Yakıt Tüketimi

1.6 puretech 180bg 

35km/h ort. hız 7.8lt/100km tüketim. 
şimdiye kadar tiguanla uzun dönem tüketimim benzer ortalama ile hemen hemen birebir aynı olmuş. ki bence benzinli suvlar için gayet iyi değerler.

yanlış hatırlamıyorsam bu ortalama ile golf 1.0tsi 6,5lt civarı tüketiyordu. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
şimdiye kadar tiguanla uzun dönem tüketimim benzer ortalama ile hemen hemen birebir aynı olmuş. ki bence benzinli suvlar için gayet iyi değerler.

yanlış hatırlamıyorsam bu ortalama ile golf 1.0tsi 6,5lt civarı tüketiyordu. 
Yakın değerler hocam lakin hız ortalaması çok da şehir içi gibi değil malum. Golf 1.5tsi ile bu hızlarda 6.5 civarı yakalıyorum diye hatırlıyorum, 1.0tsi da heralde 6 litre civarına gelir. 

Ben tüketim den memnunum ancak dur kalk trafiği yoğun olan, 25km/h altında ortalama hızlarda sanıyorum 10 litreleri görürüm. Bir de tiguan hem dsg, hem de 30bg güç farkı nedeniyle bence benim araca göre 0.5litre civarı daha az tüketim sergileyecektir.

Yakın değerler hocam lakin hız ortalaması çok da şehir içi gibi değil malum. Golf 1.5tsi ile bu hızlarda 6.5 civarı yakalıyorum diye hatırlıyorum, 1.0tsi da heralde 6 litre civarına gelir. 

Ben tüketim den memnunum ancak dur kalk trafiği yoğun olan, 25km/h altında ortalama hızlarda sanıyorum 10 litreleri görürüm. Bir de tiguan hem dsg, hem de 30bg güç farkı nedeniyle bence benim araca göre 0.5litre civarı daha az tüketim sergileyecektir.
O kadar fark olusmaz hocam, araclarin wltp tuketim degerleri neredeyse ayni, islak kavrama dsg kuru kavrama kadar ekonomik degil.

dur kalkak trafikte evet cok rahat 9-10ltleri bulur.

Az bi az gazlayalım dedik..IMG_20210602_223859.jpg

(Tdi|Dsg)

bu tarz bir sürüşle uzun dönemi 4.5 civarına indirmem mümkün olabilir..

Fırından tazecik çıkan verileri paylaşayım :)  

trip2.JPG

24 Mayıs - 9 Haziran arasında 17 günde 4998.8 KM'de düz vites 1.6 dizel motorla, bagaj, arka koltuklar ve tavan dolu aldığım verilerdir. Sürücü yanında bir de yolcu bulunmakta olup 16" jant, 34 PSI hava, Shell yakıt. 8 derece de 38 derece de görülmüş olup 2700 metrelere kadar çıkılmıştır. Tavandaki canavarlardan dolayı şehirlerarası yolların çoğunluğunda CC yardımıyla hız 100 km/h'ye sabitlenerek kat edilmiştir.

WhatsApp Image 2021-06-09 at 19.37.40.jpeg

Toplam tüketilen yakıt 260 litre olup güncel ederi 1950 TL'ye tekabul etmektedir.

Kullanılan süre, ortalama hız ve ortalama tüketimi aşağıda görebilirsiniz.

IMG_5159.JPG

IMG_5158.JPG

IMG_5156.JPG

@SCC maşallah hocam. Rotayı kendiniz mi belirlediğiniz yoksa doğaçlama mı yaptınız 

• Beğen
Tepkiler: SCC
@SCC Serhat Hocam maşallah, Golf'ü gezdirmeyi ihmal etmiyorsunuz :)  

Veri böyle olur.  Teşekkürler paylaşım için.

@SCC Serhat Hocam maşallah, Golf'ü gezdirmeyi ihmal etmiyorsunuz :)  

Veri böyle olur.  Teşekkürler paylaşım için.
Golf gezmeyi sever hocam 

Yatan golf ten korkun 

Nerede çok yatan golf varsa bir yeri bozulur :)

hiç birşey yapamazsa devirdaim basinca dayanmaz akıtma yapar :)

Golf gezmeyi sever gezdikeçe açılır dıyorum son zamlarla 1.2 tsi golf gaza fazla yüklenerek yakıt tassarruf u gözetmeksizin performanslı kullanımımı paylaşmak istedim :))))

20200309_174334.jpg

Golf gezmeyi sever hocam 

Yatan golf ten korkun 

Nerede çok yatan golf varsa bir yeri bozulur :)

hiç birşey yapamazsa devirdaim basinca dayanmaz akıtma yapar :)

Golf gezmeyi sever gezdikeçe açılır dıyorum son zamlarla 1.2 tsi golf gaza fazla yüklenerek yakıt tassarruf u gözetmeksizin performanslı kullanımımı paylaşmak istedim :))))

Ekli dosyayı görüntüle 48054

@Mmt0634 hocam az daha zorlasanız benzini bulacakmışsın :)

@Nfk hiç alakası yok hocam performanslı kullanım bolu dağı çıkış :)))....

Aynen değerli hocam rakim 816 dan 514 de iniş diyelim fakat baya baya dikkat ettim görüldüğü üzere :))@ogzogz hocamın da dediği gibi hedefim benzin bulmakti fakat yine gitti 2.7 litre :))) 

anladım ki aslani besleyen yemini dusunmemesi gerekiyor mus :))) 

@SCC 

TDİ ??

Aaa hocam km 154.000 olmuş ?

54.000 km önce araba çöp olmuş??? 

(Dizel aracı 100 binde saat 20 de çöp posetine koyup ağacın kenarına bırakmanız gerekirdi. Belediye Gece 01 den sonra gelip alıyor)

Hatırlatayım dedim.

@SCC tebrik ederim sizi çok güzel tur eminim çok keyifli geçmiştir. :clab:

valla dizelin hakkını vermek lazım. ben önceki dizel(crdi) arabamda hedefim 200binkm idi. 177000km de iken değerinde satıp golf tdi a geçtim...ama bunda daha yol yapamadım adamakıllı daha 25bindeyiz...

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt