Golf 7'nin Yeni Astra'yla karşılaştırması

Bende ilk Astra diye yola çıktım sonra yeni modelin geleceğini duyunca bekledim, yeni modelde otomatik vites 80.000 gelince vazgeçtim 2. el Astra otomatik 140 Turbo alayım dedim.Sonra ne olduysa hanımla kendimi golf için pazarlık yaparken bulduk :)  Halen eski astranın şeklini beğeniyorum ama golfum mu ? O başka güzel :)

SAYGILARLA

Yeni astra çıkar çıkmaz test etmeye gitmiştim. En dolu paketi için dış görünüşü güzel (golften güzel değil bence) ama içerisine oturunca yeni direksiyon seti oyuncak gibi hiç beğenmedim. Yeni mutimedyasını satış danışmanı öve öve  bitiremedi ben öyle ahım şahım övülecek bi multimedya göremedim fiyatına  gelince  astarı yüzünden  pahalı ben opele 80k civarı para büyük konuşmayım vermem ayrıca satış danışmanıda eskiden  vw de çalışıyormuş yeni astrayı anlatırken aracı sürekli golfle karşılaştırıyordu ve golfü tabiri caizse yerin dibine soktu sonra test sğrğşüne  çıktık tabi ben bu arada golfüm olduğunu söylmedim bozuntuya da vermedim test sürüşü bittiğinde sizin araç ne marka diye sordu şurdaki altın sarısı renkli golf varya işte o benim diyince  danışman yerin dibine girdi. :)

Yeni astrayı beğendiğimi söyleyemem.Golf 7 daha yakışıklı geliyor.

1997 vectra cd

1999 vectra GT

2005 astra classic 2

2012 astra classic 3

Aldım,hepsinden de memnundum(servis hizmetleri tartışmaya açık ama servis konusunda al birini vur ötekine değil mi zaten).

Opel'i hala severim,tekrar bir opel alır mıyım?Evet, ama yeni astra değil... Motor teknolojisi ve kalite algısı konusunda VW'nin daha ileride olduğu gerçeğini de inkar edemem... :)

Evet arkadaşlar 3 yıl önce sıfır astra sedan sahibi olmuş biri olarak bana da söz düşer diye düşünüyorum. Hayatimda araç alırken yaptığım en büyük hataydı. Opel bu işi yapamıyor neden derseniz artı ve eksilerini yazayım. Kasa güzel, karoser sağlam, yol tutuş gayet iyi. Çekiş zayıf çünkü araç 1470 kg, hal böyle olunca hizlanamiyor araç, e tabi yakitta o oranda artıyor.Lpg yaptırırım dedim oda uyum sağlamıyor euro 5 motorlara. Opelin arabaları 2.0 motordan aşağı olmamalı bence. Zaten tek tutulan araci eski astradir oda agirlik,motor dengesi yakalandığı içindir. Ben anlamıyorum araçları hafifletmek yerine neden agirlastiriyorlar. Ha bi tarftan iyi oluyor ikinci elleri çok değer kaybediyor da millet doğan sahine binecegine opele biniyor. Arkadasta 1.3 dizeli var hb araç klima açıkken araba kalkmıyor hatta bi seferinde ilk kalkışta stop etti?. Ben birbuçuk yıl dayanabilmistim. Golf ün gölgesi olamaz bile.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf 7'nin  Astra'yla karşılaştırması

Yan yana gelince fark  görülüyor aslında ve boyutlarını resmi verilerden okumaya sıkılacağınızı tahmin ederek şöyle özetleyelim...

Golf 7 Yeni Astra'ya göre

Boyu....................164 mm daha kısa

Eni ........................15 mm daha dar

Yüksekliği...............58 mm daha alçak

Dingil mesafesi........48mm daha uzun

Ön lastik iz genişliği...8mm daha geniş

Arka iz genişliği ......31mm daha dar

yaklaşık olarak........ 129 Kg daha hafif (140Hp benzinli otomatik vites  versiyonuna göre)

Yaklaşık olarak ............1,5/2 lt  az yakıt tüketeni

Astra'da opsiyonel olarak sunulan Auto hold veya benzeri konfor ekipmanlarını standart olarak bulabilirsiniz. Görünüşü kalitesi hakkında fikir sahibi olmamıza faydalı olabilir diye fotoğraflarını ekliyorum.

Daha daha özeti:

Azıcık daha küçük,hafif ve azıcık daha yere yakını Golf 7

Ama tüm bilim camiası bilir ki mutluluğun ölçüyle korelasyonu 0'a yakın

Özeti: Önemli olan boyutlar değil.....

ya da alternatif bir başka özeti: bazı küçük şeyler de bizi mutlu edebilir....(Amerikalılılar için ne kadar büyük o kadar iyi olduğundan olsa gerek GOLF MK7 hala satılmıyor orada)

Bu yüzden başka bir markada başka bir segmentte başka bir  model alacak yerde GOLF aldım...

Sonuç: ben de camdan bakıııp duruyorum. eminim herkes bakıyor ve fotoğraftakini görüyor ama ben bambaşka bir şey görüyorum...(şu fotoğraftaki adam gibi)

hocam astrayı kapıya sokmamak lazım vw aşkına:)

Golf 7'nin  Astra'yla karşılaştırması

Yan yana gelince fark  görülüyor aslında ve boyutlarını resmi verilerden okumaya sıkılacağınızı tahmin ederek şöyle özetleyelim...

Golf 7 Yeni Astra'ya göre

Boyu....................164 mm daha kısa

Eni ........................15 mm daha dar

Yüksekliği...............58 mm daha alçak

Dingil mesafesi........48mm daha uzun

Ön lastik iz genişliği...8mm daha geniş

Arka iz genişliği ......31mm daha dar

yaklaşık olarak........ 129 Kg daha hafif (140Hp benzinli otomatik vites  versiyonuna göre)

Yaklaşık olarak ............1,5/2 lt  az yakıt tüketeni

Astra'da opsiyonel olarak sunulan Auto hold veya benzeri konfor ekipmanlarını standart olarak bulabilirsiniz. Görünüşü kalitesi hakkında fikir sahibi olmamıza faydalı olabilir diye fotoğraflarını ekliyorum.

Daha daha özeti:

Azıcık daha küçük,hafif ve azıcık daha yere yakını Golf 7

Ama tüm bilim camiası bilir ki mutluluğun ölçüyle korelasyonu 0'a yakın

Özeti: Önemli olan boyutlar değil.....

ya da alternatif bir başka özeti: bazı küçük şeyler de bizi mutlu edebilir....(Amerikalılılar için ne kadar büyük o kadar iyi olduğundan olsa gerek GOLF MK7 hala satılmıyor orada)

Bu yüzden başka bir markada başka bir segmentte başka bir  model alacak yerde GOLF aldım...

Sonuç: ben de camdan bakıııp duruyorum. eminim herkes bakıyor ve fotoğraftakini görüyor ama ben bambaşka bir şey görüyorum...(şu fotoğraftaki adam gibi)

hocam astrayı kapıya sokmamak lazım vw aşkına:)
@EMRAH ATTSÇok hoş olmuş kapının önüne koymamak lazım @Umuthocamın dediğine de kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum  teknoloji ve kalite algısı konusunda VW opelden fersah fersah önde (maalesefki fanatiğim kabul ediyorum s=bigstar )

elektromekanik park freni yerine, artan cam açma tuşundan koyup yollamışlar. :lol:

elektromekanik park freni yerine, artan cam açma tuşundan koyup yollamışlar. :lol:
elektromekanik park freni önüdeki boşlukta fazla geldi bana golfteki gibi ideal değil yeni astrayı basketçilerin kullanması için mi tasarlamışlar acaba  :mad:

Bende bu ay bir otomobil dergisi almıştım astra ve golf detayli karsilastirmasi vardi. Basligi okuyunca hersey anlasiliyor zaten.

"Astra bu defa basaracak mi?"

?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Astra mi golf mu sorusu hatalidir  8D

gercek bir otomobil mi ariyorsunuz yoksa ayagimi yerden kessin yetercilerdenmisiniz diye sorulur. 

Merhaba Golftutkusu Dostları;Astra sahipleri bana kızmasın ama geçen hafta Doktor olan Komşum vw polosunu sattı ve Yeni Ople Astra (2016) Dizel Otomatik Dynamic opsiyonlu hemde mavi Aracını almış Getirdi benim aracın yanına koydu :)  Hocam bi bakarmısın araca  dedi( NOT: benim aracı ilk gördüğünden beri Golf Alacağım diyordu fakat almamış) ...2 side alman 2 side Aynı segment 2 side yurtdışı üretimi 2 side Mavi Ama birisi PAsifik mavi :)  Herneyse sadete gelecek olursam; Araç Sıfır olmasına rağmen bana albenisi eksik ve kasvetli geldi. içine oturduğumda ise bunun doğru olduğunu teyit edercesine  sıkıştırılmış dara bir alanda hissettim kendimi. Palstik iç kısımda biraz kaliteli yapılmaya çalışılmış fakat yeterli değil. ön konsolda o eski j kasa astrada çok fazla olan tuşlar sadeleştirilmiş fakat halen tam olarak ergonomi yakalanamamış,Arka yolcu koltukları ise idare eder.. Bagaj fena sayılmaz sanırım bu segmentte ideale yaklaşılmış.Jant seçimleri daha Spor bir görünte verse daha iyi anlaşılabılırdı Dynamic olduğu. Motor sesi fena değildi iç kısma o kadar fazla gelmedi fakat birde yüksek hız ve devirlerde dinlemek lazım. ön kaput kaldırıdığımızda ise motor bölmesini kaplayan değilde daha çok motor üst kısmı için bir koruyucu plastik göze çarpıyor. ama hayret ettiğim bişi var ki halen amortisörlü kaldırma yok kaputta elle manuel olarak kaput askıya alınıyor...Ve daha imce ayrıntılarda olan birçok basitlik gördüm. Malesef 86 Bin TL ye asla bu aracı almazdım şahsen; tabi biz komşu hakkı olarak Hayırlı Olsun Güzel araba imiş diyerek konuyu İyi olan yönleriyle bitirmek isterim.

Artıları

1- otomatik şanzuman başarılı geçişler gayet başarılı ve sessiz

2-Media ekranı car play ve siri ile destekli ve hızı tatminkar

3- Donanımsal olarak Doluya yakın bir değere sahip

4-Bagaj yükleme açısı j versiyona göre genişletilmiş ve ferah

5-Elbette Renginin mavi olması :)  

Asla bir Golf olamayacağını oda biliyor olsa gerek... Fazalada bişi yap(a)mamışlar. 8D  

Astra arkada havalandırma kanalı sunmayınca benim için bitmişti :)  

Geri
Üst Alt