Golf 1.6 TDI Manuel Highline

newspeed

Üye
İsim
Mehmet
Ben de yakıt tüketim değerlerini paylaşayım istedim. Bu arada şehir İstanbul.

ZfsATqA.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben de bu sıralar şunu düşünüyorum yılda en fazla 15000 km yapan biri için 1.4 TSI DSG mi yoksa 1.6 TDI DSG mi mantıklı olur? Gerçi 1.6 'lar da 6 litrenin altına düşmüyor diye duymuştum ama yine de merak ettim.

SATURNUS2015 dedi:
değerli hocam çok güzel bir çalışma olmuş.  nisanda 5.1 i görürken de yine istanbulda mıydınız?

ben yazın uzun yolda 90-110 aralığına dikkat ederek gittim en iyi 5.2  ortalamam var. daha fazla düşüremedim.

başlarda daha mı özen gösterdiniz kış olmasına rağmen ortalama daha düşük.  sonradan biraz daha agresif kullandınız sanki. halbuki yaza doğru daha uygun verilere gelmeniz gerekirdi diye düşünüyorum.

istanbul şartlarına göre genel olarak gayet iyi. genel ortalamayı hesapladınız mı?
Çok teşekkür ederim. 5.1 uzun yol İstanbul'dan İzmir'e giderken yaptığım bir ortalama. Haklısınız yazın azalması lazım ama biraz agresif kullanımdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Genel ortalamam şu ana kadar 5.68 l/100km.

Aracım 1750 km de dün 125 km lik yarısı şehiriçi yarısı şehirdışı ve şehirdışı yolda full klima açık 100 km'de 5.1 gösterdi yol bilgisayarı.

Hocam benim hız sabitleyici 100 de iken gps verisi 96 km/h, 90 da ikense 87 km/h gösteriyor. Km içinse açıkçası ben de merak ettim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar burada km verisi araçta yazan veri. Uzun yolda 1e1 uyumlu oluyor çünkü. Eğer gps verisi gibi %10 bir kayma olsa İstanbul-Trabzon arasını 1300km göstermesi gerekirdi. Gps'de yanılma payı var.

Benim resim gitmiş, son yakıt tüketimi değerlerim:

YJpJGk.jpg

Biliyorum yüksek ve tapagazda gitmiyorum ama gerçekleşen bu :)

Bu bilgilere nerden nasıl ulaşıyorsunuz ?  :mad:

@Ender www.spritmonitor.de sitesi üzerinde profil oluşturup her yakıt alışımı giriyorum bu arada muadil araçların ortalamaları da şu şekilde dünyada:

gypV9Z.jpg

Ok

One Life Live it.!!!

Bunlar nasıl değerler hocam kafam almadı. Şehir dışı veriler tamam kabul onu bende tutturuyorumda İstanbul içinde bu değerler nasıl çıkıyor anlamıyorum. Ortalama 8,0 - 9,0 arası daha aşağısını göremedim daha  s=s20

asturias dedi:
Bunlar nasıl değerler hocam kafam almadı. Şehir dışı veriler tamam kabul onu bende tutturuyorumda İstanbul içinde bu değerler nasıl çıkıyor anlamıyorum. Ortalama 8,0 - 9,0 arası daha aşağısını göremedim daha  s=s20
Hocam 1.2tsi istanbul değeri paylaştım bolca onlara bakın derim ;)

asturias dedi:
Bir enteresanlık var gibi geldi bana hocam, bir terslik olmasın?

Geri
Üst Alt