Sağ Arka Koltukta Islanma

mystcblue

Üye
İsim
BAHADIR
Aracımın Sağ arka koltuk ve yaslanma yeri birleşiminde bir ıslaklık farkettim..Önce küçük çocuğum var su felan dökmüştür sandım.. Ertesi gün ıslaklığın çeperi genişlemiş ve yoğunluk artmış.. Bugün ise koltuk ıslak ve nemli vaziyette.. Bagaj veya bagaj havuzunda suya rastlamadım.. Böyle birşey başına gelen var mı arkadaşlar..? Duyan bilen..? Teşekkür ederim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam koku nasıl? Arka koltuğun altında sadece benzin deposu var. Su devir daim vb. gerektirecek herhangi birşey yok. Eğer bahsettiğiniz ıslaklığı kokladığınızda benzin kokmuyorsa, kesinlikle ıslanmıştır bir şekilde(cam aralıklıyken yıkatmak, birisinin dökmesi vb. gibi).   

ilk işim koklamak oldu temiz su.. Bir gün öncesinde yıkamadaydı.. Yani yağmur da değil.. Az önce farkettim arka stop lambam yarıya kadar su dolu.. Görünce inanamadım.. Oradan bir ilgisi olabilir mi? Yani arka stop lambasından içeri koltuğa..

ilk işim koklamak oldu temiz su.. Bir gün öncesinde yıkamadaydı.. Yani yağmur da değil.. Az önce farkettim arka stop lambam yarıya kadar su dolu.. Görünce inanamadım.. Oradan bir ilgisi olabilir mi? Yani arka stop lambasından içeri koltuğa..
zor olsa da imkansız değil hocam. Muhtemelen oradan giriyor içeri

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Su tahliye kanalları tıkanmış olabilir mi? Stop su doluysa bagaj zemini de su olabilir büyük ihtimalle. Bakmanızı öneririm.  

Bagajda su yok kontrol ettim..  Haftasonunu bekleyeceğim artık..

@mystcblue hocam baya bir süre geçmiş ama sorununuz çözüldümü ?

Bendede 2005 golf var bizim buradada 3-4 gündür sulu kar yağışı var bundan kaynaklanıyor sanırım.
Bu akşam çocuklarla bi yere gitmek için arabaya bindik dedilerki baba arka koltuğun oturma yeri alt kısmı özellikle koltuğun sağ ve orta kısmı ıslanmış dediler.
Neyse gideceğimiz yere gidip tekrar eve geldik kafama takıldı gecenin karanlığında telefonun ışığında arka koltuğun alt oturma kısmını söktük koltuk alttan sünger kısmı iyice suyu çekmiş emmiş parmağımla süngere sürttüğümde su bildiğin damla damla elime akıyor.
Bundan kaynaklı arabanın koltuk altındaki sac kısımda su birikinti şeklinde değilde sağa sola serpilmiş gibi su kalıntıları vardı. Koltuğun alt minderinin kenardaki birleşim yerlerinin sağdaki bel destek döşemelerinede sanırım öğmüş su.
Bagaj dolu olduğu için soğukta bagajı boşaltıp bakamadım.
Akşam karanlıkta tamda detaylı inceleyemedim.

Daha önce buna benzer bir sorun yaşayıp çözüm bulan oldumu ?

Hafta sonuna artık gündüz vakti bir çözüm bulmaya çalışacağım bunun için öncelikle nerelere bakmamı önerirsiniz?

o taraf kapının altında su tahliye çıkışları var camı indirin bir pet şişe suyu camın içine doğru dökün alttan çıkıyor mu takip edin bazen hoparlör çevresinden veya gider tıkalı ise plastik panzilotun dibinden içeri su alıyor golf 6 aracımda yaşamıştım bu şekilde koltuğun altına doğru o böyle ıslanıyordu zorla buldum :)

Bir bilgi daha vereyim belki bunula alakası vardır belki yoktur.
3 gün önce gece kısa bir yolculuk yaptım tabi o zamanda sulu kar yağıyodu.
Sinyallerimde bir problem oldu sağ sinyal veriyorum sol sinyal yanıyor.
Sol sinyal veriyorum sinyal hiç yanmıyor.
Sağ sinyal veriyorum bu sefer hiç biri yanmıyor sağ sinyal verili halde iken kolu biraz daha sağ sinyal yönünde boşluk kalmıcak şekilde elimle itip o şekilde tutuyorum bu sefer sağ sinyal yanıyor sanki konfor sinyali yapmışım gibi 3 sefer yanıp sinyal kolunu bırakmadığım halde sönüyordu.
Aynı durum sol tarafa sinyal içinde geçerli.
Seyehat esnasında Sol söför ön camı açtığım zamanlar olmuştu sol ön kapıdaki cam tuşlarının olduğu yere su değmişti yağıştan dolayı ben bu sinyal problemini ona bağlamıştım o esnada.
ertrsi gün ve mesela bugünde sinyallerimde hiç bir sorun yok normalde şekilde ne tarafa sinyal verirsem o taraf ben kolu normal şekline çekene kadar yanıyor yada konfor sinyali yapınca 3 kez yanıp sönüyor.
Bu arka sağ koltuk altına su alma probleminin buna bir sorun teşkil edeceğini sanmiyorum ama yinede bu durumu belirtmek istedim.

o taraf kapının altında su tahliye çıkışları var camı indirin bir pet şişe suyu camın içine doğru dökün alttan çıkıyor mu takip edin bazen hoparlör çevresinden veya gider tıkalı ise plastik panzilotun dibinden içeri su alıyor golf 6 aracımda yaşamıştım bu şekilde koltuğun altına doğru o böyle ıslanıyordu zorla buldum :)
Hocam kapının altındaki su çıkış tahliyeleri çok aşağıda kalıyor arka koltuğun zemin seviyesine göre.
Bendeki su alma arka koltuğun ayak koyma bölümünde değil, arka koltuğun oturma minderi alt bölümü özellikle sağ taraf. Sol tarafta ıslaklık yada su kalıntısı yoktu.

Youtube den biraz araştırdım ama özellikle yoğunlaştıkları yerler, arka stop lambalarının altındaki sızdırmazlık keçeleri ve bağaj içi döşemelerinin sağ ve sol yan iç duvarlarında tampon içine bakan havalandırma menfezlerinin kenar contalarından olabileceklerini söylemişler.

Hocam kapının altındaki su çıkış tahliyeleri çok aşağıda kalıyor arka koltuğun zemin seviyesine göre.
Bendeki su alma arka koltuğun ayak koyma bölümünde değil, arka koltuğun oturma minderi alt bölümü özellikle sağ taraf. Sol tarafta ıslaklık yada su kalıntısı yoktu

bende arka kapı kilidinin oradan sızdırıp köşeden aşağı doğru koltuğun yanından alta iniyordu koltuğun oturulan bölümü de ıslanmıştı ama ayak kısmı da tabi ıslanıyordu
arka koltuğu kaldırın direk çıkıyor zaten altında ıslaklık varmı nerden gelmiş daha net belli olur

bende arka kapı kilidinin oradan sızdırıp köşeden aşağı doğru koltuğun yanından alta iniyordu koltuğun oturulan bölümü de ıslanmıştı ama ayak kısmı da tabi ıslanıyordu
arka koltuğu kaldırın direk çıkıyor zaten altında ıslaklık varmı nerden gelmiş daha net belli olur
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Arka koltuğun alt oturulan minderini söktüm çıkardım zaten koltuğun altındaki bölümde su birikinti şeklinde değilde serpilmiş gibi kalıntılar vardı sac kısımda.

El feneri ışığında bakmaya çalıştım ama tem olarak nereden su aldığını tespit edemedim.

Artık hafta sonu eğer havalarda iyi olursa gündüz vakti arka koltuk sökük ve bagaj boşaltılmış şekilde dışarıdan benim oğlana çeşme hortumu ile su tutup aracın içindende ben kontrol edip suyun nereden girdiğini tespit etmeye çalışacağım.

Sorunu çözersem zaten buraya bilgilendirme mesajı yazarım.

aynı sorunla ilk defa bende karşılaştım geçenlerde sağ arka koltuk benimkide arkadaşım arka koltuğa oturdu dedi bu koltuk ıslakmı yok dedim nası ıslansın soğuktandır felan dedim :) aradan biraz geçti adaş bu koltuk ıslak götüm ıslandı dedi sonra sol koltuğa kaydı eve geçince arka oturma yerini söktüğümde su vardı bakıntım bakındım bir türlü suyun nerden aktığını göremedim sonra bezle orda biriken suyu emdirerek temizledim suyun nerden geldiği konusunda hiç bi fikrim yok valla

aynı sorunla ilk defa bende karşılaştım geçenlerde sağ arka koltuk benimkide arkadaşım arka koltuğa oturdu dedi bu koltuk ıslakmı yok dedim nası ıslansın soğuktandır felan dedim :) aradan biraz geçti adaş bu koltuk ıslak götüm ıslandı dedi sonra sol koltuğa kaydı eve geçince arka oturma yerini söktüğümde su vardı bakıntım bakındım bir türlü suyun nerden aktığını göremedim sonra bezle orda biriken suyu emdirerek temizledim suyun nerden geldiği konusunda hiç bi fikrim yok valla
Hocam büyük ihtimalle sizin araçta benim araç gibi aynı yerden su alıyor galiba. Zaten yaptığım araştırmalara göre Golf lerde bu su alma sorunu kronik.
Bakalım eğer hafta sonu hava iyi olursa suyun girdiği yeri bulmaya çalışacağım.
Çözümü hakkında haberdar ederim.

Geri
Üst Alt