Güncel Bakım Masrafları

polen ve hava filtresi zaten cok kolay
Polen filtresini değiştirmek için torpidonun tırnakları yukarı nasıl bastıracağız parmakla bastırınca kırılacakmış gibi geliyor ama tırnak kurtulmuyor.
Kolay yöntemi varsa nedir?
Havalar yağışlı olduğundan ustaya gitmedim poleni bari kendim değişeyim dedim denedim ama olmadı yapamadım.

Yağış nedeni ile ustaya gitmeme nedeni aracı lifte kaldırınca altına bakma için. Sağıma soluma bir şeyler damlamasın diye.

Polen filtresini değiştirmek için torpidonun tırnakları yukarı nasıl bastıracağız parmakla bastırınca kırılacakmış gibi geliyor ama tırnak kurtulmuyor.
Kolay yöntemi varsa nedir?
Havalar yağışlı olduğundan ustaya gitmedim poleni bari kendim değişeyim dedim denedim ama olmadı yapamadım.

Yağış nedeni ile ustaya gitmeme nedeni aracı lifte kaldırınca altına bakma için. Sağıma soluma bir şeyler damlamasın diye.
Bastırırken kırılacak gibi hissettiriyor hocam ama biraz bastırmak gerekiyor, dikkatlice ama biraz kuvvet uygulayın.
Ama torpidoyu mutlaka boşaltın, tırnaklardan bir anda kurtulunca sert bir şekilde yere düşüyor. İçi dolu olursa kırılma ihtimali var.

Arka sileceğim ses yapıyor bende değiştireceğim. SilecekSepetinden bosch mu alsam diyorum varmı alan kullanan ? Sessizmi
3 kış fabrika çıkışlı silecek kullandım, yırtılmaya başlayınca Bosch Aerotwin A863S almıştım. 4.kışı bitirdi, hem ses hem süpürme olarak gayet memnunum, henüz hiçbir yerinde yırtılma da olmadı

Son düzenleme:
Hiç kimse yeni fiyatlardan bakım yaptırmadı mı arkadaşlar?

Tabloyu güncelleyip paylaşabilirdik.

Hiç kimse yeni fiyatlardan bakım yaptırmadı mı arkadaşlar?

Tabloyu güncelleyip paylaşabilirdik.
Yarin randevum var, 1.5 tsi ilk bakim icin 2700 lira gibi bir fatura bekliyorum yeni zamlardan sonra. Yarin faturayi yüklerim.

Yarin randevum var, 1.5 tsi ilk bakim icin 2700 lira gibi bir fatura bekliyorum yeni zamlardan sonra. Yarin faturayi yüklerim.
1646643864822.png
Anlamadığım bir şekilde passat daha uygun.
Mini bakım 1.700₺ falan tutar sanıyorum

Gecen gun fiyatlari paylasmistim,
1.5tsi ilk bakim(%10 iscilik indirimli)
1798tl : kucuk bakim
2693tl : normal bakim

@ahmet306

2693 lük normal bakım ?

İddaa ediyorum

Malzeme maliyeti (3 filtre+ 4,3 litre yağ)

Bu adamlara girdi tutarı

550 liradan fazla degil.

Biz serbest piyasaya bakıp

Mesela Filtre marketimde 3 lü filtre 400 lira

Egemotta 4 litre luqui 500 lira olarak görüyoruz ama bu tamamiyle perakende sektör

Doguş fıçı veya tanker yıllık toplu yağ anlaşmasına göre 1 litre yağı 50 liradan , (4 litresi 200 lira eder)

Yine vw-ag almanya merkezden oem parts karton sarı kutularda 3 filtreyi yıllık ultra adet çoklu alım tarifesinden 250 liraya ülkeye sokmuyorsa bende neyim.

550 den => 2693 e gecirme var

Çalıştığı firmada / sektörde
İthalat yapan arkadaşlar dogrularlar.

Eğer bir malı çoklu alım şeklinde yurtdışından çekecekseniz

Ürünün perakende avrupa katalog fiyatıyla

Toptan çoklu alım + yıllık xxkkk adet alım garantisi üzerinden fiyatları arasında dağlar kadar fark olur.

.

yağ fiyatları doğrudan petrolle ilgili, o yüzden bakım fiyatlarına tekrar zam gelmesi kaçınılmaz.

@Savatage yüksek kar ettikleri doğrudur ama net %300-400 kar, bu rakamlar imkansız. kendimiz kandırmayalım bugün 550tlye yarım depo benzin alınabiliyor ancak.

Aynen kendimizi kandırmayalım dogru

2693 liralık normal bakım

3700 olur gelecek ay

Kar oranı aynı kalır ama. (%250)

valla fiyatlar ucmus gecen yıl standart bakıma(polen ve hava filtresi dahil) 1.190 TLye maltepe erel'den yapmıstım. az once fiyat aldım basaran'dan mini onarım +fren hidroligi 1.930 tl. arac 2017 model dsg tsi 4.bakımı 50k km'de. buji de degismesi gerekiyor dedi, kalsın dedim. bu fiyatlara 60k km altında degistiresim yok acıkcası, +2 ay da geciktirdim bakımı. arac dsg iyi niyet garantisi! muhabbeti olmasa özel servis yoluna giderdim. randevu cars'ya umarım gidene kadar fiyat degismez.

2022 başı itibariyle ilk bakımda hava ve polen filtresi değişmiyor, bilginiz olsun. Her iki bakımda bir veya 30,60 bin degisiyormus artık. Yaklaşık 1800tl civarı tutar faturanız.
Bana verilen fiyat hava polen dahil 2650, hava polen hariç 1800tl

60-70 bin ideal değişme aralığı çok geç kalınmış., diğer husus şasi kodunuza uygun (orjinal yağı) temin edilip değiştirilmesi ve üreticinin önerdiği doğru dolum talimatlarına uyularak değiştirilmesi gerekiyor. Basit bir işlem ama doğru dolum talimatlarına harfiyen uyulmalı.
Konular arası dolaşırken denk geldi,kusura bakmayın.
Bende Passat da var,B8,91.000 km'de,şanzıman yağı değişmedi.Yetkili servis harici de bir yere gitmedi,herhangi bir uyarı yada tavsiye de gelmedi onlardan.

Geçtiğimiz bakımda doğuş otoya kendim toptec 4200 götürerek bakım yaptırmıştım .Km 19 civarı falandı sonraki bakım ekimde olması lazım filtreler değişmeyecekse eğer yağı da kendimiz alıp veremeyiz herhalde servise bu sefer değiştirecek birşey kalmayacak.Aracım dsg servise gitsek dert gitmesek ayrı dert oldu.Km 21 bindeyim şuan bakımda takriben yaz tatili uzun yolla falan 25-26 anca olurum.Ben polen ve hava filtresini aldım kenara koydum filtremarketimden antialerjik olanını.Servis haricinde kendim değiştireceğim yılda 350-400 verip sıfır parça takmak bana mantıklı geliyor.En son bakımda eko parça polen takmışlar bana faturadan farkettim danışmana da söyledim başta özellikle istemiyorum diye polende yok eko parça zaten dedi.

Geri
Üst Alt