@Serdarman geçen sene bcm den hat çekerek orjinal bir şekilde yapmıştım ama şimdi paylaşımı tekrar okudum unuttuğumun farkına vardım, aliekspresten pin sipariş etmeniz en doğrusu zaten arkası çorap söküğü gibi geliyor

@ibodilber 

Arkadaşlar bcm den hat falan çekmeye gerek yok tamamen orjinal gibi yapmak çok basit. Dileyen arkadaşlara tarif edebilirim. Bugün bağladım stoplarımı. Yanmayan tek sıra ledi çalıştırdım. Yağmur dolayısıyla bağajdaki sinyale çekemedim kabloyu ama test ettim sorunsuz çalıştı. Tamamiyle orjinal gibi.
İbrahim bey, hat çekmeden orijinal olarak nasıl yaptığınızı anlatırsanız bizim gibi yeni alıp ne yapacağını bilmeyenler için çok faydalı olur.

Kodlama değilde sadece yanmayan birer ledi yakabilmek için ledlerin aralarına kısa bir kablo bağlanmasını öneren bir arkadaşımız olmuştu, by pass gibi, bu ledlere zara verebilir mi?

Heyecanla okudum tüm yazıyı, ama biri şu pin buraya bu pin buraya kodlama da bu dememiş. Bu arada konuda hortlamış oldu ama!

Heyecanla okudum tüm yazıyı, ama biri şu pin buraya bu pin buraya kodlama da bu dememiş. Bu arada konuda hortlamış oldu ama!
Bcm c3 e sağ stoptan
Bcm c9 a sol stoptan kablo çekilecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam aslında bu tarz bilgiler biraz da araştırma istiyor. Tabiri caizse armut piş ağzıma düş olayı olunca durum suistimale dönüşüyor. Zor bir şey olmasa bile ticaretini yapmak isteyenler foruma bakıp zaten bir sürü şey öğrenebilirken önüne hazır bilgi de gelince kod paylaşanlara bir teşekkür bile etmeden forumda geziniyorlar. Hal böyle olunca bilenin bildiğini paylaşması zorlaşıyor. 

@AhmetCakmak @Ömer Kahraman @Aliiii Ömer, Ahmet ve Ali hocam teşekkür ederim. Düşüncenize saygım sonsuz, bu nedenle benim için bu düşünce yoruma kapalı. Benimki naçizane bir soruydu, inanın araştırma yaparak sordum bu soruyu, Ali hocanın bulduğu bilgiyi bende golfmk7.com sitesinden bulmuştum. Sadece doğrulamak istedim hepsi bu.... :(

@AhmetCakmak @Ömer Kahraman @Aliiii Ömer, Ahmet ve Ali hocam teşekkür ederim. Düşüncenize saygım sonsuz, bu nedenle benim için bu düşünce yoruma kapalı. Benimki naçizane bir soruydu, inanın araştırma yaparak sordum bu soruyu, Ali hocanın bulduğu bilgiyi bende golfmk7.com sitesinden bulmuştum. Sadece doğrulamak istedim hepsi bu.... :(
Estağfirullah hocam sorun yok zaten, forumda amaç yardımlaşmak ve bilgi paylaşımı sonuçta. Yeri gelir birisi size yardımcı olur, yeri gelir siz başkasına. 

Herkese merhaba, az önce 2.el bi Led Stop montajı yaptım aracıma. Tesisat çekilmediği için iç stopların sinyalleri doğal olarak yanmıyor ancak dış stopun sinyalleri araç çalışmıyorken sinyal verdiğimde düzenli bir şekilde yanıyor, aracı çalıştırdığımda sinyal verince yanmaya çalışıyor yarısına kadar gelip kesik kesik yanıyor. Sebebi ne olabilir?

Şema.jpg

BCM adaptasyon yaparken sağ sol dış stoplar için LA71-Lasttyp  , RC8-Lasttyp kanallarını 34-Led Bremsleuchten olarak, iç stoplar için HLC10-Lasttyp , HRA65-Lasttyp kanallarını 33-Led-Modul Bremsleuchten değiştiriyoruz. Eliniz yatkınsa yukarıdaki retrofi'e göre sadece arka bagaj kapağından hatlarını kılavuz yardımıyla yeni hat çekip pinlerini çakıyoruz. Bu kadar basit aslında, unutmadan eğer bir içi bir dış fasılalı kodlama isterseniz her pin' e BCM den hat çekmeniz lazım... Bilgilerinize. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar bcm den hat falan çekmeye gerek yok tamamen orjinal gibi yapmak çok basit. Dileyen arkadaşlara tarif edebilirim. Bugün bağladım stoplarımı. Yanmayan tek sıra ledi çalıştırdım. Yağmur dolayısıyla bağajdaki sinyale çekemedim kabloyu ama test ettim sorunsuz çalıştı. Tamamiyle orjinal gibi.
Mrb hocam bcm den hat çekmeden nasıl yakarız tek sıra ledi tarid edebilirmisin

Ekli dosyalar

• 06582BC6-08B9-412D-8FFB-BCCD11D7AB90.jpeg
    06582BC6-08B9-412D-8FFB-BCCD11D7AB90.jpeg
    123.1 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Üst Alt