ESP Hatası

Hocam aynı sorun benim de başıma gelmişti sadece marşa basınca stop etmiyordu, diğer bütün ikazlar yanıyordu, bu sorunlar yağmurlu bir havada su birikintisinden geçtikten sonra olmuştu, servise gittim baktılar, sağ arka tekerdeki sensör hata veriyordu muhtemelen su almıştı, serviste sensörü değiştirdiler ve sorun kalmadı, aracım garantili olduğu için bütün işlemler garantiden ücretsiz yapıldı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

işi garip tarafı uyarı lambaları sürekli yanmıyor, 4 5 yerde cihaza bağladılar herhangi bir sorun görmedi makina her geçen gün biraz daha garipleşiyor :)

sevis sana masrafı cıkartır işine gelirse yaptırsın işine gelmezse arabana biner gidersin. olmadı birde ayakbastı parası alsınlar. nasıl bir insan bular ya. bence sız vw ana sayfasında canlı destek bölümü var orada yazışın aracımı yaptırmazsam benden ücret talebinde bulunabilirlermi diye.

yaptırınca o arıza tespit masrafını ekliyorlar onarım masrafına adamlar utanmasa bilgi vermeye de para alacak

Arıza tespiti konusunda kesinlikle ücret alamazlar. İşinize gelirse yaptırırsınız, işinize gelmiyorsa biraz daha böyle bineyim der çıkarsınız hocam. Şayet ben öyle yaptım. Direksiyonu çevirdikçe önden bir ses geliyordu. Gittim baktılar sorunu buldular. 750 tl sıkışmış dediler. Neyse sesli mesli böyle bineriz dedim. Antalya’ya gittim 15-20 gün sonra. Ahmet ustama bir göstereyim dedim arabayı. Dedi ki rulman 65 tl. İşçilik 80 tl. Ne duruyorsun al değiştir ustam dedim [emoji4] Lazım oldu mu servise yine gider yine gösteririm. İşime gelirse bir gün onlara da yaptırırım neden olmasın yani [emoji16]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yaptırınca o arıza tespit masrafını ekliyorlar onarım masrafına adamlar utanmasa bilgi vermeye de para alacak
Servis pahalı-kazıkçı diyorsunuz ama dışarda yapılan işlemde sizin şimdiden akü bozuk/ömrü bitmiş diyerek paranızı hiç ettiler., Dışarda bağlanan arıza tespit cihazları ile servisin cihazları birbirinden farklıdır., Aracınızı boşu boşuna kurcalatıyorsunuz., Sanayide tamirci çok ama işten anlayan adam az olduğu için deneme yanılma yöntemi üzerine master yapıyorlar milletin arabalarında., Yazık değil mi verdiğiniz akü masrafına..? Ayrıca TDI motorun aküleri biraz farklıdır., aldığınız akünün marka ve modeli nedir?

Arıza tespiti konusunda ücret isteyen servisi Doğuş merkeze şikayet edin bakın ne oluyor., kısa sürede size dönüş yapılarak arıza tespitini ücretsiz yapacaklardır..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MSE çok iyi denk gelmiş sana kardeşim ben de öyle olur diye düşünüyordum ama aradım sordum özellikle gelirsen öperiz dediler :)  cumartesi elektronik el freni güncellemesi için gidecem servise belki güncellemeden sonra düzelir :)  bunda önceki arabam pert oldu vw servise çektim adamlar hiç bir işlem yapmadan 350 kitlediler :)

@forzaGilles mutlu agm 70 amper aküden önce de aynı sıkıtnı vardı şimdi de aynı sıkıntı, yetkili serviste çalışan bi abimiz var ona anlattım durumu akü dedi bende ona güvenerek değiştim, işin garibi arıza tespit cihazları herhangi bir sorun tespit edemiyor :)  servis işi biraz sıkıntı, adamlar araç satışından fazla kar edemediği için servise gelen müşterilerden kazanmaya çalışıyorlar haliyle pahalı. :)

@Halil Atalay  Hocam başka bir servise gitseniz "ya benim arabada birkaç uyarı çıkıyor ne olduğunu da bilmiyorum bir bakar mısınız nedir ne değildir" deyip verseniz arabayı, "bakarız ama bakmaya da para alırız" diyeceklerini pek düşünmüyorum nasıl olabilir ki böyle bişey :S 

Telefonda yapılan konuşma ile yüz yüze görüşme farklı olur. O yüzden bir denemenizde fayda var bence. 

bulunduğum yere yakın bi servis var onlarda ücret alınır 500e kadar çıkabilir ücret diyince gitmedim ama cumartesi güncelleme için gittiğimde şansımı deneyecem :)

bulunduğum yere yakın bi servis var onlarda ücret alınır 500e kadar çıkabilir ücret diyince gitmedim ama cumartesi güncelleme için gittiğimde şansımı deneyecem :)
Hocam akü takıldıktan sonra kodlaması yapılmış mıydı ? 

yok kodlama yapmadılar ama dediğim gibi akü değişiminden önce de vardı bildiğim kadarıyla kodlama yapılması gerekirken yapılmadığında sürekli arıza lambaları yanıyor ama benimkinde öyle bi dıkıntı yok 

Geri
Üst Alt