1.2 tsı dsg yakıt tasarruf tavsiyeleri

@Kysr038 gerçekten çok güzel anlatmışsınış araca ısınmaya başladım bu arada , oturdugum yerlede alakalı biraz işe gidip gelirken in çık yaptıgım yerlerde yakıt ortalamasını etkiliyor yokuşları pek sevmiyoruz :(
Bayır tabiki etkiliyor. Hele ki 2.viteslerde çıkılan yokuşlarsa 7 lt lerde olması normal. Ama uzun tormanışlarsa ve yolda müsaitse trafik yoğunluğu yoksa, bayıra girmeden önce biraz hızlanma imkanın varsa yokuşu tırmanırken biraz daha az yakabilir diye düşünüyorum denemek lazım. Paylaştığım yakıt tüketimi  dümdüz olan bir şehirde mümkün. Yokuşu in çıkı bol olan yerlerde elbette çok zor bu ortalamalar. 

Burada Bugün yağmur yağdı bayağı, yollar hep su birikintisi oldu. Akşam Trafik felç idi. 6 lt ye çıktı yakıt tüketimim. Yoğun trafikli şehirler için 7 - 7.5 lt çok normal yakıt tüketimleri 

dert paylaştıkça azalırmış dogru :D

Kayseri Antalya(Alanya) arası 560 km genelde 120 130 km hızlarda katettim.2 yetişkin 1 çocuk bagaj doluydu. Klima 2. kademedeydi çoğunlukta.

Fotoğraf çekmeyi unuttum.

Giderken 5.3 lt/100km

Dönüşte 5.5 lt/100km yaktım.

Şehiriçinde uyguladığım tasarrufu uzun yolda yapamadım. Düşük tüketim için 90 100 km hızla gitmek gerekir sanırım. O da uzun yolda çekilmez.

Konya Akseki Antalya arası inişli çıkışlı yollarda da çok bastım trafiği yavaşlatmamak için. O da yükseltti ortalamayı.

Geri
Üst Alt