Güncel Bakım Masrafları

Hocam servisi aradım sağolsun bi tanıdık vardı dediğiniz gibi ellerinde olmadığı için bunu takmışlar tekrardan sipariş etmişler doğru buji yi tekrardan söküp doğru olanı takacaklar.

Benim araca takılan 1.0 TSİ Polo içinmiş.

Siz söylemeseniz belki saha büyük sorun olacaktı.
Birde sorun olmaz eğer şikayeti yoksa demişler.

Dediğim gibi küçük yerlerde be kadar kurumsal olsada işler çok düzgün yapılmıyor.

En yakın diğer servis 300 km uzakta olduğundan maalesef mahkumuz.
Şu an sizin aracınız için olan buji elimizde yok dilerseniz sipariş geçebiliriz bakımınızı da bujiler geldiği zaman yaparız demek bu kadar zor olmamalı. Doğuş Oto'ya servis şikayet edilebilir bence.

Şu an sizin aracınız için olan buji elimizde yok dilerseniz sipariş geçebiliriz bakımınızı da bujiler geldiği zaman yaparız demek bu kadar zor olmamalı. Doğuş Oto'ya servis şikayet edilebilir bence.
Haklısınız hocam ama tabi teknik olarak sorun olur mu bilmiyorum ama iyi niyetle böyle bişey yaptıklarını düşünüyorum servis Muş’ta yok Bitlis’te 100 km bir daha git gel yapmasın diye yaptık sorun olmaz diye dediler bana . Baya özür dilediler hemen sipariş geçtik değiştirelim oraya gelip Dediler

Servis danışmanı arkadaşı tanıyorum açıkçası kötü niyetli biri değil ama dediğiniz gibi denmesi gerekirdi.

En azından sipariş verdiler değiştirecekler
En azından forum sayesinde erkenden öğrenmiş oldum

Hocam servisi aradım sağolsun bi tanıdık vardı dediğiniz gibi ellerinde olmadığı için bunu takmışlar tekrardan sipariş etmişler doğru buji yi tekrardan söküp doğru olanı takacaklar.

Benim araca takılan 1.0 TSİ Polo içinmiş.

Siz söylemeseniz belki daha büyük sorun olacaktı.
Birde sorun olmaz eğer şikayeti yoksa demişler.

Dediğim gibi küçük yerlerde ne kadar kurumsal olsa da işler çok düzgün yapılmıyor.

En yakın diğer servis 300 km uzakta olduğundan maalesef mahkumuz.
Ah ahh yine Türk usulü halledilmeye çalışılan bir olay., tesadüf eseri gördüm., normalde gün içinde pek girmem eğer görmesem araba en az 40 bin km boyunca farklı buji ile çalışıcaktı., :rolleyes:

Arkadaşımızın da dediği gibi; şu an sizin aracınıza uyumlu olan buji elimizde yok, dilerseniz sipariş geçebiliriz, bakımı da bujiler geldiği zaman yaparız demek bu kadar zor olmamalı., Madem değiştiriyorsun en azından araç sahibine önce bir sor kabul ediyor mu etmiyor mu.,

Neyse en azından farkettik yapılan yanlışdan dönecekler., bir daha 100 km gitmeyin gelsinler evin önünde taksınlar.,

Bu arada söyleyin yeni bujileri takarken (özel bir gres) var, bujinin yivlerine (vida dişlerine) sürülüyor., bujinin kaynama yapmamasını ve sökme-takmayı kolaylaştırıyor., daha da önemlisi sökme esnasında buji eğer yerine kaynarsa zor çıkacağı için., kırılması durumunda motorun içine parça düşmemiş oluyor., motorun içine parça düşerse motorun üst kapağı açılması gerekir., İşte bu basit gres bujinin zorlanmadan sökülmesine yarıyor.,

Söyleyin bu gresden kullansınlar parça kodu: G052565A1 (20 gramlık bir tüp 550 tl. ama korkmayın ürünün anca %5 'i kadarı sürüldüğü için 30-40 tl.ye geliyor) zaten kendi hatalarını düzeltecekleri için basit bir gres için para almaları ayıp olur., ellerinde yoksa herhangi bir (buji montaj gresi) de olur. Madem hatalarından döncekler yapılacak işi doğru ve eksiksiz yapsınlar.

Ah ahh yine Türk usulü halledilmeye çalışılan bir olay., tesadüf eseri gördüm., normalde gün içinde pek girmem eğer görmesem araba en az 40 bin km boyunca farklı buji ile çalışıcaktı., :rolleyes:

Arkadaşımızın da dediği gibi; şu an sizin aracınıza uyumlu olan buji elimizde yok, dilerseniz sipariş geçebiliriz, bakımı da bujiler geldiği zaman yaparız demek bu kadar zor olmamalı., Madem değiştiriyorsun en azından araç sahibine önce bir sor kabul ediyor mu etmiyor mu.,

Neyse en azından farkettik yapılan yanlışdan dönecekler., bir daha 100 km gitmeyin gelsinler evin önünde taksınlar.,

Bu arada söyleyin yeni bujileri takarken (özel bir gres) var, bujinin yivlerine (vida dişlerine) sürülüyor., bujinin kaynama yapmamasını ve sökme-takmayı kolaylaştırıyor., daha da önemlisi sökme esnasında buji eğer yerine kaynarsa zor çıkacağı için., kırılması durumunda motorun içine parça düşmemiş oluyor., motorun içine parça düşerse motorun üst kapağı açılması gerekir., İşte bu basit gres bujinin zorlanmadan sökülmesine yarıyor.,

Söyleyin bu gresden kullansınlar parça kodu: G052565A1 (20 gramlık bir tüp 550 tl. ama korkmayın ürünün anca %5 'i kadarı sürüldüğü için 30-40 tl.ye geliyor) zaten kendi hatalarını düzeltecekleri için basit bir gres için para almaları ayıp olur., ellerinde yoksa herhangi bir (buji montaj gresi) de olur. Madem hatalarından döncekler yapılacak işi doğru ve eksiksiz yapsınlar.
aynen dediğiniz gibi hiç fark etmeyecektim.
çok teşekkür ederim hocam sayenizde erkenden tespit ettik.
dediğiniz gresi de söyleyeceğim hatta bu sefer başında duracağım aracın.

yanlış biliyorsam düzeltin ancak silikon gres yivlere değil üst kısımdaki seramiğe sürülmeli, yivlere anti-seize olarak geçen bakır nikel gibi metalli gres sürülür normalde ancak NGK kendi ürünlerine (yiv kısmına) herhangi bir şey sürülmemesini tavsiye ediyor.

CyTEdBc.png

CHSyvSl.png

Son düzenleme:
Mann filtre seti (mazot filtresi dahil)
Motul 5-30w yağ (5lt)
Tüm sıvıların kontrolü
Tüm yürüyen aksam ve fren takım kontrolü
Toplamda 1350tl verdim

Ekspertürk İbrahim usta Şaşmaz/Ankara
Hayırlı olsun.

Ürünlerin orjinalliğinden eminseniz, keyfini sürün bir 15 bin km 😀

Cimer e yazdım

Bunları degil ! Tüvtürk fiyatını

620 lira düdük kaldı tüvtürk fiyatı diye

Araç muayenesi 2500 olmalı! O parayla van gölüne köprü yapılmalı (van / tatvan arası)

IMG_20220620_101520.jpg

Silecek ana konumuz burada

Cimer e yazdım

Bunları degil ! Tüvtürk fiyatını

620 lira düdük kaldı tüvtürk fiyatı diye

Araç muayenesi 2500 olmalı! O parayla van gölüne köprü yapılmalı (van / tatvan arası)

Ekli dosyayı görüntüle 58994
Yuh harbi artık abartmışlar, e tabi nolacak sosyal medyada reklam reklam şişirdiler kendilerini iyice

Geri
Üst Alt