Yakıt Tüketimi

Az bi az gazlayalım dedik..Ekli dosyayı görüntüle 47858

(Tdi|Dsg)

bu tarz bir sürüşle uzun dönemi 4.5 civarına indirmem mümkün olabilir..
Ortalama çok güzel ama size yeni bir media ekranı lazım Oğuz hocam, uğraşmak istemiyorsanız birşey diyemem de, hiç olmazsa 6.5" çin versiyonu mediadan takın, gerçekten çok ayrı bir keyif veriyor büyük ekran.

Ya da Terms Ahmet hocamın media ekranı çerçeve ve üniteyle birlikte satılık sizin araca da olur diye tahmin ediyorum.

Fırından tazecik çıkan verileri paylaşayım :)  

Ekli dosyayı görüntüle 48049

24 Mayıs - 9 Haziran arasında 17 günde 4998.8 KM'de düz vites 1.6 dizel motorla, bagaj, arka koltuklar ve tavan dolu aldığım verilerdir. Sürücü yanında bir de yolcu bulunmakta olup 16" jant, 34 PSI hava, Shell yakıt. 8 derece de 38 derece de görülmüş olup 2700 metrelere kadar çıkılmıştır. Tavandaki canavarlardan dolayı şehirlerarası yolların çoğunluğunda CC yardımıyla hız 100 km/h'ye sabitlenerek kat edilmiştir.

Ekli dosyayı görüntüle 48053

Toplam tüketilen yakıt 260 litre olup güncel ederi 1950 TL'ye tekabul etmektedir.

Kullanılan süre, ortalama hız ve ortalama tüketimi aşağıda görebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 48050

Ekli dosyayı görüntüle 48051

Ekli dosyayı görüntüle 48052
Yine siz yine yollar hocam. Aracın da bisikletin de Gezmenin de hakkını veriyorsunuz. Tebrik ederim !

Daha fazla fotoğraf ve öykü bekleriz aslında. Var mıydı sizin sürekli paylaştığınız bir konu forumda. En son bir dağa bisikletle tırmanışınızı izlemiştik

@SCC 

TDİ ??

Aaa hocam km 154.000 olmuş ?

54.000 km önce araba çöp olmuş??? 

(Dizel aracı 100 binde saat 20 de çöp posetine koyup ağacın kenarına bırakmanız gerekirdi. Belediye Gece 01 den sonra gelip alıyor)

Hatırlatayım dedim.
100 bin km psikolojik sınırı sanırım çok km yapmayan uzun yol gezmeyen bizlerde var hocam.

Benim araç 2013 88 binde, büyük ihtimalle 2 yıldan satarım diyorum. Abim 4 yıl, ben 6 yıl kullanmış olacağız.

Hatta satarken 100 bin kmden düşük olsun diye 99 bin km ye gelince eşimin aracını kullanırım  :D

Satış İlanlarında baştan 1-0 gol yemeyelim 

Başlığa uygun güncelleme:

Yakıt tüketimi konusunda eski mesajlarımda paylaşımlarım var 1.2 tsi manuel ile 4.9 lt - 4.6 lt civarı uzun dönem Kayseri şehir içi ortalamam.

Ekli dosyayı görüntüle 16045

Ekli dosyayı görüntüle 20698

Ancak bu rakamlar eskide kaldı...

Son dönemlerde 6 lt nin altına inemiyorum, hem trafik arttı hem güzergahımdaki ışık sayısı ve süresi arttı. Hem de benim araç kullanımım değişti. Sürekli trafiğin akışına ayak uydurmak için hızlı kalkışlar, yelken modundaki gibi süzülmeye fırsat bulamadan frene basmak zorunda kalmak, zayıflayan akü sebebiyle bizi terkeden start stop sistemi ve sanırım vakti gelen buji değişiminden dolayı uzun dönem verim son birkaç aydır 6.5 lt civarı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ortalama çok güzel ama size yeni bir media ekranı lazım Oğuz hocam, uğraşmak istemiyorsanız birşey diyemem de, hiç olmazsa 6.5" çin versiyonu mediadan takın, gerçekten çok ayrı bir keyif veriyor büyük ekran.
@Kysr038 Ahmet hocam Teşekkürler tavsiye için. Mesaj alınmıştır :)

@SCC maşaallah hocam çok iyi değerler hakkını veriyorsunuz 🧿 

Güzergah harika 

• Beğen
Tepkiler: SCC
Merhabalar,

Başka başlıkta yazmıştım ama bu da bizim yeni bebeğimiz MK 8 1.0 tsi manuel verileri. Eğer normal kullanırsam hemen artıyor tüketim ama şimdilik uzun dönem beni tatmin etti diyebilirim. 3 silindirin gücü :)  çok engebe olmayan düz hepsi Ankara Eryaman Sincan Şaşmaz arası yapılan değerler.

Bıldırcın yumurtası koydum hedef uzun dönem 4.5 altı :)

1623056079737.jpg

1623056079744.jpg

1623056079729.jpg

@karacafc  @canerD1.5 tsi 150 ps DSG.  Ankara Bahçelievler-Ankamall-Aydınlık Evler-Esenboğa yolu dahil trafikli yoğun denilebilir. Klima açık. 2 kişi. Dönüşte çektim.

DipNot: Bıldırcın Yumurtası varmış gibi kullanmadım:))6C5AD80D-ED2C-42DB-9E14-30849F2587A0.jpeg

@SCC maşallah hocam. Rotayı kendiniz mi belirlediğiniz yoksa doğaçlama mı yaptınız 
Teşekkürler @Nfk hocam. Rotayı Mardin hariç her ayrıntısına kadar yola çıkmadan önce belirledik.

@SCC Serhat Hocam maşallah, Golf'ü gezdirmeyi ihmal etmiyorsunuz :)  

Veri böyle olur.  Teşekkürler paylaşım için.
Teşekkürler @ogzogz hocam. Sizin konularınızın yanında ufak bir katkımız olsun :)  

Serhat Hocam, Adana da selam verseniz kebap yerdik.

Bu arada Ürgüp, Ihlara, Derinkuyu ve Mevlana eksik kalmış
İnanın aklıma geldiniz @Termshocam. Yazacaktım hatta; sonra @HONEYiçin bir baklava fotoğrafı da atardık ama Adana'ya girişimiz 20:30'u buldu. Sabah da 8'de ayrıldığımız için rahatsız etmedim. Samsun'a gelecekmişsiniz galiba; orada bekleriz.

@SCC 

TDİ ??

Aaa hocam km 154.000 olmuş ?

54.000 km önce araba çöp olmuş??? 

(Dizel aracı 100 binde saat 20 de çöp posetine koyup ağacın kenarına bırakmanız gerekirdi. Belediye Gece 01 den sonra gelip alıyor)

Hatırlatayım dedim.
Hocam yine formdasınız @Savatage :))) 5.000 km boyunca 1 defa Total'den yakıt almak zorunda kaldığım için 1 defa 15 dakikalık rejenerasyon dışında hiçbir sorun yaşamadım. Birkaç yüz bin kilometre daha da yaşamam sanırım :)  

Yine siz yine yollar hocam. Aracın da bisikletin de Gezmenin de hakkını veriyorsunuz. Tebrik ederim !

Daha fazla fotoğraf ve öykü bekleriz aslında. Var mıydı sizin sürekli paylaştığınız bir konu forumda. En son bir dağa bisikletle tırmanışınızı izlemiştik

100 bin km psikolojik sınırı sanırım çok km yapmayan uzun yol gezmeyen bizlerde var hocam.

Benim araç 2013 88 binde, büyük ihtimalle 2 yıldan satarım diyorum. Abim 4 yıl, ben 6 yıl kullanmış olacağız.

Hatta satarken 100 bin kmden düşük olsun diye 99 bin km ye gelince eşimin aracını kullanırım  :D

Satış İlanlarında baştan 1-0 gol yemeyelim 
Teşekkürler @Kysr038 Siz istediniz de ben yazmadım mı :) Buyrunuz:

@SCC tebrik ederim sizi çok güzel tur eminim çok keyifli geçmiştir. :clab:

valla dizelin hakkını vermek lazım. ben önceki dizel(crdi) arabamda hedefim 200binkm idi. 177000km de iken değerinde satıp golf tdi a geçtim...ama bunda daha yol yapamadım adamakıllı daha 25bindeyiz...
Teşekkürler @omurkadir Tadı damağımızda kaldı...

@SCC maşaallah hocam çok iyi değerler hakkını veriyorsunuz 🧿 

Güzergah harika 
Teşekkür ederim @Omer58

-------------

Turun detaylarını merak edenler için: http://www.golftutkusu.com/topic/15404-17-gunde-5000-km-muze-turu-likya-yolu-3000m/

@SCC

Araç 3,5 yaşına geldi.

2 yıldır total dışında yakıt almadım 

Hatta Bazen dpf nin devreye girmesi lazımdı acaba niye girmedi ? Hatta dpf mi bozulduda rejenerasyona gecmiyor dedirttigi zamanlar oluyor.

Ama genel frekans 310-330 km de bir rejenerasyon başlıyor

İnanın aklıma geldiniz @Termshocam. Yazacaktım hatta; sonra @HONEYiçin bir baklava fotoğrafı da atardık ama Adana'ya girişimiz 20:30'u buldu. Sabah da 8'de ayrıldığımız için rahatsız etmedim. Samsun'a gelecekmişsiniz galiba; orada bekleriz.
Sağlık olsun Serhat hocam. Birdahakine diyelim o zaman ne yapalım.

Evet 25 Temmuz- 12 Ağustos arası Samsun ve Ünye'de olacağım bir aksilik olmaz ise orada görüşebiliriz ınş.

Benzinli araç sıcak hava ile e tabii bir de istanbul trafiği ile birleşince tüketim mecburen bu şekilde oluyor  :D :D  

100km’nin 60ında klima açıktı gerisinde değildi. Tam açık olsa demek 9,5 larda olacak tüketim  :lol:  

(1.2tsi 110hp 2015) 

01C6EC69-420F-4158-B196-4BFB49B4CBA1.jpeg

Bu aralar trafikde cok yakiyor 2 senedir hic görmemiştim

Cuma trafiği karsiya geçerken ortalama 10 lt

Donuste 5.5 lt arada ucurum var

Bakim yapilali 10 ay oldu 5.000 km henuz olmadi toz toprak yolada girmedim

Arac 1.2 dsg 105 hp 65.000 km de

@HONEY benim de aynı şekil hocam ama etki tamamen klimadan, günde minimum 40km kullanıyorum aracı. Klimalı günler 8.5’in altı çok zor. Klimasız bu son 2 gün ( az bi şey serinledi hava) ortalaması 5.5-6.5 arası diyebilirim. Bu son 2 gün istanbulda tüm yollar boş o da ayrı bi etki tabii 

Benzinli araç sıcak hava ile e tabii bir de istanbul trafiği ile birleşince tüketim mecburen bu şekilde oluyor  :D :D  

100km’nin 60ında klima açıktı gerisinde değildi. Tam açık olsa demek 9,5 larda olacak tüketim  :lol:  

(1.2tsi 110hp 2015) 

Ekli dosyayı görüntüle 48651
TDİ yandaş medyası tarzında bir görsel ekleyim !!!

@AliAkg bence 1.2 tsi lar 21 ortalama hızla genelde 7,5 dan fazla yakmıyor. Extra bir durum 8,7 ortalama. .tabi güzergahın rampalı durumu kullanım sertligi 7,5 olması gereken degerleri 8 e cıkarabilir o da ayrı konu.

Benim aşağıidaki  görseldeki kullanım güzergahları rampasız yokuşsuz 

IMG_20210707_005157.png

100 km lik düzlem güzergahta 

70-75 sabit gidilirse 

Tdi : 3,5  

1.0/1.2 tsi : 3,8 rahat yakalıyor

110 sabit gidilerse (100 sabit degil)

Tdi : 4,3 (defalarca tecrübe edildi)

1.0/1.2 tsi : 5,2 civarı oluyor

21-23 ortalama hızlarda şehiriçi 

durum bu şekilde

Tdi : 5,5 / 6 litre

1.0/1.2 tsi:  7,5 litre 

Forum sayfaları + arkadaş - dost verileri (1.2 tsi)

@Savatage 
Artı bilgi de ben ekleyeyim.

1.4 TSI 125 DSG

Adana içerisinde  20-35Km/s hız ortalamalarında 7,5 - 9 L/100Km

Adana Mersin Arası düz otoyol

CC ile 100Km/s sabit hızda 5,1-5,2L/100Km
CC İle 110Km/s sabit Hızda 5,2 - 5,4L/Km
CC İle 120Km/s sabit hızda 5,5 -5,7L/100km

Tek kişi veya 2 iki kişi ile ortalama yakalıyorum.

AD41A0D9-F5CB-4821-84E6-E9764D42066F.jpeg

Golf 7,5 1.4 TSI DSG

Başlangıç -> Kurtköy Mehmetçik Vakfı
Bursa
Susurluk
Kuşadası
Ödemiş
Afyon
Sivas 
Kayseri
Nevşehir
Konya
İstanbul Sancaktepe

Çoğunlukla cruise control sabit 115 km/h ve klima hep açık. Bazı yollarda 200 km/h ve üzeri denemelerim olmasaydı bu ortalama daha da düşerdi. Yine de fena değil gibi…

Geri
Üst Alt