Yokuş kalkış sorunu

arabalarda teknoloji üst seviye de robotlar dünyayı ele geçirince bu arabalar daha neler yapar bize müjde ar gibi olmayalım da

Araçta start/stop devre dışı olduğunda auto hold daha kolay bırakıyor. Nedenini bilmiyorum. :)

bende sürekli s / s kapalı kullanıyorum. Auto Hold ile güzel bir çalışma uyumu yakalım.

merhabalar, ben de son günlerde bu sorunu yaşıyorum.
aracım manuel.
özellikle start stop ile beraber A. hold devreye girdiğinde yokuş yukarı gitmem gerekiyorsa gidemiyorum, mecburen geri vitese takıp A. hold dan kurtarıp öyle düz devam edebiliyorum, bu durum ışıklarda can sıkıcı olabiliyor.
Selamlar, geri vitese takmaktansa frene basıp, autoholdu devre dışı bırakmak daha kolay olabilir. Araç modeliniz nedir?

Araçta start/stop devre dışı olduğunda auto hold daha kolay bırakıyor. Nedenini bilmiyorum. :)
Kendi aracımda problemi çözdüm. Yolcu olmayan koltuklarda emniyet kemerleri takılı olduğunda By Golf tahminimce araçta daha fazla kişi olduğunu düşünerek frenleri daha fazla sıkıyor ve araç kalkışta zorlanıyor.Benim araçta arka koltuğa oturanların birçoğu emniyet kemerini takmadığından ikaz vermemesi için kemerler sürekli takılı duruyordu. Sürekli takılı olan koltuklardaki kemerleri çözdüm. Araç Auto Hold açık olduğunda zorlanmadan kalkıyor. Problem yaşayanlara çözüm olabilir.

Kendi aracımda problemi çözdüm. Yolcu olmayan koltuklarda emniyet kemerleri takılı olduğunda By Golf tahminimce araçta daha fazla kişi olduğunu düşünerek frenleri daha fazla sıkıyor ve araç kalkışta zorlanıyor.Benim araçta arka koltuğa oturanların birçoğu emniyet kemerini takmadığından ikaz vermemesi için kemerler sürekli takılı duruyordu. Sürekli takılı olan koltuklardaki kemerleri çözdüm. Araç Auto Hold açık olduğunda zorlanmadan kalkıyor. Problem yaşayanlara çözüm olabilir.
Çözüm çözümdür.

Sağlamasını yaptınız mı?

Yani iyi hissettiğiniz zaman tekrar kemerleri takınca yine aynı sorun oluyor mu?

Çözüm çözümdür.

Sağlamasını yaptınız mı?

Yani iyi hissettiğiniz zaman tekrar kemerleri takınca yine aynı sorun oluyor mu?
Sağlamasını yapmak aklıma gelmedi. Araç uzakta olduğundan şu an yapamıyorum. En kısa zamanda yapar sonucu yazarım.

Benim de bir sorum olacak, auto hold kapalı iken yokuş kalkış desteği tamamen mi kapanıyor? auto hold kapalıyken yokuşta geçen araba kaydı da, tutuyormuş gibi gelmedi

Sağlamasını yapmak aklıma gelmedi. Araç uzakta olduğundan şu an yapamıyorum. En kısa zamanda yapar sonucu yazarım.
Hocam sağlamasını arkadaşla yaptık.Emniyet kemerleri boşta takılı olduğunda arkadaşı evine bıraktım. Arkadaş kemeri çözmeden indi. (Bu arada arkadaşın sağlama yaptığımdan haberi yok evine bırakdığım için mutlu :) )Araç zor kalkmaya başladı. Arkadaşımın oturduğu boşta takılı olan arka koltuk kemerlerini çözdüğümde problem kalmadı. Golf 8 İmpression ile emniyet kemerleri sürekli bağlı gezen problem yaşayanlar deneyebilir. Tüm golflerde işe yarayacak diye bir şey demiyorum. Denenebilir.

Benim de bir sorum olacak, auto hold kapalı iken yokuş kalkış desteği tamamen mi kapanıyor? auto hold kapalıyken yokuşta geçen araba kaydı da, tutuyormuş gibi gelmedi
Dsg ise araç, frene basılı olduğunda araç rölantide şanzımana zarar vermemek için "boşa" alıyor. Bunu aracın devirine bakarak anlayabilirsin. Aracın yokuşta kaymamasi için freni hafif bırakıp araç kavradiginda tamamen frenden çekip kaydirmadan kaldırabilirsin. Dsg ya da robotik otomatik vites araçlar böyle. Standart tork-convertor otomatiklerin böyle bir problemi yok.

Dsg ise araç, frene basılı olduğunda araç rölantide şanzımana zarar vermemek için "boşa" alıyor. Bunu aracın devirine bakarak anlayabilirsin. Aracın yokuşta kaymamasi için freni hafif bırakıp araç kavradiginda tamamen frenden çekip kaydirmadan kaldırabilirsin. Dsg ya da robotik otomatik vites araçlar böyle. Standart tork-convertor otomatiklerin böyle bir problemi yok.
Teşekkürler. Sadece freni bıraktığımızda bir süre daha fren yapan bir klasik yokuş
Kalkış desteği olmaması çok garip

Teşekkürler. Sadece freni bıraktığımızda bir süre daha fren yapan bir klasik yokuş

Auto hold gelişmiş bir sistemdir. Neden kapatılır pek anlamam.

Sizin bahsettiğiniz Hill holder. Auto hold ile Hill holder farklıdır. Elbette her ikisi de kapalı kullanılırsa işe yaramaz.

Gelelim bahsettiğiniz duruma. Ornek cerevek olursam Fiorino'da var. Herhangi bir şey aktif deaktif etmeden frenden sonra hareket edecekken, vites seçiminize göre belirli bir saniye aksi yöne kaymasını önlemek için kendini tutuyor.

Belki ileride böyle bir şey olabilir ancak auto hold kapalı kullanmak konforsuzluktur.

debriyaj balatası azaldığı durumlarda da zor bırakıyor

Bana da bu durum değişik gelmişti. Manuel bir araba da normalde 3-5 saniye aracı tutan sistemler var(308-astra da vardı). Golf te autohold kapalı ise araba direk geri kaçıyor.

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt