. onda ortalama 7,0-8,0 arası değişiyordu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İstanbul - Akhisar arası yakıt tüketimim. Usturuplu gitmeye çalıştım. 

IMG_16251.JPG

Ekli dosyayı görüntüle 1679
Müthiş bir değer bu.

Ortalama değerin yüksekliğine bakarak artık gide gele güzergah üzerindeki radar noktalarını ezberlemiş olmanız kuvvetle muhtemel.

Akşam saatlerinde olmasa ve  farlar yanmasa 0,2 veya 0,3 daha düşeblilirdi.

Bu avatar fotoğrafı konya'da mı çekildi?

Hocam surus profili eco modda ve biraz daha yavas surerek 90-95 gibi 1 litre ye yakin dusurebilirsiniz tuketimi.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam surus profili eco modda ve biraz daha yavas surerek 90-95 gibi 1 litre ye yakin dusurebilirsiniz tuketimi.

3.3 mü? yok canım :)

3.3 mü? yok canım [emoji4]
Düşer hocam düşer :)

Ama çok büyük sabır ister :) 90km ye sabitleyip Adana'ya gideyim diye düşündüğüm olmuştu da dayanamam o kadarına :)

Normalde 350 km yolu 120 ile hiç durmadan 3 saat civarında gidiyorum. 90 km ile gidilirse 1 saat uzar diye tahmin ediyorum. %33 daha fazla sürmesi demek oluyor. Ortalama 4 lt olur TSI'da :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

3.3 mü? yok canım [emoji4]
Murat hocam gecen hafta konyaya gittim.@MSE Muhammed hocamla da gorustum. Giderken acelem vardi tabiri caizse gaz pedali halidan ayrilmadi. 180 den asagi pek dusmedim 210 da gordum. Konyada sehir ici geldigimde 6.9 - 7.0 gibi bir ortalama vardı. Donuste ise bahsettigim gibi sakin bir surus ile ACC yi 95 e sabitledim. Muzigi mi actim lane asist inde sayesinde dinlene dinlene geldim. Rampalarda eco modda serbest surus modunu kullanmayi unutmadim. Ve git-gel ortalamam donuste 5.2 ye dusmustu. Esim yanimda hizli tren 25 lira diyordu daha ucuza mi geldik diye sorarken donus guzergahinda ortalamamizin 5.2×2=10.4-7.0= 3.4 oldugunu hesapladim. Ankaradan yakit alip cikmistim ve depoyu yine doldurdugumda hesabimin dogru olduğunu farkettim. Herhalde 80-90 arasi daha dikkatli gidilse eco modda 3 e yakin degerler görülür. Eski dizel cliomda 2.9 rekorum vardi. Golf ile bu deger daha zor tabi ne kadar Cx katsayısı cliodan dusuk olsada clio daha hafif bir arac.

Dizel candir hocam. Bastimi hepsi gidiyor ☺.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Murat hocam gecen hafta konyaya gittim.@MSE Muhammed hocamla da gorustum. Giderken acelem vardi tabiri caizse gaz pedali halidan ayrilmadi. 180 den asagi pek dusmedim 210 da gordum. Konyada sehir ici geldigimde 6.9 - 7.0 gibi bir ortalama vardı. Donuste ise bahsettigim gibi sakin bir surus ile ACC yi 95 e sabitledim. Muzigi mi actim lane asist inde sayesinde dinlene dinlene geldim. Rampalarda eco modda serbest surus modunu kullanmayi unutmadim. Ve git-gel ortalamam donuste 5.2 ye dusmustu. Esim yanimda hizli tren 25 lira diyordu daha ucuza mi geldik diye sorarken donus guzergahinda ortalamamizin 5.2×2=10.4-7.0= 3.4 oldugunu hesapladim. Ankaradan yakit alip cikmistim ve depoyu yine doldurdugumda hesabimin dogru olduğunu farkettim. Herhalde 80-90 arasi daha dikkatli gidilse eco modda 3 e yakin degerler görülür. Eski dizel cliomda 2.9 rekorum vardi. Golf ile bu deger daha zor tabi ne kadar Cx katsayısı cliodan dusuk olsada clio daha hafif bir arac.

Dizel candir hocam. Bastimi hepsi gidiyor ☺.

son cümleye bayıldım :)

punto ile Manisa'ya 110 cruise ile 4.3 le gider gelirdim. 90 a sabretsem demek düşecekmiş. 

sabredemem ama ya kızamık çıkarırım 6 saatte ben

üst limitleri benzer sanirim uzun yolda. 140-150 den aşagi düşmeyerek 4 kişi 7 lt yakmıştım golfle Adapazarı'na git gel

Müthiş bir değer bu.

Ortalama değerin yüksekliğine bakarak artık gide gele güzergah üzerindeki radar noktalarını ezberlemiş olmanız kuvvetle muhtemel.

Akşam saatlerinde olmasa ve  farlar yanmasa 0,2 veya 0,3 daha düşeblilirdi.

Bu avatar fotoğrafı konya'da mı çekildi?
Daha düşük değerlerde var ama fotoğraflarını bulamadım. Avatar için bana soruyorsanız; Konya değil, eskişehir. 

Araç manuel olduğu için "eco profil" ben oluyorum efendim. :)

Geri
Üst Alt