Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

Bu gün kaskomu yenilettim. 2018 Model Comfortline 150 hp DSG 2. Defa kasko yaptırıyorum araca bir çok yerden fiyat aldım. Poliçede sınırsız imm var yetkili servis full kasko sadece ikame aracı çıkarttım fiyat biraz daha makul olsun diye. Sigortacı arkadaş KKB raporuma bakarak ilk verdiği tekliften 600 TL daha indirim aldı. 5551 TL ye yaptırdım Ak Sigorta dan. Fiyat bana çok uygun geldi dediğim gibi sadece ikame araç yok 2018 model bi araç aşağıya sigortacı arkadaşın numarasınıda bırakıyorum bilgi almak isteyenler iletişime geçebilir.
CENK ATA- MATA SİGORTA 0542 512 46 12

Arabayı (2017 tdi high manuel )
13 ocak 2018 de bayiden çıkarttım
120.000 liralık sıfır aracın kasko su
850 lira idi

Bugün
Sarı site piyasasasında
620.000 et-tir-dik-ler-i (ben getirmedim fiyatları bu duruma)

Aracın kaskosu
Araç emtia degeri 5 katına cıkarken

Kaskosu da
850x5 = 4200 zaten olması gereken düz matematik.
Hadi 1000 lira daha gecirsinler
5200 e yine tav olcaz gibi....

@gurkanyilmaz

Şubattaki en son kasko yenileme de
(Ak sigorta)
Benim sigortacı İkame aracı 14 günden 7 güne düşürebiliyorum dedi
Başka bir ak sigorta acentesinden teklif aldığımda tümden ikame aracı çıkarabiliriz demisti.
7 gün olarak kalmıştı o zaman

Bu sefer
İkame aracınızı alın başınıza çalın
Hatta çekici hizmeti de istemiyorum diycem (çıkarılabiliyorsa???)

Kaza frekansım
En son hallice hasarlı sekilde 21 yıl önce
Bu aksam kaza yaparsam (olabilir ??talih kader kısmet baht nasip )
Bi sonraki kazayı muhtemelen yine 21 yıl sonra yaparım

Her yıl 1 majör 1 minör kaza yapsam
Tabi ikame arac isterim hemde 21 gün olsun olmuşken

Us
Arabayı (2017 tdi high manuel )
13 ocak 2018 de bayiden çıkarttım
120.000 liralık sıfır aracın kasko su
850 lira idi

Bugün
Sarı site piyasasasında
620.000 et-tir-dik-ler-i (ben getirmedim fiyatları bu duruma)

Aracın kaskosu
Araç emtia degeri 5 katına cıkarken

Kaskosu da
850x5 = 4200 zaten olması gereken düz matematik.
Hadi 1000 lira daha gecirsinler
5200 e yine tav olcaz gibi....

@gurkanyilmaz

Şubattaki en son kasko yenileme de
(Ak sigorta)
Benim sigortacı İkame aracı 14 günden 7 güne düşürebiliyorum dedi
Başka bir ak sigorta acentesinden teklif aldığımda tümden ikame aracı çıkarabiliriz demisti.
7 gün olarak kalmıştı o zaman

Bu sefer
İkame aracınızı alın başınıza çalın
Hatta çekici hizmeti de istemiyorum diycem (çıkarılabiliyorsa???)

Kaza frekansım
En son hallice hasarlı sekilde 21 yıl önce
Bu aksam kaza yaparsam (olabilir ??talih kader kısmet baht nasip )
Bi sonraki kazayı muhtemelen yine 21 yıl sonra yaparım

Her yıl 1 majör 1 minör kaza yapsam
Tabi ikame arac isterim hemde 21 gün olsun olmuşken
Usta ben bu sigortacı arkadaşı Bankada çalışırken tanıyordum. bir çok ayrıntı var bu kasko işinde hepsini anlatıyor neyin ne olduğunu KKB den indirim felan yaptırıyor bi görüş derim

toyota yaris kaskosu 11.200tl diyor ve kenara çekiliyorum :)

Bugun itibariyle yeni kasko yaptirdim ben de. vw Tiguan 2020 r line paket.

Sompodan yaptirdim Ikinci senesi oldugu icin ilk once cok pahali cikti tabi dahi dolu arastirdim, ve uygun olanini buldum
Full kasko 7400 tl

09-08-2022 den itibaren yeni kaskoya giris yapilacakmis. Eskisi devam ettigi icin.

7400 cok uygun geldi baba da.

Sanırım aracın ve sahibinin ilk kaskosu değil mi Fatih Hocam?
Bayağı bayağı yüksek çünkü
aynen öyle,Yaris-micra-polo-fabia genelde yeni başlayan insanlarla birleşince daha çok artıyor fiyatı.

Geçen sene Ağustosun son haftası Allianz 1500 TL fiyat verirken 2500 TL ye Groupama dan yaptırmıştım. O zamanlar maaşım 4000 TL idi.
Kasko yenileme zamanı yaklaştı ve Groupama 7970 yani 8000 TL fiyat verdi. E benim maaş daha bu 7600 olacak (Ki o da ara zam sebebiyle yoksa 6000 alıyordum yeni yıl zammıyla)... 13 bin vermiyorlar ki normal karşılayayım .. Neymiş aracımın değeri 245.048 den 520.285 e çıkmış mış.. E güzel kardeşim sen benim aracımın değerini X2 yaparken Kasko bedelini x3.2 yapıyorsun...
Bahçivan şoföre, Şoför aşçıya, Aşçı uşağa, Sonra hepsi Uşağa... misali güdülüyoruz.. Seve Seve yaptıracaz...
...:mad::mad::mad:...

Geçen sene Ağustosun son haftası Allianz 1500 TL fiyat verirken 2500 TL ye Groupama dan yaptırmıştım. O zamanlar maaşım 4000 TL idi.
Kasko yenileme zamanı yaklaştı ve Groupama 7970 yani 8000 TL fiyat verdi. E benim maaş daha bu 7600 olacak (Ki o da ara zam sebebiyle yoksa 6000 alıyordum yeni yıl zammıyla)... 13 bin vermiyorlar ki normal karşılayayım .. Neymiş aracımın değeri 245.048 den 520.285 e çıkmış mış.. E güzel kardeşim sen benim aracımın değerini X2 yaparken Kasko bedelini x3.2 yapıyorsun...
Bahçivan şoföre, Şoför aşçıya, Aşçı uşağa, Sonra hepsi Uşağa... misali güdülüyoruz.. Seve Seve yaptıracaz...
Bu sistemi aynen devam ettirecek, alkışlayacak destekleyecek bu toplumun insanlarını tebrik edicez bizde seneye haziranda....
Demokrasi kazanacak. İnsanlık kaybedecek.

Yani aynı tass aynı hamam devam edecek.

Komedi olanda bu zaten

Pahalılıktan zamdan yoksulluktan zevk alanlar varmıs deyip geçicez.

Komedi ,,ben kahkaha atıp tv yi kapatırım gece 24:15 gibi.

Demekki insanlık bir kaskonun 50.000 lira olmasını istiyor.

Vardır bi bildikleri diycez bi 20 yıl daha

HASARSIZLIK PRİM İNDİRİM ORANLARI DÜŞÜRÜLDÜ​

Yönetmeliğin eklerinde yer alan ve hasarsızlık durumunda prim indirimi oranlarını belirleyen tabloda yapılan düzenlemeyle bu kapsamdaki prim oranları düşürüldü.

Buna göre prim indirim oranları; 7. basamak için yüzde 45’ten yüzde 42’ye, 6. basamak için yüzde 30’dan yüzde 22’ye, 5. basamak için yüzde 15’ten yüzde 10 düşürülürken, hasar sebebiyle prim artırım oranlarında da düzenleme yapıldı.

Düzenlenecek poliçelerde hasar sebebiyle ödenecek prim artırım oranları; 3. basamak için yüzde 50’den yüzde 45’e, 2. basamak için yüzde 100’den yüzde 90’a 1. basamak için yüzde 150’den yüzde 135’e düşürüldü.

Düzenlemeler 1 Eylül’de yürürlüğe girecek. (REUTERS)

Lazım gelen bazı durumlardan ötürü araci anneme (ilk araci, ehliyeti yok, Kaza bela yok, yaş 50) devrettim.
Selamın aleyküm.
Sigorta için 3060 TL Anadolu sigorta (4.kademe giriş)
Kasko için 13600 TL Anadolu sigorta (1. Kademe giriş), genişletilmiş kasko. Direk orjinal parça değişim. Vsvs. Hersey var içinde :)

Her ikisindede herhangi bir indirim olmadi. Hasarsız lik vs. Neyseki peşin fiyatına taksit yaptılar... Bakalim seneye ne olacak.
2021 Golf 1.0 etsi life. Opsiyon yok.

Merhabalar
Babamın 2000 model Palio 1.6 arabasına geçen yıl trafik sigortasini 385 TL ye yaptırmıştım.
Bu ayın 28 inde poliçe doluyor ve aynı acenteden sordum bu yıl ne kadar olacak diye 1510 TL olacağı söylendi.Bu nasıl bir artıştir.
Konu hakkında bilgisi olanlardan yorum bekliyorum.
Arabada kaza durumu hiç yok 73000 km.tşk.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Merhabalar
Babamın 2000 model Palio 1.6 arabasına geçen yıl trafik sigortasini 385 TL ye yaptırmıştım.
Bu ayın 28 inde poliçe doluyor ve aynı acenteden sordum bu yıl ne kadar olacak diye 1510 TL olacağı söylendi.Bu nasıl bir artıştir.
Konu hakkında bilgisi olanlardan yorum bekliyorum.
Arabada kaza durumu hiç yok 73000 km.tşk.
Tarım krediye gidin
Yesil mercimek 28,90 dan 24,80 e düşmüş

Geri
Üst Alt