Güncel Bakım Masrafları

filtre marketim var veya online yedek parça sitesi var

Model kodu iletebilir misiniz üstadlar. 1.6 tdi 2019

Bugün Doğuş Ankara’da arızalı yakıt deposu kilidi değişti. %70 oranında iyi niyetten karşıladılar. Ancak işçilik kalemlerine dikkat çekerim. Arka teker yuvası kaplama sok.tak ve koltukla ilgili kalemler yapılmayan işler. Kavga dövüş 260 liraya yaptırdım. Ses çıkarmayana 440 lira. Serviste işlem yaptıranların bu aralar ekstra dikkatli olmasını tavsiye ediyorum.

Ekli dosyalar

• 3B74A25D-51DC-4B42-823A-6F0676A60176.jpeg
    3B74A25D-51DC-4B42-823A-6F0676A60176.jpeg
    58.8 KB · Görüntüleme: 99
  • 514C3842-7FC0-4EEC-9AB1-3DF2652D4FDE.jpeg
    514C3842-7FC0-4EEC-9AB1-3DF2652D4FDE.jpeg
    262.6 KB · Görüntüleme: 99
Selam herkese, 1.2 tsi 2015 aracım için arka balata ve disk değişimi için teklif aldım; 2050 lira. Sizce bu fiyat uygun mu? Özel serviste çok ağzım yandı.. Sol arka balata resmen bitmiş ve şuan demir yüzeye sürtüyor normalde uyarı ışığı yanmasi gerekirken herhangi bir uyarı almadım ve iş bu raddeye geldi haliyle disk çizildi

Selam herkese, 1.2 tsi 2015 aracım için arka balata ve disk değişimi için teklif aldım; 2050 lira. Sizce bu fiyat uygun mu? Özel serviste çok ağzım yandı.. Sol arka balata resmen bitmiş ve şuan demir yüzeye sürtüyor normalde uyarı ışığı yanmasi gerekirken herhangi bir uyarı almadım ve iş bu raddeye geldi haliyle disk çizildi
Arka balatalarda uyarı fişi yok bu yüzden yanmaz aşınma lambası.Gözle kontrol etmekte fayda var kmye bağlı olarak.

Nerede olduğunuzu yazarsanız usta tavsiyesi verilebilir. Balata gibi basit bir şey için bence yetkili servise 2 bin lira vermeye değmez. Balatayı kendiniz istediğiniz marka satın alıp bir yerde 100-200 liraya taktırırsınız.

Araç : Gollf 7.5 - 2019 1.6TDI

Arkadaşlar aracıma luqly moly yağ kullanıyordum. Meşhur sunroof çevresi çatlayınca iyi niyete sokmak için servis yağ bakımını iteledi. 1.000 tl işçilik yazdılar ve değiştiler sunroofu. Yağ bakımınıda serviste yaptılar.

Castrol yağ koymuşlar ses inanılmaz derecede değişti. Traktöre döndü araba resmen. Ciddi rahatsızım bu durumdan. Bin km geçmedi üzerinden gidip bosch car serviste luqly moly ile değişmeyi düşünüyorum.

Varmı başına gelen, ciddi derecede ses artışı söz konusu :(

Araç : Gollf 7.5 - 2019 1.6TDI

Arkadaşlar aracıma luqly moly yağ kullanıyordum. Meşhur sunroof çevresi çatlayınca iyi niyete sokmak için servis yağ bakımını iteledi. 1.000 tl işçilik yazdılar ve değiştiler sunroofu. Yağ bakımınıda serviste yaptılar.

Castrol yağ koymuşlar ses inanılmaz derecede değişti. Traktöre döndü araba resmen. Ciddi rahatsızım bu durumdan. Bin km geçmedi üzerinden gidip bosch car serviste luqly moly ile değişmeyi düşünüyorum.

Varmı başına gelen, ciddi derecede ses artışı söz konusu :(
Sesi tek başına yağ değiştirmez mazot da önemli şu an için en sessiz mazot shellde shellden alın bir de öyle deneyin bakalım

Nerede olduğunuzu yazarsanız usta tavsiyesi verilebilir. Balata gibi basit bir şey için bence yetkili servise 2 bin lira vermeye değmez. Balatayı kendiniz istediğiniz marka satın alıp bir yerde 100-200 liraya taktırırsınız.
Özel serviste(Karabaglar Nezir) ağzım yandı. Debriyaj balatasi değiştirdim araba artık titreyerek kalkıyor geri gittim adam alışır diyip geri gönderdi. Aracım zaten eski(2015) servis ile ozel servis arasinda cok fark olmuyor, buyuk konusmayayim ama bir daha asla ozele gitmem, güvenmiyorum bizim insanlarımıza. Serviste arka diskler de degisecek özelde 1300-1400 tutardi 700-800 disk ustune balata iscilik derken.. bu arada indirimleri artık Volkswagenim uygulaması ile yapıyorlar ZUBİZU yerine o gelmiş

Son düzenleme:
Uygun. Özelde yapsanız balata ve disk markalarına göre değişken fiyatlar var. Kaliteli markalar kullanırsanız servise yaklaşır. Ben Golf ün ön arka disk ve balataları serviste değiştirmiştim. 8 yaşında olduğu için indirim oldu epey.

2019 Q2 1.0 tfsi 45 bin bakımı yaptıracağım. Servis 3850 tl fiyat verdi. Bu paraları verip aldığın hizmet kalitesi memnun edici değil, sırf iyi niyetten dolayı yaptıracağım.

Tüvtürk muayene 620 tl
Mtv 549 tl
Sigorta 1650 tl
Kasko yıl sonu 5-6 bin tl gelir

Vergilere ve günü kurtarmaya yaşıyoruz.

Geri
Üst Alt