1 depo ile kaç km gidiyorsunuz ?

15’ 1.2 tsi 105 hp dsg aracımda stage 2 yazılım + komple egzoz + kutu içi filtre + forge dumpvalve ile beraber 18’ jant var. Bu setup ile 10.000 km’de 8.7 lt yakıyor uzun süreli tüketimde. Sakin + spor kullanım 550 km yapıyorum şehiriçi maksimum. Şehirdışı 700-750 km gördüm. Aracına modifiye yapmak isteyip tüketim değerlerini merak edenler için faydası olur umarım.

istanbul Kartal Ataşehir arası kullanıyorum full depo ile 750-780 km yapıyorum ortalama hızım 40 km/h uzun süreli. Aracım 1.4 tsi 125hp manuel.  :('  

uzun yol tecrübem bu araç ile 2 defa oldu. Full depo ile 1135 km gittim 70 km daha mesafe gösteriyordu. Gazı okşayarak hızlanacaksın benim taktik bu. Böylelikle 160-170 km hızlara kadar çıkıp çevre kontrolüne dikkat edip mümkün olduğunca frene basmamaya gayret gösteriyorum. Tabi canımı sıkan tipler olunca Allah verdiyse köklüyorum  s=s16

Teşekkürler @asdfg112  :)   

TSİ ,trafik hayatıma sabırlı olmayı kattı diyebilirim bu verileri yakalarken.
Defansif sürüşe bir kere alistiniz mı bir daha vazgecemezsiniz :) tüketimden dolayı değil ama, konfor sebebiyle. 

Yaklaşık on yıldır aktif olarak araç kullanıyorum. Ehliyeti aldıktan sonra defansif sürüş diye bir şey duydum, o günden beri uygularim. Öngörü sürüşü sebebiyle hemen hemen hiç fren kullanmam. İki yıl önce Peugeot 308 aracımı 4 yıl, 60bin km'de sattığım zaman alıcı araca yetkili serviste ekspertiz yaptırdı. Ekspertiz yapan usta alıcıya fren balatalari yeni değişmiş galiba dedi, halbuki hala fabrikada takılan fren balatalari üzerindeydi :) o derece. Bu arada bahsi geçen araçla bir depo ile 1500km ye yakın uzun yol yapmisligim var, 60 litreydi deposu. 

Defansif sürüş temelde ani hızlanma ve ani freni engellediği için yolcular için de çok konforlu oluyor. Ama şöyle bir dezavantajı var, başka birinin arabasına bindiğiniz zaman sürekli müdahale etme isteği oluyor içinizde:) sürekli bak ilerde kırmızı yanıyor çek ayağını gazdan, diyesim geliyor. 

1.0 Tsi manuel Sabah akşam iş trafigi normal kullanım ile bu veriler  yakalanıyor??

5B850478-5379-450C-AE85-887FE715EA36.png

İstanbul dönüşü tüketim verileri paylaşıyım. 

Bagaj bu şekilde arka koltuklar yatık, görüşü engellemicek şekilde dolu. 

Yol boyu klima açık, 2 Kişi. Otobanda Allah ne verdiyse, otoban harici 120-180 arası 

IMG-20180503-WA0019.jpeg

Bu resim maltepe evin önü, bolu highway outlet dinlenme tesisine kadar ki veri. 

Ekli dosyayı görüntüle 1 b.JPG

Bu da evden çıktıktan 110 km sonra yakıt almıştım shellden. Shell-bolu highway arası. 

Ekli dosyayı görüntüle 1 y.JPG

Bu da İstanbul maltepe evin önü, amasya evin önü. 

Ekli dosyayı görüntüle son.JPG

Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz :)   Bu kadar yük, klima+2 kişi ile anca bu kadar. 

Ekli dosyayı görüntüle 225.JPG

Yağ kaynayacak sandım bir ara :D  

Ekli dosyayı görüntüle yağ.JPG

Bir depo yetmedi amasyaya geldiğimde ışık yanmıştı tekrar aldım benzin mecbur. 

Ben birşey sorayım ?benzinlikte tabanca attıktan sonra zorlayarak kaç litre daha yakıt alabiliyoruz maximum? 4? 6? 7?

@fcsrn yağ sıcaklığı 115 üstü görmedim ben hiç :)  yağını en son ne zaman değiştirdin? yinede bir kontrol ettir.

Ben birşey sorayım ?benzinlikte tabanca attıktan sonra zorlayarak kaç litre daha yakıt alabiliyoruz maximum? 4? 6? 7?
almayın hocam. denemedim. sizde denemeyin. 

Yazılan tüm mesajlara bakılırsa 1.4 ve 1.2 arasında ciddi bir fark yok gibi görünüyor.

@fcsrn yağ sıcaklığı 115 üstü görmedim ben hiç :)  yağını en son ne zaman değiştirdin? yinede bir kontrol ettir.
Kasımda yıllık bakıma girdi o zaman değişti. Yağ da sıkıntı yok bence, sorun benim ayağımın ayarında. Önüme araba çıktığında tekrar hızlanmak için dip gaz basıyorum genelde. :)

@fcsrn 

10 Gün önce Edirne'ye giderken bir süre 140-150 gittim.Yağ sıcaklığı 101 veya 102 oldu... Sen yağı resmen duman etmişsin  :000042-medium:

Bu da dönüşte Kırklareli gişelerinden- Kapaklı gişelerine kadar olan yolda 130CC ile çıkan değer. 130 un altına düşmediğim,hatta ara ara üstüne çıktığım halde yol bilgisayarı ortalamayı 127 olarak yazdı. :000049-medium:

IMG_20180503_182602.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Acil yetişmem gereken bir yer olması hasebiyle sürekli tapa gaz gitmek zorunda kaldım 40 dakika boyunca. O hengamede 129 derece gördüm. 

Acil yetişmem gereken bir yer olması hasebiyle sürekli tapa gaz gitmek zorunda kaldım 40 dakika boyunca. O hengamede 129 derece gördüm. 
Masallah diyelim :) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Geri
Üst Alt