Yokuş kalkış sorunu

Auto hold gelişmiş bir sistemdir. Neden kapatılır pek anlamam.

Sizin bahsettiğiniz Hill holder. Auto hold ile Hill holder farklıdır. Elbette her ikisi de kapalı kullanılırsa işe yaramaz.

Gelelim bahsettiğiniz duruma. Ornek cerevek olursam Fiorino'da var. Herhangi bir şey aktif deaktif etmeden frenden sonra hareket edecekken, vites seçiminize göre belirli bir saniye aksi yöne kaymasını önlemek için kendini tutuyor.

Belki ileride böyle bir şey olabilir ancak auto hold kapalı kullanmak konforsuzluktur.
Hill holder’i ayrıca açıp kapatabiliyor muyuz?
Ben golf 8 impressionda hep açık kullandım auto holdu. Fakat life’deki autohold bariz bi sekilde daha geç bırakıyor. Bırakana kadarki bekleyiş hissiyatını sevmediğim için kapatıyorum. Hill holderin life de neden çalışmadığını pek anlayamadım

Hill holder’i ayrıca açıp kapatabiliyor muyuz?
Ben golf 8 impressionda hep açık kullandım auto holdu. Fakat life’deki autohold bariz bi sekilde daha geç bırakıyor. Bırakana kadarki bekleyiş hissiyatını sevmediğim için kapatıyorum. Hill holderin life de neden çalışmadığını pek anlayamadım
Hill holder 2012 öncesi araçlarda var. Golf'2013 sonrası ve golf 8'de yok.
Şu şekilde kullanmayı deneyiniz. Auto hold aktifken önce gaza çok yavaş dokunun ve çekin. Daha sonra araç hareket etmeye başlayınca gaza basarak devam edin. Bu şekilde auto holdu uyandırarak kullanmayı deneyiniz.

Hill holder 2012 öncesi araçlarda var. Golf'2013 sonrası ve golf 8'de yok.
Şu şekilde kullanmayı deneyiniz. Auto hold aktifken önce gaza çok yavaş dokunun ve çekin. Daha sonra araç hareket etmeye başlayınca gaza basarak devam edin. Bu şekilde auto holdu uyandırarak kullanmayı deneyiniz.
Deneyeceğim, teşekkürler.

Geri
Üst Alt