Güncel Bakım Masrafları

Bugün Bursa Arca servisinden aldığım fiyat teklifi. V kayışı değişiminde gergi kütüğünün değişmemesi bana garip geldi onu sordum ama triger değişirken gergi kütüğü değişiyormuş v kayışı değişiminde gerek yok dediler. Şimdilik fren hidrolik yağı ve v kayışı değişimi için randevu oluşturdum. Ön fren disk ve balatasının değişimi eko ürün olmadan toplam 8.337,42 tl ye denk geliyor. Bana orijinal ürüne göre fiyat iyi geldi.
Triger ile V kayışının “gergi kütüğü” arasında bir bağlantı ne alakaymış, elma ile armutu toplamak gibi bişey,

Yerinizde olsam V kayışı ve V kayışı gergi kütüğünü ya beraber değiştiririm, yada ikisini de değiştirmem, Zaten hali hazırda V kayışı değişim işçiliği ödeyeceksiniz, 3-4 sene sonra neden tekrardan aynı işçilik ücretini tekrardan 2. kez ödemek zorunda kalacaksınız ki .?

Triger ile V kayışının “gergi kütüğü” arasında bir bağlantı ne alakaymış, elma ile armutu toplamak gibi bişey,

Yerinizde olsam V kayışı ve V kayışı gergi kütüğünü ya beraber değiştiririm, yada ikisini de değiştirmem, Zaten hali hazırda V kayışı değişim işçiliği ödeyeceksiniz, 3-4 sene sonra neden tekrardan aynı işçilik ücretini tekrardan 2. kez ödemek zorunda kalacaksınız ki .?
Teklifi aldıktan sonra servis ile telefonda görüştüm bunun bana göre mantıklı bir şey olmadığını ve v kayışı gergi kütüğünü de değiştirmek istediğimi belirttim. Servis de bana buraya geldiğinizde yetkili arkadaşlarımızla görüşürsünüz ona göre işlem yapabiliriz dedi. Gittiğim zaman onun da değişmesini talep edeceğim.

gergi kütügü ile v kayısı ayrılmaz ikilidir değişmemsi garip olmuş

Merhabalar, aracımın (2023 golf 1.5 etsi) ilk bakımı için (15000km) için randevu aldım, 6800tl fiyat verdiler.. Sadece yağ ve filtreler.. Fiyatta indirim alabilir miyiz acaba, daha uyguna yaptıran oldu mu yakın zamanda??
İlk bakım ile periyodik bakım farklı artık ilk bakımda filtre gerekiyor ise değişiyor. Sizin aldığınız fiyat yağ, yağ filtresi ve sızdırmaz conta fiyatıdır. Cam suyunu çıkarırsanız belki 6600 e düşürebilirsiniz

Pek çok kişi de görüyorum bu (Arca Paket) adı altında 1.800 tl +%20 kdv olarak faturaya yansıtılan bu soyguna neden müsade ediyorsunuz anlamış değilim..?

(Konsantre Cam Suyu)
Fakat piyasada satılan müdailllerine göre çok daha kaliteli olan 1 Lt. konsantre cam suyundan 6 Litre (yazlık cam suyu) 3 Litre (kışlık cam suyu) elde edebildiğimiz cam suyu iptal edilmiş.

Pek çok kişi de görüyorum bu (Arca Paket) adı altında 1.800 tl +%20 kdv olarak faturaya yansıtılan bu soyguna neden müsade ediyorsunuz anlamış değilim..?

(Konsantre Cam Suyu)
Fakat piyasada satılan müdailllerine göre çok daha kaliteli olan 1 Lt. konsantre cam suyundan 6 Litre (yazlık cam suyu) 3 Litre (kışlık cam suyu) elde edebildiğimiz cam suyu iptal edilmiş.
Servisler mecbur bırakıyor. Dün servis ile görüştüm aracıma 10 bin kmde bir bakım yaptırmak istiyorum dediğimde bizim filtrelerimiz çok kaliteli 10 binde bir değil 15 binde bir bakım yapabilirsiniz denildi.

Servisler mecbur bırakıyor. Dün servis ile görüştüm aracıma 10 bin kmde bir bakım yaptırmak istiyorum dediğimde bizim filtrelerimiz çok kaliteli 10 binde bir değil 15 binde bir bakım yapabilirsiniz denildi.
Benim gittiğim Avek / Doğuş hiç birinde böyle bir uygulama yok,

Filtreler ile bu konu hakkında bir bağ bulamasamda., filtre dediğimiz şey 15 bin km dayanacak şekilde üretiliyor, Dışardan alacağımız kaliteli (Mann / Mahle / Hengst) marka filtreler de 15 bin km dayanacak şekilde üretiliyor, zaten VW/Audi grubuna da bu markalar filtre üretiyor.

Merhabalar, aracımın (2023 golf 1.5 etsi) ilk bakımı için (15000km) için randevu aldım, 6800tl fiyat verdiler.. Sadece yağ ve filtreler.. Fiyatta indirim alabilir miyiz acaba, daha uyguna yaptıran oldu mu yakın zamanda??
hocam fiyat sanki uygun gibi, ben kışa girmeden arca da yaptırmıştım, rodaj bakımı için gitmiştim 1600kmde, 7000 civarı bişey vermiştim.
gerçi tsi tdi rutin standart bakımda fiyat / maliyet farkı olur mu bilmiyorum.

hocam fiyat sanki uygun gibi, ben kışa girmeden arca da yaptırmıştım, rodaj bakımı için gitmiştim 1600kmde, 7000 civarı bişey vermiştim.
gerçi tsi tdi rutin standart bakımda fiyat / maliyet farkı olur mu bilmiyorum.
Rodaj bakımı mı way be.. Bizde öyle birşey yoktu umarım çünkü gitmedim. Tşk ettim cevap için.

2014 1.2 TSİ golf 7 için 98000 km' de periyodik bakıma gireceğim ben de. Frene bastığımda araçta titreme falanda oluyor. Büyük ihtimal diskler değişecek. Bakalım Disk, balata ve periyodik bakıma ne kadar fiyat verecekler? Yakın zamanda yaptıran oldu mu acaba? Bir önceki bakımda bujiler değişmişti, 1 sene civarı oldu ve 15000 km' yi doldurdu bujileride değiştiriyor mu servis her periyodik bakımda?

2014 1.2 TSİ golf 7 için 98000 km' de periyodik bakıma gireceğim ben de. Frene bastığımda araçta titreme falanda oluyor. Büyük ihtimal diskler değişecek. Bakalım Disk, balata ve periyodik bakıma ne kadar fiyat verecekler? Yakın zamanda yaptıran oldu mu acaba? Bir önceki bakımda bujiler değişmişti, 1 sene civarı oldu ve 15000 km' yi doldurdu bujileride değiştiriyor mu servis her periyodik bakımda?
Eko seri fren balatası ve disk taktırmayınız, Siz söylemezseniz eko seri takarlar, Zaten hali hazırda (yedek parça ve işçilikte %30 Zubizu indirimi) hakkınız var. Frenlerden şikayetiniz varsa fren hidrolik sıvısını değiştirmeniz yarınıza olacaktır.

Geri
Üst Alt