VW tutkunu Golf 7 arıyor.

nohackmove

Yeni Üye
İsim
Metin
Merhabalar,

Bende Golf 7 arayışındayım. İstanbul, Yalova, Bursa, Tekirdağ veya Kırklareli illerinde olmak kaydıyla, DSG TSI düşük km li ağır hasar pert vs kaydı olmayan bir araç arıyorum.
Comfortline ve üstü modellerle ilgileniyorum. Golf almışken dijital klima olmasını istiyorum.

Tavsiyeler varsa bende öğrenmek isterim.

75.000TL civarında bütçem var. daha üstüne çıkmak istemiyorum. Çita yükseldikçe neden daha iyi olmasın diyerek hep artmaya devam ediyor. son makyajlı modeller olmak zorunda değil ama 2015 ve sonrası araçlar önceliğim. denk gelirse sunrooflu araç tercih edebilmeyi isterim. Sunroof için 1-2 bin fark  etmesi sorun olmaz diye düşünüyorum.

Sizin kriterler 95 bin bandında. bende aynı bütçede 2014 1.4 tsi comfortline manuel hatasız 36 binde araç alabildim bilginize.

75 Bin TL butce ile DSG 2015 ustu, dusuk km biraz zor hocam. 1.2 TSI comfortline manual temiz birsey alabilirsiniz ama.

İlanları sık sık takip ediyorum 1.4 tsı 122 highline dsg araç vardı geçen ay kırmızı renk 2014 30 binlerdeydi km 93’ten ilana koydu vatandaş iki güne satıldı durban jant ve cam tavan opsiyonluydu şimdi bakıyorum o araç 102 binden ilanda aracı birisi almış satıyor golflerin fiyatları hiç tahmin edilen gibi gitmiyor malesef bütçenizi artırmanız gerekli ben geçtiğimiz sene ekim ayında 2013 tdı dsg highline 57 binde aracı 75.5 almıştım gece mavi ve u led opsiyonu mevcuttu şimdi bakıyorum o paraya abilerinde belirttiği gibi manuel comfortline benzinli araçlar alınıyor Allah kolaylık versin umarım denk gelir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende 1-2 aydır Sarı sitede takip ediyorum. ucuza km düşük araçlar denk geliyor bir iki değişen boya var denen araçlarda ya ağır hasar pert kaydı çıkıyor ya da çok yüksek tramer ile normal hasar çıkıyor.

Tek tük istediğim gibi araçlar bulabiliyorum ama tam aradığım özellik donanım olmuyor.

Forumda doğru araca ulaşabilirim diye düşündüm.
Neticede ikinciel piyasasını bilmiyorum. ailemde genelde sıfır araç alır. satarkende ortalama bir fiyata ilan açar satarız genellikle.

Mesela bir kuzenim var biz 2015 martta polo 1.2 tsi dsg conf. aldık. sunrooflu. bizden bir ay sonra 1.2 TSI DSG Golf 7 aldı 67bin e en düz Conf modeli. şuan 40binde 100bin e satmayı düşünüyordu iki ay sonunda vazgeçti am bana da uygun bir fiyat vermiyor. çok memnun sadece sedan bir araca geçmek istiyor mesela. 
Vergi vs durumlarından dolayı zaten ederinin üzerinde araçlar, ikincielde de enflasyon doviz kuru gibi kıstaslar piyasayı belirliyorsa aradığımız özellikleri hakettiği piyassada bulamayacağız demek oluyor.

Bende 1-2 aydır Sarı sitede takip ediyorum. ucuza km düşük araçlar denk geliyor bir iki değişen boya var denen araçlarda ya ağır hasar pert kaydı çıkıyor ya da çok yüksek tramer ile normal hasar çıkıyor.

Tek tük istediğim gibi araçlar bulabiliyorum ama tam aradığım özellik donanım olmuyor.

Forumda doğru araca ulaşabilirim diye düşündüm.
Neticede ikinciel piyasasını bilmiyorum. ailemde genelde sıfır araç alır. satarkende ortalama bir fiyata ilan açar satarız genellikle.

Mesela bir kuzenim var biz 2015 martta polo 1.2 tsi dsg conf. aldık. sunrooflu. bizden bir ay sonra 1.2 TSI DSG Golf 7 aldı 67bin e en düz Conf modeli. şuan 40binde 100bin e satmayı düşünüyordu iki ay sonunda vazgeçti am bana da uygun bir fiyat vermiyor. çok memnun sadece sedan bir araca geçmek istiyor mesela. 
Vergi vs durumlarından dolayı zaten ederinin üzerinde araçlar, ikincielde de enflasyon doviz kuru gibi kıstaslar piyasayı belirliyorsa aradığımız özellikleri hakettiği piyassada bulamayacağız demek oluyor.
Merhaba Hocam ayırdığınız bütçeye göre Aradığınız kriterlerde araç bulmanız neredeyse imkansız. Bulsanız da sizi çok üzecek sorunlar yaşayacaksınızdrı.

2 olarak 1.2 TSI DSG comfort Düz model araç 100 bin e satılmak istenmeside çok yüksek fiyat olur. Her malın bir ederi ve alıcısı elbette olsa da... Saygılar iyi forumlar.

Bütçenize göre 2013  temiz 1.4 TSI Highline manuel alabilir görünüyorsunuz. 

Piyasada sarı site öncelikli olmakla birlikte temiz DSG 75-78 bin civarına ilanlar bulunabiliyor bazı ilanlarda takipte olduğumdan ve satılmadığından mesajla teklifte bulundum bana uygun rakamlara inebilecek gibi duruyorlar.

İkinci elde karar verme aşamasına geldiğimizde öncelikle nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

Her halükarda İstanbuldaki seçeneklerde VW Mez e aracı inceletmeyi düşünüyorum. Yanımda kendi motor ustamda olacak.

Ancak özellikle nelere dikkat etmemi tavsiye edersiniz?

Piyasada sarı site öncelikli olmakla birlikte temiz DSG 75-78 bin civarına ilanlar bulunabiliyor
Bu rakamlar çok uygun sanki.. Bir sıkıntısı olması yüksek ihtimal. 2 defa düşünmek iyice exper yapmak şart olur.

geçen sene ağustos-eylül aylarında skoda rapid aracımı satıp golf 7 almaya karar verdim, bütçem 75 bin tl civarıydı. bu fiyata  dsg düşük km'li hatasız 1.2 TSI comfortline sürüş konfor paketli hatta cam tavanlı araç alabiliyordum .. (bu fiyata aynı özelliklerde dizellerin yanına bile yaklaşamıyorduk), kendi aracım satılana kadar malum sitede gözlerimin önünde golf 7'lerin fiyatları her geçen gün yükseldikçe yükseldi. en son aracımı sattığımda 76 bin liraya 1.2 TSI DSG comfortline 21.000 km'de ama ekstra donanımı olmayan (sürüş konfor, cam tavan vs) aracı ancak alabildim. yani hocam 75 bin liraya dizel dsg hatasız araç çok zor, benzinli bile neredeyse sizin bütçenizden daha yüksek. maalesef piyasa bu şekilde.

daha dün 1.2 comfort dsg cam tavan bi zenon farlı, sürüş ve isik paketli, 27 binde , 2015 aralık çıkışlı, artı iki yıl garanti li hatasiz beyaz aracı 90 â aldım fiyatlar çok yüksek kimse iyi mali ucuza satmiyor

Sent from my HUAWEI G7-L01 using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

2015
Sunroof
Dsg
Düşük km 
75,000 bütce
Başından türlü türlü badireler geçmeden böyle bir araç bulmak mümkün değil :) 

Sunroof zorunluluk değil olmasada olur önceliğim yıl bazında 20k geçmemiş, DSG temiz bir araç 2014 yılı dahil modellerede bakıyorum ancak 2015 ile bazı donanımlar standart olarak sunulmaya başlanmış sanırım. Golf donanımları ve piyasası konusunda çok konu var bilmediğim.

Birde kazasız boyasız bulamayacaksam da o zaman ağır pert olmayanlar arasından seçmeye çalışacağım.

Kusursuz bir araç asla ucuz satılmaz hocam. Örneğin diyelim ki ön tamponda boya birde sadece sol kapıda boya olsun. Lakin fiyatta bu hasarların düşüreceği değerden dahada düşük olsun. Unutmayın mutlaka söylenmeyen birşeyler vardır..
Dikkat edin umarım iyi bir araç bulursunuz kesenize göre

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Geri
Üst Alt