Golf tek, siz hepiniz...

GG

Üye
İsim
Gürkan
Merhaba

Otohaber Eylül 2017 sayısında Golf'un doğrudan rakibi 9 araçla kıyaslamasının olduğu bir haberi paylaşıyorum. 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

9.png

10.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf olmak ve Golf Kalmak ayrıcalık olsa gerek :)   :'(

Compact HB sinifinda butce el veriyor ise Golf yada A3 ten basta arac dusunmek gercekten gereksiz. EFSANE GOLF  :'(

Biz zaten bunu biliyoruz ki Golf aldık. Asıl bilmesi gerekenler kulakları olup duyamayanlarda, gözleri olup göremeyenlerde :)

Mevcut dizel motorun performans anlamında günümüz şartlarında biraz yetersiz kalması harici golf sınıfında her yönüyle en ideal araç. Ancak manzara git gide üzücü olacak gibi duruyor, umarım golf 7 en iyi golf olarak kalmaz, arteon’da bile bagaj keçesinin tutma yerini astradaki gibi ucuz bir ipten yapmışlardı, bu maliyet düşürme çabasının tüketiciye yansıyan kısmının bir yerde son bulması gerekli artık. Golf 8’in golf 7 tarafından kabul ettirilen liderliği ezici hale taşıyıp tartışmasız lider olacağı günler dileğiyle.

Maalesef golf6 nin kalitesi 7 ve 7.5 ta yok. Umarim golf 8 daha kaliteli olarak karsimiza cikar.

Malzeme kalitesi ve yalitim kesinlikle golf6 da cok daha iyi. Torsiyon mubabbeti bile buna bir ornek.
Hocam torsiyon muhabbeti nedir? Yol tutuş,  arka atma vs. o açıdan fark var mı 6-7 arasında?

Malzeme kalitesi ve yalitim kesinlikle golf6 da cok daha iyi. Torsiyon mubabbeti bile buna bir ornek.
haklı olabilirsiniz hocam ama sanırım golf6 da golf ün en tutulmayan modeli olmuş olabilir.

Malzeme kalitesi Golf 7 de tavan bence, Golf 6, 5 ve 4 e binmis surmus biri olarak konusuyorum. 4 ten sonra 5 ve 6 ya insanlar 4 teki kadar ısınamadı, hep bir 4 e ozlem vardi ama 7 eski butun Golf leri unutturdu :)  

Hocam torsiyon muhabbeti nedir? Yol tutuş,  arka atma vs. o açıdan fark var mı 6-7 arasında?
C sınıfında arkası en çok oynak araçların başında golf geliyor desek yalan olmaz sanırım.Bir kaç test videosu ekleyeyim kıyaslama yapın.Ha ben golf6yla kıyaslamak yerine bazı kriterlerde golf6'nın üzerine pek koyamadı hatta hiç koyamadı maliyet kaygısı yüzünden demek istiyorum.

Malzeme kalitesi Golf 7 de tavan bence, Golf 6, 5 ve 4 e binmis surmus biri olarak konusuyorum. 4 ten sonra 5 ve 6 ya insanlar 4 teki kadar ısınamadı, hep bir 4 e ozlem vardi ama 7 eski butun Golf leri unutturdu :)  
Ön ve arka kapı plastiği, koltukların 30bin km de (hatta daha erken olan bile var) tiftiklenmesi, arka süspansiyonda bağımlıya dönülmesi ilk aklıma gelenler.Hatta golf 7 çıktıktan sonra sırayla torpido kilidinden akünün etrafında ki kapaklı suet yapıya kadar kaldırdılar.Maliyet kaygısı en üst düzeyde gibi duruyor.Golf 7 totalde çok güzel bir araç ama eski vw'lerin kalitesi bence yok.b7 kasa passatın arka kol dayamasıyle b8 kasanınkini bir karşılaştırın mesela.Ben ikisine de sahip oldum biliyorum :)  Golf 7 gene toplamda sınıfının en iyisi ama kendi golfler içinde kalitesini düşüşte buluyorum ben.

Ön ve arka kapı plastiği, koltukların 30bin km de (hatta daha erken olan bile var) tiftiklenmesi, arka süspansiyonda bağımlıya dönülmesi ilk aklıma gelenler.Hatta golf 7 çıktıktan sonra sırayla torpido kilidinden akünün etrafında ki kapaklı suet yapıya kadar kaldırdılar.Maliyet kaygısı en üst düzeyde gibi duruyor.Golf 7 totalde çok güzel bir araç ama eski vw'lerin kalitesi bence yok.b7 kasa passatın arka kol dayamasıyle b8 kasanınkini bir karşılaştırın mesela.Ben ikisine de sahip oldum biliyorum :)  Golf 7 gene toplamda sınıfının en iyisi ama kendi golfler içinde kalitesini düşüşte buluyorum ben.
Anladım , ben şu anda sınıfında bundan daha kaliteli ve keyifli bir araba görmediğim için şaşırdım açıkcası. Geçen hafta can sıkıntısından opel, renault,peugeot bayilerini gezdim araçları inceledim. Yok abi dedim ya VW bir başka. Golf ile yeni tanıştığım için 6 ile karşılaştırma yapamıyorum o yüzden , golf ahalisin de de herkes sana katılmıyor sanıyorum,  teşekkürler bilgiler için.

Geri
Üst Alt