Golf 7'nin Yeni Astra'yla karşılaştırması

Su an corsa kullaniyorum manuel vites, daha once easytronic astra faciasini kullandim. İki hafta once golf test surusu yaptiktan sonra siparis vermem bir oldu. Opel'e her zaman saygim sonsuz fakat golfle karsilastirma yapmak ustaya biraz saygisizlik olur. 

@muslumbingollu 

hocam paylaştığınız test daha önce bu başlıkta @tolqa35 hocamız tarafından paylaşıldığı için konuları birleştirdim  ;)

Astra 1.6 CDTİ motoru 136hp 320nm gücüyle dizel golften daha güçlü motora sahip. 122hp tsi motora yakın bir performas verebilir. 

Astra 1.6 CDTİ motoru 136hp 320nm gücüyle dizel golften daha güçlü motora sahip. 122hp tsi motora yakın bir performas verebilir. 
Hocam bence yakınına ancak gelir. 0-100 değeri zaten belli ;)  golf 4. vites ile 180lere kadar çevirirken astra son vitese kadar gidecektir. Şansı yok bence :)

Çok güzel bir karşılaştırma videosu sizlerle paylaşmak istedim...SELAMLAR(gerçi doğuş holdingin bünyesindeki ntv ama seyre değer)

http://www.ntv.com.tr/video/otomobil/oto-fark-bolum-2-volkswagen-golf-opel-astra-karsilastirmasi,2OG_v84KNEOoWAE9ddMS-w
Adamlar kağıt üstündeki verileri okumaktan fazlasını yapmamışlar. Olmamış. Sürüş izlenimleri yok. Eksikleri sıralarsak:

Yol tutuş, viraj performansı.

Sürüş limitleri.

Direksiyon şanzıman tepkileri, uyumları

Süspansiyon karakteri, konfor.

Bozuk ve düzgün yollarda süspansiyon sönümleme kabiliyeti.

Bozuk ve düzgün yollarda içeri giren ses ve trim sesleri

Yüksek hızdaki motor, yol ve rüzgar sesi.

Detaylı multimedya sistemi karşılaştırması.

Motor performansı, uzun vadede gerçekçi yakıt tüketimi.

Fren performansı.

Farların aydınlatma performansı.

Eşya saklama gözleri karşılaştırması.

Bunlara şu anda aklıma gelmeyen başka şeyler de eklenebilir.

@yusuf @fcsrn Bir dergide yeni astra hb 1.6 136hp cdti teknik bilgilerine bakmıştım, 0-100 km/s hızlanma 9,7  max hızı 205 km/s olarak yazıyordu. Opelin kendi sitesinde 0-100km/s hızlanması 10,3 s=alala   yeni astra hafifletildi ancak bu hafiflemenin performansa yansımaması ilginç geldi bana. 

Bu forumdan tabiki Golf cevabı her zaman çıkacaktır diye düşünülebilir ancak gercekten objektif olarak düşünüp kıyaslama yapıyorum.Bu gün segmentinde malzeme kalitesi,işçilik kalitesi, tasarım çizgileri açısından bakıldığında.

Şahsi fikrimdir;

1-Mercedes A Serisi

2-VW Golf

Bmw 1 yada Audi A3 bunların marka algısı bir tık yukarıda olabilir ama bence listede 3 ve 4 olabilirler.

A serisi-golf-1serisi-a3 şampiyonlar liginde yarışıyorken, 308-astra-bravo-megane-auris vs uefa kupasında yarışır   :'(

Her zaman kıskandığım şeyide söylemiş olayım şu ön koltuklar bizdede spor olsa A serisinde ki gibi harika olurdu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adamlar kağıt üstündeki verileri okumaktan fazlasını yapmamışlar. Olmamış. Sürüş izlenimleri yok. Eksikleri sıralarsak:

Sürüş limitleri.

Fren performansı.

Değerli Barış Hocam;

Tespitleriniz son derece haklı ve yerinde.

Keşke sizin gibi bilinçli dostlarımız bu incelemeleri yapsa da biz de zevkle okusak yeni şeyler öğrensek..

Umarım bunu da görebiliriz :)

Sürüş limitleri.

Fren performansı.

Bende bu tarz incelemelerde aracın motoru 1.6 136hp vs diye söyleyip geçince ayar oluyorum ya ben zaten o verileri okudugumda anlayabiliyorum yani sır değil ki bunlar..Yada araçta led matrix far var deyip bırakmak iyi de nedir bu far ne yapar diğerlerine göre avantajı nedir neden astrada bu var diye ben gidip astra alayım...

Test yapan arkadaşlarında bence daha detaycı olmaları gerekir, bizim gibi  8D

Sürüş limitleri.

Fren performansı.

Böyle bir karşılaştırma olmuştu geçtiğimiz hafta,üç dizel otomobil; astra,golf,308 sıralama. Test sonucu birincisi astra olmuştu.

@brkylmz

bu konuda bir yazı okumuştum. ağır olmasının sebebi tasarruf amaçlı GM'nin ortak platformunu kullanmasıymış. sanırım o kasadan memnun kalan yok. 3 nesildir sıfır astra alan komşu da yaz jetta alıcam diyor. golf daha iyi desem de pek takacağını sanmam. :)

bu arada geçen ay bir dergi almıştım (autoshow muydu emin değilim), 2013'de çıkan golf yeni astra'yı geçiyor.

Astra K modelini bayide inceledim doğal olarak Golf ile Kıyaslama yaptım. Golfteki bütünlük ve ergonomi astrada yok detaylardaki özen ve ince işçilik yok örn. torpido,kapı içi gözler vb.fazla donanımlar ve şimartan özellikler olsada golf severleri ve kullanıcılarını tatmin etmez.

Donanım olarak sitesinden bilgi aldım.

Artıları;

1.Led Farlar.(En üst donanım için)

2.Elektrikli koltuklar.(En üst donanım için)

3.Geri görüş kamerası.(En üst donanım için)

4.Daha Güçlü dizel motor.(En üst donanım için)

5.Standart 7" Daha iyi Multimedya sistemi.(baz donanım)

6.Standart Hız sabitleyici.(baz donanım)

7.Standart Sis farı(baz donanım)

8.Standart Led gündüz farları(baz donanım)

9.Alarm(En üst donanım için)

10.Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi(En üst ve bir altı donanım için)

Eksileri;

1.Kapı içi malzeme kalitesi düşük.

2.Bagaj hacmi az.(Tam kıyaslama yapamadım ama kağıt üstünde 360 Lt)

3.İç mekan aydınlatması led değil.

4.Arka havalandırma ve Kol dayama yok.

5.Motor kaputunda piston yok.

6.Ön farlar led olsada arka aydınlatma grubunda komple led kullanılmamış.

7.Baz modelle Full modelin direksiyonu değişik baz modelde eski astra direksiyonu var.

8.Baz modelde 4 Hoparlör var.

9.Diz hava yastığı yok.

10.Baz donanımda alaşım jant yok.

11.Baz Donanımda Elektronik park freni yok.

Geri
Üst Alt