Güncel Bakım Masrafları

Bilgi amaçlı bende paylaşayım,
Asagidaki işlemlerin dışında taş ve çizik izi olan yerlere rötuş yapıldı. Far ayarı yapıldı. Alt takım temizlenip, burçları yağlaşımlar. Ödemede farksız 9 taksit yapıldı. Gayet memnun kaldım servisten👍
Ekli dosyayı görüntüle 72634
merhaba bende Eskişehir yolundaki serviste yaptırdım yeni yag 0 30 shell kullanmislar dikkatimi cekti şimdi her serviste değişiyor mu acaba böyle standart olması gerekmezmi

merhaba bende Eskişehir yolundaki serviste yaptırdım yeni yag 0 30 shell kullanmislar dikkatimi cekti şimdi her serviste değişiyor mu acaba böyle standart olması gerekmezmi
Araç neydi acaba ? 1.0 - 1.2 - 1.4
Profilinizde varmış. 1.4 müş.

2-3 ay önce arkadaş araba yıkatacaktı

(Polo 1.0 tsi)

Ankarada oto yıkama mekanlarında

İç dış 200 tarife var şu an

Ultra sosyetikler 300

Yol üzerinde giderken
Bir PO benzinlikte

İç dış 80 yazmışlar

Aracta orjinal halı paspas var.

Mega akıllı yıkamacı halı paspasları da yıkamış.

Islak sekilde arabaya yerlestirdi.

Akıl fikir zeka ???

Araç benim olmadığı için cıngar çıkarmadım.

Her koyun kendi bacağından.......

Demek ki aynı standartları karşılıyor hocam. Pek bir şey değişeceğini zannetmiyorum fiyatı dışında 😊

Otomol mü?

Servisten yedek parçayı market reyonundan ürün alır gibi aldığınızda liste fiyatından verirler. Ürün değişimini servise yaptırırsanız (aracınızın yaşına göre) işçilik ve parçada %30 indirimli fiyattan faydalanırsınız. VW markalı üründe ısrarcı değilseniz indirime rağmen bu paralara değmez.
Bugün bu durumu fiili olarak tecrübe etmiş oldum. 4 senedir kullandığım aracım ilk defa su eksiltti, yola çıkarken kontrol etmemiştim, araç uyarı verince farkettim. Güzergahımdaki Kayseri Aykan’a uğradım. Yedek parça bölümünden fiyat istedim, liste fiyatından veririz dediler. Zubizu indiriminden faydalanmak için kayıt açılması ve işçilik (1100₺) eklenmesi gerekiyor dediler. Biraz sohbetten sonra sağolsun servis danışmanı gereken miktarda eklemeyi yapıp uğurladı. Kdv dahil indirimsiz güncel antifriz litre fiyatı 231₺.

• Beğen
Tepkiler: SCC
1.4 TSI aracıma bakım düşünüyorum 2500 TL Man yağ polen hava filtresi liuqi moly 4200 4 litre yağ

Bugün bu durumu fiili olarak tecrübe etmiş oldum. 4 senedir kullandığım aracım ilk defa su eksiltti, yola çıkarken kontrol etmemiştim, araç uyarı verince farkettim. Güzergahımdaki Kayseri Aykan’a uğradım. Yedek parça bölümünden fiyat istedim, liste fiyatından veririz dediler. Zubizu indiriminden faydalanmak için kayıt açılması ve işçilik (1100₺) eklenmesi gerekiyor dediler. Biraz sohbetten sonra sağolsun servis danışmanı gereken miktarda eklemeyi yapıp uğurladı. Kdv dahil indirimsiz güncel antifriz litre fiyatı 231₺.
Motorda G13 tip antifriz varken, servisin koyduğu ise G12 evo

Motorda G13 tip antifriz varken, servisin koyduğu ise G12 evo
Şimdiye kadar ben hiç ekleme yapmadım (gerek olmadı), servis de önceki bakımlarda eksik görüp eklediyse faturaya yazmadı. Yani içindeki G kaçtı, eklenen G kaç bilemiyorum Ali hocam. Benzin istasyonundaki ürünlere güvenemediğimden servisi tercih ettim, durduk yere bütün sistemi değiştirmeyelim şimdi. :)

Araç 2018 ocak trafiğe çıkışlı

Bugüne kadar

Eksilen motor suyu icin

1 litre saf su (ilk 5 yılda farklı farklı zamanlarda 0,2 / 0,2 / 0,2............lt olarak taksit taksit ekleyerek)

Son 6 aydır da 0,4 litre motul g13 hazır kullan tipte antifiriz ekledim (yine 0,2 sonra 0,2 lt daha)

Yani toplam eksilme 1,4 litre şu zamana kadar (6 yıl 2 ay da)

6 yıl için 1,4 litre eksiltme çok da sorun edilecek bir miktar değil sanki.

Yola devam .......

Şimdiye kadar ben hiç ekleme yapmadım (gerek olmadı), servis de önceki bakımlarda eksik görüp eklediyse faturaya yazmadı. Yani içindeki G kaçtı, eklenen G kaç bilemiyorum Ali hocam. Benzin istasyonundaki ürünlere güvenemediğimden servisi tercih ettim, durduk yere bütün sistemi değiştirmeyelim şimdi. :)
100-200 ml. eklediği için pek bişey olacağını sanmıyorum., Ancak şu var araç 5,5-6 yaşına geldiği için daha da önemlisi araç 120 bin km ‘de olduğu için artık antifrizin değişim zamanı gelmiş, havalar biraz ısındığında (Nisan-Mayıs) gibi antifrizi komple değiştirirseniz iyi olur, zaten aracın 120 bin bakım zamanı gelmiş, bu bakımda zaten triger vs. pek çok şey değişecektir.

Merhabalar
Aracıma bugün 80.000 bakımı yaptırdım sizleri de bilgilendirmek istedim.
MANN Hava Filtresi
MANN Karbonlu Polen Filtresi
MANN Mazot Filtresi
MANN Yağ Filtresi
Liquimolly 4200 5-30 Yağ
INA Devirdaimli triger seti
ROWE 12 EVO antifreeze
Liquimolly DOT 5.1 Fren hidroliği
Servis triger setini 120.000 de değişeceğini söylüyor fakat açıp baktığımızda kayışın yıprandığını ve devirdaim keçesinin su aldığını gördük. Zaten yaklaşık 300ml eksiltme yapmıştı.
2 ay sonra motor bloğu değiştirmektense önlem almak cebime daha karlı geldi.
Fren hidroliği en son ne zaman değişti ya da hiç değiştimi bilmiyorum o yüzden değiştirdim. Zaten servis periyodu 2 yıl.
Antifreeze için normalde servis G13 kullandırıyor. Hem bu forum olsun hem de yabancı forumlarda ki araştırmalarım olsun G12 EVO nun daha iyi olduğunu gösterdi bu yüzden yurtdışında Liquimolly ile yarışan bir firma olan ROWE yi tercih ettim.
Bütün parçaları ben internetten kendim aldım ustama sadece işçilik ödedim.
Filtreler 1300₺
Yağ 1800₺
Triger seti 5700₺
Antifreeze 1300₺
Fren hidroliği 950₺

Geri
Üst Alt