ARAÇ DEVRİ VERİRKEN DİKKAT

Bu otomobil dünyasında her geçen gün yeni bir dolandırıcılık yöntemi buluyorlar.

Ülkede maşallah dolandırıcılık konusunda milletin kafası acayip çalışıyor. Bu kadar kafa yormayı bilime yapsak şimdi dünya birincisiydik. 8D

Şimdi bir de ruhsat fotoğrafı isteyen ayrı bir dolandırıcılık başlamış.

Arkadaslar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Herhangi bir adıma acılmıs dava sikayet bulunmamakta. Ama bana cok büyük bir tecrube oldu. Ben ilgili videoyuda izlemiştim çok önceden fakat insanoglu o satıs sırası atmosfer o heycanla inanın en yapmam dediği hatalara bile dusebiliyor. Cok dikkatli olmakta fayda var.

tekrar tesekkurler

Benimde açıkcası cok tecrübem olmadı bu araç satış alım işlemlerinde 2-3 araç aldım sattım ama dikkat ettiğim tek şey araçı aldığım şahsın hesabına para atmak oldu kesinlikle arkadaşına yada başkasına atmadım atmamda o an kusura bakmayın der cıkarım satarkende kendi hesabıma aldım hep olarak dikkat etmek gerekiyor arkadaşlar ucuz araçlar değil bunlar lütfen dikkatli olalım 

tamam dolandırıcılara önlem alalım , uyanık olalım,

97 corsam vardı 2009 da ,  

gece 10 da biri aradı sivastan !

abi aracını çok beğendim, süper gözüküyor ?

sabah geliyorum aşti de  beni karşıla ben ankarayı bilmiyorum dedi !  dedim tamam. 

hakkaten sabah telefon çaldı , abi ben geldim !  evim yakın aştiye , gittim orda. hoşgeldin falan !

hadi notere gidelim dedi ?

eee baktırmıycan mı arabaya  expertiz falan ?

gerek yok abi ! ne yazdıysan doğrudur. ben sana inanıyorum. 

şaştım yani ?

gittik notere verdik evrakları , o sırada elden parayı aldım sayıyyorum, 1 dakka sonra imza atılacak .. noter hanım ordan seslendi  ruhsatta sorun var gidip emniyetten düzellttirmeden satış yapamam? haydaaa???

parayı almışım cebimde .....satış olmadı , neyse gittik emniyete ,  alıcı aynen şöyle dedi ,  abi ben bi cumaya gideyim. gerçekten gitti 1 saat sonra geldi

böyle insanlarda var işte, para bende araç halen benim üstümde? adam kayboldu ortadan 

expertiz yaptırmıyor. ilginç !!!   satış iptal oluyor ,  parayı vermiş umrunda değil. 

böyle adamların iyi niyetine çökecek bi dolu kalpazan var memlekette. bence bu dolandırıcıların ağına bu tip insanlar düşüyor.

görmedik mi !  

telefon açıp kendini polis savcı olarak tanıtan birileri "aracınızın plakası ile aynı bir araç  terör örgütleri tarafından kullanılıyor"  aracınızın satışını hemen verip parasını eyüp sultan da şu gün şu saatte  bize teslim edin !!   hikayelerine inancak  bi dünya adam çıkar ülkede

Geri
Üst Alt