Güncel Bakım Masrafları

1.6 tdi motorlarda V kayış değişim periyodu nedir arkadaşlar... benim Audi A3 için v kayış değişimi söylendi yetkili serviste (60k bakımı)..fren hidroliği değişim zamanı da gelmiş (4 yıl) ..freni yaza doğru yapmayı düşünüyorum ama v kayışı önemli..değişim yapma taraftarıyım ama eminde olamadım..tsi lar değişmiyor neden tdilar değişiyor yada vw de farklı audide farklımı sistem onu çözemedim..V kayısıda temiz gözüküyor ses falanda yok ama değişim gözüküyormuş..700-800tl gibi birşey Poleni iptal edip yaptıracağım..bakalım
Fren yağının değişimi 3+2+2+2 yıl diye gider.
V Kayışı 60.000Km
Triger kayışı 120.000Km idi yanlış hatırlamıyorsam.

1.6 tdi motorlarda V kayış değişim periyodu nedir arkadaşlar... benim Audi A3 için v kayış değişimi söylendi yetkili serviste (60k bakımı)..fren hidroliği değişim zamanı da gelmiş (4 yıl) ..freni yaza doğru yapmayı düşünüyorum ama v kayışı önemli..değişim yapma taraftarıyım ama eminde olamadım..tsi lar değişmiyor neden tdilar değişiyor yada vw de farklı audide farklımı sistem onu çözemedim..V kayısıda temiz gözüküyor ses falanda yok ama değişim gözüküyormuş..700-800tl gibi birşey Poleni iptal edip yaptıracağım..bakalım
Ben V kayışını 120000 km de triger seti değiştirirken değiştirdim. Araç 105 bin km ye kadar yetkili servis bakımlı, v kayışını değiştirelim zamanı geldi diye bir şey demediler. Araç 1.6 tdi.

İşlemi yaptırdım tahmşn ettiğim gibi kayış temiz çıktı bilyede az boşluk vardı artık risk almadım son kez periyodik için yetkiliye gittim artık kritk arızalar dışında periyodiği kendim yaptrıcam iyi niyette bitiyor bu yıl

V kayışı nın değişim periyodu uzun yıllardır 120 bin km idi., bunu kendi kafalarına göre 60 bin e çektiler.,

Burada esas önemli olan V kayışından ziyade fren hidroliğidir., F.Hidrolik sıvının 4 yıldır değişmemesi V kayışından daha fazla risk taşır., her 2 yI da bir değiştirmesi gerekir.

1,5 yıl / 20.000 km olarak uyguladığım
Yağ/filtreler bakım periyodumu

2 yıl / 16.000 km olarak revize ettim (artık yıllık 8000 km ye düşmek zorunda kalarak)
Benzer sekilde
Evdeki Fritözle 15 kere patates kızartırken
Artık 25 kere kızartıyoruz.sonra yağ değişimi

Survivor Türkiye !!!

2-3 aya onuda değişeceğim..biraz bütçeyi düzeltmem lazım

photo_2022-03-03_09-00-54.jpg
Bakım fiyatlarına zam geldi arkadaşlar
Vatana millete hayırlı olsun.
Zam oranı %9,73

Yeni bakım faturası paylaşılırsa tabloyu günceller paylaşırım.

Ekli dosyayı görüntüle 55519
Bakım fiyatlarına zam geldi arkadaşlar
Vatana millete hayırlı olsun.
Zam oranı %9,73

Yeni bakım faturası paylaşılırsa tabloyu günceller paylaşırım.
Vatana millete hayırlı olsun., yeter ki doğuş batmasın, canım doğuşun kâr oranları düşmesin biz seve seve zamlı fiyattan bakım yaptırırız., o kadar çok sevindim ki……. :rolleyes:

60,000 bakımı tdi dsg için fiyat alan var mı yakın zamanda ?

Ankara’da özel bir servis de bakım fiyatlarını güncelledi ve artık motor kodlarına göre ağırdı fiyatları :)

Bu ürünleri @Baho_34 arkadaşımızda mevcut, yardımcı oluyor

• Beğen
Tepkiler: SCC
@Terms Elimde alerjik filtre dışında normal Yağ,Hava, Polen Filtresi Set halinde mevcut tsi için.

Geri
Üst Alt