Golf R'ın BMW 328'le karşılaştırılma denemesi

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf R'ın  BMW 328'le karşılaştırılma denemesi

2016-bmw-328i-m-sport-inline-1-photo-663158-s-original.jpg

Orijinalden alıntı:  cnspnky
Yanıtınız için teşekkür ederim. Bakalım uygun bir koşul olursa almak istediğim bir araç ancak mavi ve coupe olması tek şartım. Bahsettiğim araçta 1900euro'luk koltuk vardı, vergiler dahil 10k tl gibi bir fiyatı var koltukların. Ancak 190euro'luk otomatik kapanan ayna iptal edilmişti araçta. Arabanın liste fiyat 190k tl'ye denk geliyordu. İndirimli hali bu fiyat. Alınabilecek en iyi fiyat bu 160k tl gibi. Satış danışmanı bana diğer araç içime sinmediğinden araç oluşturmamı önerdi. Durum bu. Birde BMW 328i kafama takılan araçlardan...
Beğendiğiniz 328i'nin opsiyonsuz fiyatı 179k......

Çok yakışıklı bir araç....

bu kesin..

Beğenmemek için ya kör ya da körlük derecesinde önyargılı olunmalı...

Ancak o bir  "vanilya sürüş" yapabileceğiniz sade bir sedan olmaktan uzak....

Yakıt tüketim verileri fabrika verilerini kötü adam gülüşü kıvamında yukarıdan bakarak izlerken görmek için gaza dokunmayı bırakıp biraz basmanız yeterli...

Hele hele arkadan itişli bir araç olduğunu asla akıldan çıkarmamalı... Çünkü onca elektronik sisteme rağmen önünüzdeki o uzuuuun kaputta boylu boyunca yatan  280 beygirlik 375 newton metrelik 2.0 litrelik turbo beslemeli makine "sürüş modu" opsiyonuna sahipseniz DSC off ışığını MFA ekranında gördüyseniz dikkatle yaklaşmanız gereken hırçın bir güce sahip...

Vw Golf R ise 300 Alman aygırı, dört lastik çekişi ve sanat eserine benzer eşsizlikteki çekiş ve aktarma sistemi Haldex'in 5. nesliyle;

yapacağınız tüm yaramazlıkları sineye çekmeye hazır olgunluğuna; hataları  kapatıp unutturmaya gayret eden yüce gönüllüğe; tıpkı onca uğraşmanıza karşın sizi bir türlü ısırmayan uysal kocaman bir ejderhanın bağışlayıcılığına ve yağmurda yağışta garaja çekmek yerine yollara vurmak için sizi çağıran yaramaz bir ruha sahip....

Biri kuzu postundaki kurt; diğeri posta ihtiyaç duymayan cesarette  halis muhlis kurt...

Vw Golf eninde sonunda bir golf....

Yani gösterişten uzak ya da dikkat çekmekten hoşlanmayan karakterdeki ve yaşam tarzındaki insanlara hitap ediyor...

BMW ise tartışması ve karşılaştırması sadece fantezi olacak denli deli dolu ve gösterişli bir araç...

Ancak her aklına estiğinde ve sık sık sizi çağıran ve diğer  araçların 2-3 misli ödeme yapacağınız servise...

ve Golfte standart olan adaptif şasi (DCC) Bi- Xenon farlar gibi pek çok standart özellik için para ödemeye hazır olun....

Ancak siz beni dinlemeyip kesinlikle her ikisini de test etmeden satın alayım demeyin....

Fakat siz siz olun bir çılgınlık yapıp benim gibi asla satın alamayacağınız ve kendini size aşık edebilecek bir aracı test etmeyin....

Sonra ömrünüz boyunca ilenir durursunuz kendi kendinize, benim gibi ulaşamayacağınız bir hayal kurdum diye....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt