Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

Tanzim satış kooperatifinde olmasa da kendi tanıdık sigortacım da trafik sigortasını yenilettim.
Egzos emisyon 110 TL olmuş.
Yarın TÜVTÜRK var 11 de 507 TL galiba.
Kendi arabam içinde sadece yağ ve yağ filtresi bakıyorum onuda aradan çıkaracam.

Ekli dosyalar

• IMG_20220817_115807.jpg
    IMG_20220817_115807.jpg
    85.3 KB · Görüntüleme: 46

Tanzim satış kooperatifinde olmasa da kendi tanıdık sigortacım da trafik sigortasını yenilettim.
Egzos emisyon 110 TL olmuş.
Yarın TÜVTÜRK var 11 de 507 TL galiba.
Kendi arabam içinde sadece yağ ve yağ filtresi bakıyorum onuda aradan çıkaracam.
Hocam yukarda gayet anlaşılmaz şekilde lafı giydirdim bence

Gercekten anlaşıla-ma-ma durumu oldu sanırım.

Bunlar artık vergi / sigorta / harç/prim ödemesi falan değil.

Düzden tersten Enayi düdüklemesi

@Savatage hocam siz anlaşılmaz şekilde giydiriyorsunuz başkaları gayet anlaşılır şekilde vergi/sigorta/harç/prim ödemesi şeklinde bize giydiriyor.
Sonuçta bir giydirme durumu var kabulde yapacak birşey yok.
Benzin döküp arabalarımı yakalım,kendimizimi yakalım.Adamlar elini cebimize atıp parayı alacak yada maaşımıza el koyacak hali yok bu alacağı parayı böyle alıyor yada düdüklüyor bizi.Toplumsal kurtuluş çoktan bitti bireysel kurtuluş var hocam.

Aracım 2020 Tiguan 1.5 TSI Highline

18.08.2022 Axa Genişletilmiş Volkswagen Kasko - 4.805 TL (İMM 2,5 milyon TL)
18.08.2022 Zorunlu Trafik Sigortası (HDI Sigorta) - 1.649 TL

Annemin full hasarsızlık indirimli 2014 Micrasını 4.000 TL'ye yenilettik geçen ay. Sizin 2020 tiguan aracınıza çıkan bu rakam şaşırtıcı derece iyi.

Nasıl o rakam çıkıyor anlamadım. 2015 aracım için şimdi teklif aldım sitesinden 2.5milyon imm ile 11bin TL çıkıyor.
En uygun RAY sigorta verdi 6155 TL (1milyon imm , 15gün ikame, 5bin ferdi kaza)
Diğeri ise Groupama, 8056 TL (1milyon imm, 15 gün ikame, 20bin ferdi kaza)
Ray sigorta hakkında net bir bilgi verebilen yakınım olmadı. İyidir yada Kötüdür bilemiyorum.
Bir dostum Groupama ile çalışıyor sadece .. Geçenlerde bir problemler yaşamıştım ve onun bağlantıları sayesinde hızlı bir şekilde servisten çıkartmıştım aracı. O sebeple 2bin TL yi yok sayıp Groupama dan yaptırmayı düşünüyorum.

2020 elantra style plus aracımı geçen sene 1790 TL Axa' dan kasko yaptırmıştım. Dönem içinde ufak sürtmeden iki kapı boyandı, çok uzun yıllardır hasarsızlık indirimim devam etmekteydi ve bu hakkı bilerek kaybettim çünkü ben boyattığımda fiyatlar böyle sıçramaya başlamamıştı yoksa serviste boyatmazdım. Yenileme zamanı geldiğinde Axa bana fiyat vermedi " portföy temizleme listesi" ne almışlar. Git buradan diyor yani iki kapı boyattık diye. Groupama 34.500 fiyat verdi, ıvır zıvır derken HDI den 11500' e yaptırdım. Dünyada hiçbir ülkede sigorta şirketleri bu kadar kazanamıyor, vatandaş olarak yaşam kalitemiz her yerden törpüleniyor.
Cümlemize kazasız belasız günler dilerim.

2020 elantra style plus aracımı geçen sene 1790 TL Axa' dan kasko yaptırmıştım. Dönem içinde ufak sürtmeden iki kapı boyandı, çok uzun yıllardır hasarsızlık indirimim devam etmekteydi ve bu hakkı bilerek kaybettim çünkü ben boyattığımda fiyatlar böyle sıçramaya başlamamıştı yoksa serviste boyatmazdım. Yenileme zamanı geldiğinde Axa bana fiyat vermedi " portföy temizleme listesi" ne almışlar. Git buradan diyor yani iki kapı boyattık diye. Groupama 34.500 fiyat verdi, ıvır zıvır derken HDI den 11500' e yaptırdım. Dünyada hiçbir ülkede sigorta şirketleri bu kadar kazanamıyor, vatandaş olarak yaşam kalitemiz her yerden törpüleniyor.
2020 Elantranın kasko değeri neki bu kadar yüksek kasko bedeli çıkıyor. Garip bir durum.
Martta 2020 tiguan highline 2090tl ye vdf allianz genişletilmiş kasko yaptırdım. İmm 2.5 milyon. %65 hasarsizlik, meslek indirimi vs.Tek şoför ve ikame araç istemedim. Normalde 2700 çıkmıştı. Aracın o zamanki kasko değeri 683bin tl idi. Şu anda 1milyon küsür sanırım.

Tsb sayfasında

Aracımın kasko degeri

565 bin den 557 bine düstü..

Şöyle 357 ye kadar düşse de bayram etsek

Benim gibi Aracını satmayan adama aracı milyon etmiş ?

Vejeteryan adama kuzu pirzola 500 olmuş ??

Tınnnn hikayeleri

IMG_20220818_185316.jpg

Bizim emektar hafif kusurlu da olsa geçti ama 2 tane yağ kaçağı bulmuş görevli şahıs.Park yerinde zeminde bir akma sızma belirtisi yok ama baktırmak lazım.İnşallah motor şanzıman sökelim demez sanayii erbablari.

Ekli dosyalar

• IMG_20220821_201702.jpg
    IMG_20220821_201702.jpg
    98.9 KB · Görüntüleme: 20

Gecen yil araba fiyatlari ve yedek parca-iscilik ucunca eski sigortalar yüzünden hepsi zarar etti, bu sene acisini cikarma vakti, tek temettü veren sigorta sirketi TRSG, digerlerinin hepsinin fiyati düstü, sigorta sirketleri borsada kan agliyor.

Ama seneye saglam kar yazarlar, millet korkusundan deli gibi kasko yaptiriyor, suanda hepsi dipteyken toplama zamani, YTD.

Tsb sayfasında

Aracımın kasko degeri

565 bin den 557 bine düstü..

Şöyle 357 ye kadar düşse de bayram etsek

Benim gibi Aracını satmayan adama aracı milyon etmiş ?

Vejeteryan adama kuzu pirzola 500 olmuş ??

Tınnnn hikayeleri

Ekli dosyayı görüntüle 60178

Hocam ay ay aracın değeri düşsede kasko fiyatları maalesef düşmüyor 😏 Geçen aylarda piyasa aşırı canlıyken bir arkadaşımdan astra j alacaktım araba cosmo olduğu için otomatik uzun far asistanı var şansa da ön cam çatlamış 😬 arkadaşında kaskosunda orjinal cam hakkı yoktu yerli veriyordu. Bir kaç opel erbabına sorduğumda yerli camla uzun far asistanının orjinal olmayan camda çalışmayacağını söylediler. Bende durumu aynen araç sahibi arkadaşıma ilettim o da sen orjinal cam klozlu kasko yaptır ondan değiştir dedi bende doğal olarak kaskonun min 6.000 tutacağını söylemiştim bunun üzerine gülerek sen kaskoyu yaptır 4.000’in üzerini ben karşılayacağım dedi anlaştık. Camı cepten yaptırsak cevizlibağdaki yetkili servis 9.000₺ sadece parça ücreti vermişti o paraya kasko yaptırmak daha mantıklı geldi. Neyse başka bir araç versile oldu ben o aracı alamadım başka bir yakın arkadaşım aldı. Alan arkadaş kasko için %0 indirimle 10.000₺ fiyat almış 😅 Neyseki arabayı satan arkadaşımız kamera çalışmasa bile araba muayenede vs sıkıntı yaşatmasın düşüncesiyle satmadan eski kaskodan yerli camla değişip teslim etmiş. Alan kişi arabaya kaskosuz biniyor. Sadece sınırsız imm ve zorunlu sigorta yaptırdı. Değeri 300.000 olan arabaya 10.000 kasko parası vermek mantıksız geldi. Gün güne bizde benzer şekilde düşünerek ya araçları otoparktan çıkartmayıp kaskosuz sigortasız durduracağız veya bu fiyatlara katlanamayıp satacağız. Mecbur olan zaten kasko sigorta yakıta servetini akıtacak kaçacak yeri yok.

Gelen teklifi de ekliyorum:

BF6716BB-88AD-4379-8D82-C350F3629622.jpeg

Son düzenleme:
@fueleconomy

Tabi ki kasko düsmez

2021 şubat 980 lira
2022 şubat 1830 lira
2023 şubata 10 bin 15 bin 20 bin ? Dur diyen yok

En azından aracın kasko degeri full speed artmasın kaskosu 6 bin falan razı olalım

Aksi durumda 15 bin falan full biteriz.

ZMMTS Mapfre Sigorta 1.617,09-TL
KASKO Eureko VW Genişletilmiş Kasko 4.511,53-TL (İMM 500.000,00-TL daha üzerini yapmıyor ne yazık ki!.)
Her iki sigortanın başlangıcı 29.08.2022

Son 1 aydır trafik sigortaları tam bir lanet edilesi kıvama geldi.Hiçbir sigorta şirketi poliçe yapmıyor,Yapılmama oranı %98. Fiyatı bulduğunuz anda hemen yaptırmaya çalışın eylüle kadar.

Geri
Üst Alt